Nieznany Świat 2/2006

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

W numerze:
 • Pułapki duchowości: pierwszy krok - istotą drogi duchowego rozwoju nie jest znajdowanie wytrychów do Wielkiej Tajemnicy. Polega ona na zadawaniu pytań, uporczywie, bez końca, bez oczekiwania na odpowiedź. Ale jeśli wzbudzimy w sobie taką postawę - odpowiedzi w końcu pojawią się. Ciekawe rozważania Soni Fiszer.
 • Projekt Fatima w kalendarzu Majów. Fraktalne kody historii świata - niełatwa w odbiorze, ale frapująca publikacja autorów bestsellerowej książki Zeitfalle, Grażyny Fosar i Franza Bludorfa. Jak to możliwe, by pamiętne wydarzenia z 1917 r. znajdowały swoje paralelne odbicie (źródło?) w prastarym kalendarzu uznawanym za jeden z najniezwyklejszych na świecie? Co oznaczają w nim czarne punkty aktywności i jak to się przekłada na współczesny bieg historii? Czy Watykanowi uda się zamknąć wielką pętlę czasową, która trwa już blisko stulecie?
 • Brudny, zielony palec - czyli raport doktora Jana Szymańskiego z ubiegłorocznych badań w Wylatowie. Raport pod wieloma względami szokujący, który sprawia, że dla miejscowości tej, w związku z manifestującymi się w niej od kilku lat na polach fenomenami, trzeba ogłosić alarm! Wszystko wskazuje bowiem na to, że w obrębie pojawiających się tam w zbożu piktogramów dochodzi do wręcz nieprawdopodobnie precyzyjnej modyfikacji genetycznej wszystkich roślin. Jednocześnie w rejonie tym zarejestrowano bardzo niepokojące fakty w sferze ochrony zdrowia. Chodzi o poważny, ponad przeciętny wzrost zachorowań wśród mieszkańców na nowotwory. Wniosek może być tylko jeden: koniec z traktowaniem problemu z przymrużeniem oka w kategoriach wydarzeń medialnych. Sprawą muszą zająć się powołane do tego instytucje.
 • Metalowe kule sprzed trzech miliardów lat! - mają od 2,5 do 10 cm średnicy i wyglądają, jak by były wykonane przez człowieka. Południowoafrykańscy górnicy znaleźli co najmniej 200 takich tworów. Po przepołowieniu niektórych sferoid stwierdzono, że w ich środku znajdował się gąbczasty materiał, który w zetknięciu z powietrzem zamieniał się w pył. Analiza innych, podobnych artefaktów wykazała, że mamy do czynienia ze stopem stali i niklu (w przyrodzie coś takiego nigdy nie występuje). Jak by i tego było mało, kustosz muzeum w Klerksdorfie w RPA, Rolf Marx twierdzi, że zdeponowane w jego placówce kule same wibrują w jakimś dziwnym rytmie, mimo że są odcięte od jakichkolwiek źródeł energii. Wiek tych tajemniczych znalezisk oszacowano na około 3 miliardy lat (!)
 • Ucieczka w chorobę - niektórzy ludzie kochają swoje choroby i nie mogą bez nich żyć. W ich przypadku rytuał związany z odwiedzinami u lekarza, wykonywaniem badań i zażywaniem leków jest tak głęboko zakorzeniony, że aż strach pomyśleć, co by się stało, gdyby wyzdrowieli. Choroba stanowi dla nich rodzaj ucieczki - stan dający pewne korzyści. Jak temu przeciwdziałać?
PONADTO:
 • Płaczących figur i obrazów ciąg dalszy: statua Madonny we Włoszech - jak twierdzą liczni świadkowie - podobno sama się poruszała i nabierała ludzkich cech.
 • Od ateisty do Proroka Prawdy - przed 58 laty zmarł jeden z największych mistyków naszej epoki, twórca współczesnej państwowości indyjskiej Mahatma Gandhi. Co tak naprawdę wiemy o duchowości tej wybitnej postaci?
 • Czy istnieje Pole Transgenetyczne?
 • W Odkrywaniu Atlantydy kolejna niezwykła hipoteza. Czy Cerne było niegdyś Cape Canaveral legendarnego imperium?
 • Czym emanuje królewska nekropolia w podparyskiej bazylice Saint Denis.
 • W Okruchach Wszechświata o kosmicznych oazach, a w Poczcie healerów polskich uzdrawiający człowiek - magnes, Waldemar Boczar ze Szczecina.
 • Wysoka Selva - wywiad z Markiem Lubińskim.
 • W Śmiechoterapii: za co kochamy policję.
 • Horoskop na luty.

Dane techniczne

Liczba stron 76
Wymiary 205 x 288 mm
Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl