Nieznany Świat 2/2022

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 9,90 zł 9.90
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Nieznany Świat 02/2022 (374)

Dostępne wydanie elektroniczne! - e.nieznanyswiat.pl

Spis treści:

Zjawiska anomalne a rozmiar kapelusza
Niewiarygodna jest nonszalancja (żeby nie powiedzieć arogancja) czy bezczelność pewnych ocen odnoszących się zjawisk subtelnych, parapsychologii, ezoteryki, nauk z pogranicza. Oczywiście wiąże się to z ogólną otwartością tych osób na otaczający świat, ze spektrum postrzegania, percepcji i samodzielnego myślenia – pisze Redaktor Naczelna.

Potęga dźwiękowych wibracji
Już w starożytności uważano, że przez muzykę zbliżamy się do tego, co boskie. Wpływ dźwięku wykorzystywano od zarania dziejów ku pożytkowi ludzi. Mantry, zaklęcia, koany, tajemne słowa czy modlitwy są trwałym elementem wszystkich systemów religijnych Wschodu i Zachodu – pisze Leszek Matela, przypominając słowa wybitnego muzykologa prof. Joachima-Ernsta Berendta: Zanim stworzyliśmy muzykę, muzyka stworzyła nas.

Testowanie zaświatów (cz. II)
O tym, w jaki sposób poddać próbie ekstrasensa, jak długo zmarli mogą utrzymywać łączność z bliskimi, i która część ludzkiego mózgu odpowiada za zjawisko mediumizmu – ze Stéphanem Allixem, francuskim badaczem życia po śmierci i autorem książek – rozmawia Anna Ostrzycka.

Kronika Akaszy
• Żywe roboty oczekują dzieci • Czarna skrzynka planety • Koniec z bujaniem • Sny Edisona i Dalego • Powstanie nowa piramida • Chatka na ciemnej stronie Księżyca

Lekarz nie z tej ziemi
3 lutego mija 20 lat od śmierci Arnolda Mostowicza – wybitnego intelektualisty i autora często goszczącego na łamach Nieznanego Świata w pierwszych latach jego istnienia. Został zapamiętany jako polski Däniken (tak go wielu określało), ale jego horyzonty były znacznie szersze, podobnie jak dorobek. Pisarza wspomina Igor Witkowski.

Zaginiony brat Sfinksa
Niedaleko Wielkiego Sfinksa może znajdować się jego mniej znany, prawie zupełnie zrujnowany bliźniak. Z dr. Redą Abdel Haleemem – egiptologiem i archeologiem, który prowadzi nad nim badania – rozmawiał Damian Trela.

Nowe Wzorce Sztuki 2021 dla Margarety Alvthin
Redakcyjne jury postanowiło uhonorować Certyfikatem Nowych Wzorców sztuki Margaretę Alvthin. Ta pochodząca z Częstochowy, a osiadła na szwedzkiej prowincji artystka w swej twórczości, docenianej i wielokrotnie nagradzanej, wiąże elementy psychologii głębi z inspiracjami światem ducha. Rozmowę z laureatką przeprowadziła Ada Edelman.

Szybciej niż światło: rewolucja w fizyce?
Konwencjonalna nauka mówi, że nic nie może poruszać się szybciej od światła. To, że jest inaczej udowodniły tzw. kolońskie eksperymenty z mikrofalami. Wykazały, w dużym uproszczeniu, iż możliwe jest kilkukrotne przekroczenie wspomnianej wartości. O ile jednak możliwe jest osiąganie prędkości nadświetlnych, przyroda skonstruowana jest tak, by tej zasady nie złamać.

Unde malum?
Czyli człowiek i Wszechświat według wiedzy ojca Pio. Pod koniec lat 50. ub. wieku medium z Nowej Huty zaczęło otrzymywać przekazy od bytu podającego się za ojca Pio. Uczestnikiem seansów był młody zakonnik Wiesław Matuch, który, po zrzuceniu habitu, zdecydował się ujawnić wiedzę, o której inni duchowni bali się mówić.

Nasz los zapisany jest w Kronikach Akaszy
Do mistycznych zapisów dostęp miewają wszyscy, ale czytać z nich potrafią nieliczni. Dla ludzi świadomych drzwi są otwarte szeroko. Zanim Dorota i Marek Żukowscy opanowali tą sztukę, przebyli długą, trudną drogę. Szukali odpowiedzi na wiele egzystencjalnych pytań, pragnąc rozwiązać problemy, z którymi borykali się od lat. ⇒ czytaj artykuł

Zodiak i zdrowie
Chociaż do gruntownej analizy astrologicznej pod kątem zdrowia potrzebny jest pełny horoskop, to jednak zodiak, będący symbolicznym odwzorowaniem ciała, zawiera całą gamę potencjalności dolegliwości i chorób – pisze dr Piotr Piotrowski.

Ponadto:

Galeria portretów NŚ: Arkadiusz Czaja
Widzę także niebo: Chleba i igrzysk!
Włodzimierz Borzęcki: Transformacja duszy (cz. II)
Alfabet Jerzego Prokopiuka (cz. III)
Dotknięcie Nieznanego: Czy kot Filip uratował swoją panią?, Wspomnienia rodzinne, To nie był sen.
Piotr Cielebiaś: Planeta na zakręcie
Maciej Pike-Bieguński: O czasie, gramofonie i zegarach
17 lutego – Światowy Dzień Kota
Ilona Słojewska: Leworęczność – hipotezy i tajemnice
Konwencja mentalna: Quo vadis, człecze?
Kontakt (nie)telepatyczny – czyli listy do Redakcji.
Roman Warszewski: Gdzie Mojżesz przechodził przez Morze Czerwone?
Filmoteka NŚ: Ilu nas jest?
Lektury: Trudny rok, Wiek paradoksów. Czy technologia nas ocali?, Podziemie – największy zamach w Tokio, Wahadło w radiestezji, Jak naturalnie wyleczyłam się z astmy.
Podcasty NŚ: Przewodnik po Zaświatach
Horoskop na luty 2022

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

Inni klienci kupili również
Mechanizm szoku religijnego i upadku Kościoła (autograf)
Mechanizm szoku religijnego i upadku Kościoła (autograf)

39,00 zł

Cena regularna:

50,00 zł

Najniższa cena: 50,00 zł
egz.
Sukces jest dla Ciebie
Sukces jest dla Ciebie

36,00 zł

Cena regularna:

45,00 zł

Najniższa cena: 45,00 zł
egz.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl