Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
111 filmów z duszą. Metafizyka w kinie
111 filmów z duszą. Metafizyka w kinie
60,00 zł 9,90 zł
egz.
Przepowiednie Ojca Klimuszki
Przepowiednie Ojca Klimuszki
11,90 zł 9,90 zł
egz.

Nieznany Świat 3/2002

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0

Opis

W numerze:

  • Drogowskazy dla duszy - południowoafrykańska ezoteryczka i pisarka Hilda de la Rosa, której inny artykuł Etapy rozwoju duszy niedawno publikowaliśmy, tym razem prezentuje własną wizję przezwyciężania trudności oraz przeszkód, jakie napotykamy na swojej drodze, próbując wyjaśnić ich karmiczne uwarunkowania oraz duchowy sens tego, co nas spotkało, a co często odbieramy jako niesprawiedliwość losu. Wiele tu oryginalnych, ale i niekiedy kontrowersyjnych przemyśleń, odnoszących się np. do analizowanego na płaszczyźnie duchowej problemu aborcji. Ofiary i ochotnicy oraz problem osądzania innych w świecie bólu i zmagań.

  • Przeznaczenie w świetle kalendarza Majów - to bodaj jedno z najciekawszych odkryć ostatnich dziesięcioleci, które zawdzięczamy austriackiemu propagatorowi zaszyfrowanej wiedzy Majów Johannowi Kőssnerowi, na gruncie polskim zaś autorce serii poświęconych tym problemom książek - Hannie Kotwickiej. W ich świetle zdaje się nie ulegać wątpliwości, że kalendarz Majów - Tzolkin, otwierając bramy do czwartego wymiaru odsłania wiele tajemnic bytu, a jednocześnie jest swoistym programem ewolucji ludzkości. Pasjonująca, choć i niełatwa w odbiorze lektura. Czy w 2012 roku rzeczywiście nastąpi koniec obecnej cywilizacji?
  • Kosmiczne posłanie z Arecibo i piktogram z Chilbolton - podczas ubiegłorocznego lata na angielskich polach pojawiły się nowe, jeszcze bardziej zdumiewające w swojej budowie i kształtach piktogramy, niż dotychczasowe. Szczególnie spektakularny okazał się jeden z nich, z 21 sierpnia 2001 roku, który powstał na ogrodzonym polu obserwatorium astronomicznego w hrabstwie Hampshire. Wydaje się on być bowiem reakcją na wysłane przed 27 laty za pośrednictwem największego na świecie radioteleskopu w Arecibo w Puerto Rico posłanie skierowane do innych cywilizacji, jakie miało prawo powrócić na Ziemię w postaci odpowiedzi z Kosmosu najwcześniej za 50 tysięcy lat. Z kolei badacz z Kioto Kiyoshi Amamiya w innym angielskim piktogramie, który pojawił się 24 czerwca ub.r. w rejonie angielskiego Beckhampton, z najwyższym zdumieniem rozpoznał starojapoński herb słynnego szoguna z epoki walczących królestw.
  • Siła symbolu w walce z chorobą - wspaniały, optymistyczny i pod wieloma względami odkrywczy tekst Małgorzaty Chodak, która na podstawie efektów pracy z chorymi w krakowskiej klinice oraz własnych doświadczeń udowadnia, jak wiele w zmaganiach z najcięższą nawet chorobą zależy od ludzkiej determinacji, siły woli i ... wyobraźni. Ryby w akwarium, morze i prom, walczące ze sobą krople i skok do wody, wreszcie szalona walka wielorękiego ciała z lianami doprowadziły do tego, że pacjenci niejednokrotnie zdołali pomóc sobie sami, a w szczególnie spektakularnym przypadku, stanowiącym traumatyczne przeżycie samej autorki udało się dzięki temu uniknąć poważnej operacji chirurgicznej.

PONADTO:

  • Ezoteryczne wątki w procesie Joanny d'Arc
  • Głową w mur - ujawniamy nowe, ważne fakty dokumentujące historię międzynarodowych zmagań o położenie kresu rzeziom wędrownych ptaków przelatujących nad południową Europą i wyspami Morza Śródziemnego. Alarm trwa!
  • Cóż takiego uczyniliśmy? W czym zostaliśmy oszukani? - pyta Krzysztof Piechota w swojej książki Losy ludzkości w rękach bogów i vice versa, której druk kończymy w tym numerze.
  • W Poczcie healerów polskich Stanisław Wróż z Pajęczna.
  • W Fizyce cudów o kocie Schrödingera, kwantowych duchach i... mruganiu okiem.
  • Szmilichowski zastanawia się, czemu tak mało w nas ognia i róż.

Dane techniczne

Wymiary 205 x 288 mm
Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl