Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.

Nieznany Świat 3/2005

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0

Opis

W numerze:
 • Każdy może badać życie po życiu - czyli podróże w nieznane Bruce'a Moena. Uczeń Roberta Monroe autor książek Podróże w nieznane, Podróż poza wszelkie wątpliwości, Podróż do życia po śmierci, który podczas wizyty w Polsce w listopadzie ub.r. spotkał się m.in. z czytelnikami Nieznanego Świata, udzielił naszemu pismu bezprecedensowego pod wieloma względami.
 • Namierzeni, śledzeni, podsłuchiwani - czyli o tym, jak zwykły aparacik nazywany komórką, bez którego wielu nie może się obejść i który niepomiernie ułatwia codzienne kontakty z osobami znajdującymi się gdzieś daleko, z biegiem lat zaczął przeobrażać się w niebezpieczny instrument kontroli ludzi. Za pomocą komórki udaje się bez trudu zlokalizować jej posiadacza, rejestrowana jest wysyłana z jej pomocą korespondencja, a niektóre firmy na Zachodzie oferują extra serwisy, mające o wiele więcej wspólnego z syndromem Wielkiego Brata, niż z banalną zabawą, czy też troską o nasze bezpieczeństwo i zdrowie. Nie da się po prostu wysiąść z matrixu, jeśli ma się komórkę. A gdzie miejsce na prywatność? pytają Grażyna Fosar i Franz Bludorf, ujawniając w swojej publikacji bardzo, ale to bardzo niepokojące informacje. Przy okazji także o historii pewnego polskiego SMS-a, który miał swoje wymierne publiczne reperkusje.
 • Powrót Uri Gellera - najsłynniejszy na świecie psychokinetyk, były komandos izraelskiej armii, przestał wyginać łyżeczki i zajął się w swojej londyńskiej posiadłości uzdrawianiem chorych dzieci. Nadal toczy spory, także sądowe, z oponentami, zarzucającymi mu oszustwo, a niedawno przyznał, że nagłe, niewyjaśnione zgaśnięcie znicza podczas olimpiady w Sydney w 2000 r. było jego dziełem. Kim jest ten człowiek? Jakie traumatyczne wydarzenie w jego życiu zadecydowało o tym, że odkrył swoje nadzwyczajne zdolności i jakie przeobrażenia nastąpiły w nim samym po latach? Jako jedyni w Polsce dotarliśmy do niezwykłej publikacji na ten temat, która ukazała się w izraelskim tygodniku Makor Riszon i została przetłumaczona specjalnie dla nas przez Agnieszkę Ewę Woźniak jednego z czterech w Polsce tłumaczy przysięgłych z języka hebrajskiego.
 • Próba żaru - dokładnie przed rokiem ( 3/2004) wydrukowaliśmy reportaż Romana Warszewskiego Sześć kroków przez ogień, stanowiący bardzo osobisty zapis doświadczenia chodzenia po ogniu sporządzony przez osobę, która brała w nim udział po raz pierwszy. Obecnie prezentujemy publikację podsumowującą naukowe badania tego fenomenu w Polsce i na świecie. Jej autorzy od wielu lat kierują Kieleckim Studiem Radiestezji i Bioenergoterapii, w którym prowadzone są bodaj najpoważniejsze w Polsce badania zjawisk z zakresu psychotroniki. Ich raport uzupełniamy fragmentami reportażu sprzed 50 lat Święte delirium pióra znanego podróżnika Stanisława Szwarc Bronikowskiego, poświęconego obrzędowi chodzenia po ogniu.
 • Sam wiesz kto: twój brat - ezoterycy twierdzą, że zły czy też diabeł, bo o nim mowa, bardzo nie lubi określenia sam wiesz kto. Otwarte pozostaje pytanie, czy jest on aby na pewno tylko postacią mityczną. Liczni badacze, a w ślad za nimi znany dziennikarz Marek Boszko Rudnicki podążyli tropem starych sumeryjskich zapisów i wizerunków utrwalonych na płaskorzeźbach, gdzie uwieczniono m.in. postaci przypominające ludzi z rogami. Czy to jedynie refleksy mitologii, czy czegoś o wiele ważniejszego, zwłaszcza gdy spróbować powiązać ów szczegół z opowieściami o tych, którzy zstąpili z nieba? Co się stało na Ziemi w zamierzchłej przeszłości? Jak to się dzieje, że w odkrytych niedawno prastarych kopalniach ujawniono ślady zdające się świadczyć o tym, że bardzo dawno temu, gdy cywilizacja zaledwie raczkowała,wydobywano w nich uran? Kto i po co wówczas te złoża eksploatował? Forum Niezwykłych Hipotez i zastanawiająca faktologia. Czy historię naszej planety należy pisać na nowo?
PONADTO:
 • Dokończenie frapującego raportu Wojciecha M. Chudzińskiego Czy życie jest światłem?
 • Szmilichowski stawia na tezę: Jedna owczarnia, jeden pasterz.
 • W Odkrywaniu Atlantydy o wizji Platona i o tym, co z niej wynika
 • 66 zdjęć rzekomych nadzwyczajnych fenomenów i dziwnych zjawisk świetlnych, które w rzeczywistości okazują się rezultatami fotograficznych błędów oraz rozmaitych tricków. Bardzo pouczająca lekcja dla tych, którzy we wszystkim, co udało im się utrwalić na kliszy, dopatrują się manifestacji duchów lub UFO.
 • W Okruchach Wszechświata pierestrojka nad Podkamienną Tunguską i jej społeczne, naukowe oraz polityczne (sic!) reperkusje.
 • W Poczcie healerów polskich nazwana dobrą duszą Podtatrza zakopiańska bioenergoterapeutka, Danuta Słowik.
 • W Śmiechoterapii o tzw. alternatywnych definicjach.

Dane techniczne

Liczba stron 76
Wymiary 205 x 288 mm
Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl