Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
Mahabharata - Największy epos świata
Mahabharata - Największy epos świata
78,00 zł 42,90 zł
egz.
Nauka o umyśle
Nauka o umyśle
49,90 zł 19,90 zł
egz.
Ewangelia Ery Wodnika Jezusa Chrystusa
Ewangelia Ery Wodnika Jezusa Chrystusa
80,00 zł 55,00 zł
egz.
Zakazana historia ludzkości
Zakazana historia ludzkości
59,80 zł 29,90 zł
egz.

Nieznany Świat 3/2005

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0

Opis

W numerze:
 • Każdy może badać życie po życiu - czyli podróże w nieznane Bruce'a Moena. Uczeń Roberta Monroe autor książek Podróże w nieznane, Podróż poza wszelkie wątpliwości, Podróż do życia po śmierci, który podczas wizyty w Polsce w listopadzie ub.r. spotkał się m.in. z czytelnikami Nieznanego Świata, udzielił naszemu pismu bezprecedensowego pod wieloma względami.
 • Namierzeni, śledzeni, podsłuchiwani - czyli o tym, jak zwykły aparacik nazywany komórką, bez którego wielu nie może się obejść i który niepomiernie ułatwia codzienne kontakty z osobami znajdującymi się gdzieś daleko, z biegiem lat zaczął przeobrażać się w niebezpieczny instrument kontroli ludzi. Za pomocą komórki udaje się bez trudu zlokalizować jej posiadacza, rejestrowana jest wysyłana z jej pomocą korespondencja, a niektóre firmy na Zachodzie oferują extra serwisy, mające o wiele więcej wspólnego z syndromem Wielkiego Brata, niż z banalną zabawą, czy też troską o nasze bezpieczeństwo i zdrowie. Nie da się po prostu wysiąść z matrixu, jeśli ma się komórkę. A gdzie miejsce na prywatność? pytają Grażyna Fosar i Franz Bludorf, ujawniając w swojej publikacji bardzo, ale to bardzo niepokojące informacje. Przy okazji także o historii pewnego polskiego SMS-a, który miał swoje wymierne publiczne reperkusje.
 • Powrót Uri Gellera - najsłynniejszy na świecie psychokinetyk, były komandos izraelskiej armii, przestał wyginać łyżeczki i zajął się w swojej londyńskiej posiadłości uzdrawianiem chorych dzieci. Nadal toczy spory, także sądowe, z oponentami, zarzucającymi mu oszustwo, a niedawno przyznał, że nagłe, niewyjaśnione zgaśnięcie znicza podczas olimpiady w Sydney w 2000 r. było jego dziełem. Kim jest ten człowiek? Jakie traumatyczne wydarzenie w jego życiu zadecydowało o tym, że odkrył swoje nadzwyczajne zdolności i jakie przeobrażenia nastąpiły w nim samym po latach? Jako jedyni w Polsce dotarliśmy do niezwykłej publikacji na ten temat, która ukazała się w izraelskim tygodniku Makor Riszon i została przetłumaczona specjalnie dla nas przez Agnieszkę Ewę Woźniak jednego z czterech w Polsce tłumaczy przysięgłych z języka hebrajskiego.
 • Próba żaru - dokładnie przed rokiem ( 3/2004) wydrukowaliśmy reportaż Romana Warszewskiego Sześć kroków przez ogień, stanowiący bardzo osobisty zapis doświadczenia chodzenia po ogniu sporządzony przez osobę, która brała w nim udział po raz pierwszy. Obecnie prezentujemy publikację podsumowującą naukowe badania tego fenomenu w Polsce i na świecie. Jej autorzy od wielu lat kierują Kieleckim Studiem Radiestezji i Bioenergoterapii, w którym prowadzone są bodaj najpoważniejsze w Polsce badania zjawisk z zakresu psychotroniki. Ich raport uzupełniamy fragmentami reportażu sprzed 50 lat Święte delirium pióra znanego podróżnika Stanisława Szwarc Bronikowskiego, poświęconego obrzędowi chodzenia po ogniu.
 • Sam wiesz kto: twój brat - ezoterycy twierdzą, że zły czy też diabeł, bo o nim mowa, bardzo nie lubi określenia sam wiesz kto. Otwarte pozostaje pytanie, czy jest on aby na pewno tylko postacią mityczną. Liczni badacze, a w ślad za nimi znany dziennikarz Marek Boszko Rudnicki podążyli tropem starych sumeryjskich zapisów i wizerunków utrwalonych na płaskorzeźbach, gdzie uwieczniono m.in. postaci przypominające ludzi z rogami. Czy to jedynie refleksy mitologii, czy czegoś o wiele ważniejszego, zwłaszcza gdy spróbować powiązać ów szczegół z opowieściami o tych, którzy zstąpili z nieba? Co się stało na Ziemi w zamierzchłej przeszłości? Jak to się dzieje, że w odkrytych niedawno prastarych kopalniach ujawniono ślady zdające się świadczyć o tym, że bardzo dawno temu, gdy cywilizacja zaledwie raczkowała,wydobywano w nich uran? Kto i po co wówczas te złoża eksploatował? Forum Niezwykłych Hipotez i zastanawiająca faktologia. Czy historię naszej planety należy pisać na nowo?
PONADTO:
 • Dokończenie frapującego raportu Wojciecha M. Chudzińskiego Czy życie jest światłem?
 • Szmilichowski stawia na tezę: Jedna owczarnia, jeden pasterz.
 • W Odkrywaniu Atlantydy o wizji Platona i o tym, co z niej wynika
 • 66 zdjęć rzekomych nadzwyczajnych fenomenów i dziwnych zjawisk świetlnych, które w rzeczywistości okazują się rezultatami fotograficznych błędów oraz rozmaitych tricków. Bardzo pouczająca lekcja dla tych, którzy we wszystkim, co udało im się utrwalić na kliszy, dopatrują się manifestacji duchów lub UFO.
 • W Okruchach Wszechświata pierestrojka nad Podkamienną Tunguską i jej społeczne, naukowe oraz polityczne (sic!) reperkusje.
 • W Poczcie healerów polskich nazwana dobrą duszą Podtatrza zakopiańska bioenergoterapeutka, Danuta Słowik.
 • W Śmiechoterapii o tzw. alternatywnych definicjach.

Dane techniczne

Liczba stron 76
Wymiary 205 x 288 mm
Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl