Nieznany Świat 3/2008

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

W NUMERZE:

 • Oświecenie, które pomaga
  O Treningu Iluminacji, który narodził się w Santa Cruz w Kalifornii, a jego ojcem był pasjonat samorealizacji Charles Berner. Nie chodzi przy tym o niezwykłe, mistyczne hasło, lecz praktyczną umiejętność, możliwą do osiągnięcia przez przeciętnego człowieka i pomocną w życiu. Mimo iż doświadczenie iluminacji ma bezpośrednie przełożenie na codzienność, nie jest ono jednak końcem drogi. O wydobywaniu z dna umysłu tego, co ukryte .
 • Mauzolea Ojców Narodu
  Ciała wielu dyktatorów zwalczających religię oraz przejawy wiary w cuda, po ich śmierci często stawały się przedmiotem odgórnie narzuconego kultu, który był w istocie rzeczy próbą zakodowania w umysłach poddanych faktu nieśmiertelności niegdysiejszych władców. O mumiach oraz monumentalnych miejscach wiecznego spoczynku Lenina i Stalina, Dymitrowa i mongolskiego satrapy Suche Batora, Ho Chi Minha i Mao Tsetunga. Zmarłych wodzów rewolucji patroszono, balsamowano i często upychano w tonach granitu, by ich później stamtąd bezceremonialnie wyrzucać. Pierwsza część publikacji Wojciecha Chudzińskiego i Przemysława Nowakowskiego.
 • Mistycy z Janowa: Reportaż z przeszłości.
  Chodzi o jedną z najciekawszych grup ezoteryczno-artystycznych w Polsce, której korzenie sięgały przedwojnia. W nowej, socjalistycznej rzeczywistości Teofil Ociepka i jego przyjaciele uniknęli represji tylko dlatego, że ich grupę otoczyła opieką komunistka i funkcjonariuszka UB, kapitan Izabela Czajka-Stachowicz. Mało znane fakty i wydarzenia w dwugłosie w Salonie Ezoterycznym „NŚ”.
 • Kosmos w oczach kobiet
  Specjalny prezent dla naszych Czytelniczek z okazji 8 marca. Okazuje się, że Wszechświatem i związanymi z nim astronomią i astrologią, wbrew obiegowej opinii, zajmowali się nie tylko mężczyźni. Brutalnie zamordowana przez motłoch w 415 roku Hypatia z Aleksandrii parała się matematyką, astronomią i astrologią właśnie (m.in. opracowywała tzw. efemerydy, czyli tabele z pozycjami planet). Słynną Hildegardę z Bingen nurtowały problemy kosmicznej struktury i faz księżyca, a żyjąca w XVI wieku Maria Cunitz (Maria Kunicka) poprawiła wiele błędów Keplera. Natomiast Evangeline Adams, uważana za pierwszą damę amerykańskiej astrologii, już w latach dwudziestych przewidziała udział Stanów Zjednoczonych w II wojnie światowej. Oskarżona o wróżbiarstwo i postawiona za to przed obliczem Temidy, została uwolniona od winy i kary, gdyż prawidłowo sporządziła i zinterpretowała horoskop syna sędziego, który przewodniczył rozprawie.
 • Dlaczego nie należy bać się nowotworów i Pokonałam raka
  Dwie ważne i zarazem nietypowe publikacje poświęcone walce z chorobą, która budzi powszechny lęk. To właśnie on, a nie sama choroba jest, zdaniem Bogdana Trawkowskiego, przyczyną tak wielu przedwczesnych odejść. Natomiast Monika Godlewska – osoba, którą medycyna akademicka bezapelacyjnie spisała na straty (pacjentka cierpiała na jedną z najbardziej złośliwych odmian nowotworu) opowiada o tym, w jaki sposób powróciła do zdrowia dzięki zastosowanym przez siebie technikom duchowym oraz metodom terapii pozostającym poza polem zainteresowań lekarzy.

PONADTO:

 • Odwieczna tajemnica
 • Grobowiec Cheopsa (Roman Warszewski, który po raz kolejny wybrał się do Egiptu, ma złą wiadomość dla wszystkich poszukujących miejsca spoczynku słynnego władcy, gdyż – jak twierdzi – zostało ono już dawno odnalezione)
 • Troja (tak, tak to nie pomyłka!) i dwie wizje w Odkrywaniu Atlantydy oraz podróż do Krainy Małego Księcia w Okruchach Wszechświata
 • Istny worek z tajemnicami na Sardynii
 • W Poczcie healerów polskich bioenergoterapia jako rozmowa dusz i Ewa Wolska
 • Fenomen Bogdana Skrzęty: Pat w kilku ruchach. Pierwsza część jednej z najdziwniejszych (jeśli chodzi o okoliczności jej powstawania) publikacji w historii pisma
 • Rok 2012 oczami astrologa: pierwsza część prognozy dla Polski
 • Horoskop na marzec.

Dane techniczne

Wymiary 205 x 288 mm
Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl