Nieznany Świat 3/2022 (375)

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 9,90 zł 9.90
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Nieznany Świat 03/2022 (375)

Siła spokoju jest KOBIETĄ

Dostępne wydanie elektroniczne! - e.nieznanyswiat.pl

Czy może nas uratować pierwiastek żeński
– pyta Anna Ostrzycka, wskazując, że w naszych czasach kobiety muszą konfrontować się z rosnąca listą wyzwań. Nierzadko to one, z przymusu, stają się przysłowiową głową rodziny, biorąc na siebie różne, dawniej męskie zadania.

Czy żyjemy w świecie, którego jeszcze nie znamy?
W tym momencie największym niebezpieczeństwem dla naszej cywilizacji jest ukryte przejęcie władzy przez sztuczną inteligencję i algorytmy – przestrzegają Grażyna Fosar i Franz Bludorf, redaktorzy niemieckiego kwartalnika Matrix 3000, który w grudniu ub. roku obchodził jubileusz 30-lecia. W rozmowie z Anną Ostrzycką ujawniają nie tylko kulisy tworzenia pisma, ale również metody na wyłuskiwanie z natłoku informacji najbardziej wartościowych, często przemilczanych wątków…

Cyruliczki, akuszerki, lekarki
Wkład kobiet w historię medycyny był przez dekady pomijany. A to przecież rzesza zielarek, akuszerek czy cyruliczek odpowiadała za utrzymanie w zdrowiu całych pokoleń w czasach, gdy opieka lekarska nie istniała, albo też mogli pozwolić sobie na nią nieliczni – pisze Katarzyna Kusek.

Kronika Akaszy
• Punkt startowy cywilizacji • Medytacja wzmacnia odporność • Jak walczyć z Kosmitami? • Sztuczny prokurator • Lizanie na ekranie • Mały Książę dla psów

Siła spokoju jest kobietą
Duchowość, intuicja, inteligencja, moc – to główne atrybuty kobiecości. Przekonała się o tym Maria Quoos – terapeutka, instruktorka jogi i podróżniczka, która od 20 lat prowadzi warsztaty dla kobiet świadomych swojej wielkiej wewnętrznej mocy, pomagając im zamanifestować ją w świecie.

Duch Amazonki
Co łączy Mazowsze z Amazonią? – pyta Leszek Stundis, wyruszając szlakiem kobiet-wojowniczek. Przyglądając się historycznym źródłom – od dzieł antycznych dziejopisów po relacje konkwistadorów, szuka odpowiedzi na pytanie o ojczyznę mitycznych kobiet-wojowniczek, które mogły wcale nie przynależeć do świata fantazji.

Gdy czas szaleje – czyli magiczny czynnik Oz
W ufologii terminem tym określa się towarzyszące bliskim spotkaniom wrażenie przeniesienia świadka w równoległą rzeczywistość, gdzie czas zdaje się płynąć inaczej. Natura tego oddziaływania pozostaje nieznana, podobnie jak rozstrzygnięcie, czy jest ono subiektywne, czy mamy do czynienia z faktyczną wizytą w innym wymiarze – pisze Arkadiusz Miazga.

Odejść z uśmiechem
W młodości był jednym ze współtwórców polskiego rock and rolla i obracał się w kręgu artystów, którzy stali się legendami. On sam jest legendą dla Czytelników Nieznanego Świata, z których wielu nie wyobraża sobie pisma bez jego felietonów, gdzie – w specyficznym dla sobie stylu – prezentuje duchowe meandry egzystencji. O Andrzeju Szmilichowskim i jego dotknięciach nieznanego pisze w Filarach 30-lecia Wojciech Chudziński.

W pułapce Big Data: technologie, na które nie jesteśmy gotowi
Wszelka aktywność w internecie pozostawia po sobie ślad. Tzw. duże zbiory danych (Big Data) są cyfrowym udokumentowaniem ludzkiej obecności w sieci, nawet tej błahej i codziennej. Do ich analizy potrzeba specjalistycznego oprogramowania opartego o AI, a to otwiera duże możliwości nie tylko przed korporacjami, ale i agencjami rządowymi, które mogą wykorzystać dane o każdym z nas w celu potajemnej kontroli…

Zagadki magnetosfery
Pole magnetyczne Ziemi wciąż się zmienia. Oddziałuje na nas zarówno pogoda kosmiczna warunkowana przez Słońce, jak i procesy zachodzące w jądrze naszej planety, skutkujące m.in. przemieszczaniem się północnego bieguna magnetycznego. Jaki wpływ te zjawiska mogą wywrzeć na organizmy żywe? Zagadnienie to bada Ryszard Legenza – przewodniczący Wielkopolskiego Stowarzyszenia Terapii Naturalnej.

Spod tej samej gwiazdy
O trwałości związków świadczą nie przeciwieństwa pomiędzy partnerami, lecz to, co mają oni ze sobą wspólnego. A najlepiej by było, gdyby urodzili się pod tą samą, szczęśliwą gwiazdą – pisze dr Piotr Piotrowski, zgłębiający tajniki horoskopów partnerskich.

Ponadto:
Galeria portretów NŚ: Marta Sobiecka
Widzę także niebo: Mistrz. Czas. Znajomi
Dotknięcie Nieznanego: Kontakt na granicy światów
Inkaskim tropem: Skała prapoczątku
Kontakt (nie)telepatyczny – czyli listy do redakcji
Dr Danuta Adamska-Rutkowska: Wielowymiarowe DNA stymuluje nasze zdrowie i długie życie (cz. I)
Okruchy Wszechświata: Planety hyceaniczne
Nukleotydy: moc witalności – rozmowa z dr. Peterem Koeppelem
Konwencja mentalna: Felieton superpesymistyczny
Igor Witkowski: Co ujawniają lęki ludzi?
Aleksandra Piaścik: Modulacja mózgu
Wielogłos w sprawie pandemii – Co jest istotą pandemii?
Filmoteka NŚ: Diuna
Lektury NŚ: Potem. Lekarz dowodzi, że życie po życiu istnieje, Kult Junga. Nagual Julian. Moja inicjacja w świecie Czarowników, Bóg daje znaki
Podcasty NŚ: Christina von Dreien
Horoskop na marzec 2022

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl