
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.

- Pułapka iluzji. Jak rozpoznać ukryty system kontroli i z niego uciec
- Hepa-Complex
- Umysł na wolności
- Autobiografia Nikoli Tesli. Moje wynalazki
- Rady Szeptunki. O medycynie inaczej
- Człowieku sam poznaj siebie
- Rozmowy ze śmiercią
- Książka za milion euro
- Pasta do zębów Dabur Herbal Neem (100ml)
- Bioenergoterapia radiestezyjna w praktyce Zbigniewa Ożarskiego
Nieznany Świat 4/2000
Cena regularna:
towar niedostępny






Opis
- Bohaterowie Kosmosu - przed 39 laty człowiek po raz pierwszy wrócił z Kosmosu na Ziemię żywy i w sformułowaniu tym nie ma przekłamania, gdyż Jurij Gagarin nie był pionierem na orbicie okołoziemskiej. Co najmniej dziesięciu jego kolegów zginęło wcześniej podczas lotów suborbitalnych podczas awarii statków lub np. pożaru w komorze ciśnień. Kilka dni przed pamiętnym lotem Gagarina ciężko ranny został inny kosmonauta Władimir Iljuszyn. CIA podejrzewała, że jego kapsuła trzykrotnie okrążyła Ziemię i rozbiła się już w fazie lądowania na stoku syberyjskiej góry. Znane i nieznane dramaty w blisko 40-letniej walce ludzi o poznanie Kosmosu i uczynienie go dla nas bliższym i przyjaznym
- Najstarsze mumie świata - znany podróżnik i dziennikarz Maciej Kuczyński w korespondencji z Ameryki Południowej opowiada o zagadkowym zwyczaju żyjącego przed 8 tysiącami lat ludu Chinchorro, który w perfekcyjny sposób mumifikował ciała zmarłych. Wbrew stereotypowym poglądom archeologów autor podejrzewa, że kryło się za tym coś więcej niż zwykły rytuał. Jego zdaniem chodziło najwyraźniej o jeden z elementów kontaktów z innym wymiarem, przy czym towarzyszyła temu przypuszczalnie wiedza osiągana metodami szamańskimi. Najbardziej zaskakujące jest to, że Chinchorro uprawiali swoje praktyki dwa tysiące lat przed Egipcjanami
- Góry życia i śmierci - pewien bystry naukowiec kupił w Górach Skalistych odległe i nikomu niepotrzebne jezioro, po czym zaczął w nim łowić... zielony, jednokomórkowy plankton. Niektórzy pukali się w głowę, inni ostrzegali przed niebezpieczeństwem, gdyż strefy te są poważnie zagrożone wstrząsami tektonicznymi. Tymczasem...
- Oszukany Conan Doyle - twórca postaci słynnego detektywa, którego nie byli w stanie wyprowadzić w pole najbardziej przebiegli przestępcy, nieoczekiwanie dla samego siebie wystąpił w roli równie naiwnego, co poczciwego doktora Watsona. Interesując się żywo spirytyzmem i ezoteryką dał się bowiem z kretesem nabrać rzekomo magiczne zdjęcia, które były mistyfikacją. Tak oczywistą, że nie miał co do tego wątpliwości nikt, kto je oglądał z wyjątkiem właśnie Conan Doyle'a. Bardzo pouczający epizod, a przy okazji wiele ciekawych i autentycznych parapsychicznych wydarzeń z życia wielkiego pisarza.
- Metoda Feldenkraisa - kiedy izraelski fizyk Moshe Feldenkrais cierpiąc na poważne dolegliwości kolana, dowiedział się od lekarza, że planowana operacja daje 50 procent jej powodzenia, uznał, że to stanowczo za mało i postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Tak powstała znana dziś na całym świecie, w pełni oryginalna metoda reedukacji ruchowej, dzięki której można pozbyć się wielu chorób, a przy okazji poznać samego siebie właśnie przez ruch. O metodzie tej Bernard Lake powiedział, że ma takie znaczenie dla zrozumienia relacji między ciałem i umysłem, jak teoria Einsteina miała dla współczesnej fizyki.
- Stwór z bagien, czyli Swamp Monster - hominid z Luizjany.
- Bunt czarowników w Światłach Tybetu, nauka podczas snu w Wizjach Jail,
- Leczenie głodówki w poradach lekarza - naturalisty.
- Magiczne skały Externsteine (korespondencja z kolejnego miejsca mocy w Europie).
- Co wykazały badania wielkiego kręgu zbożowego w niemieckim Damp?
- Zagadka Jeziora Wiktorii.
- W Poczcie healerów polskich jeden z najciekawszych polskich bioenergoterapeutów Andrzej Lisiak i jego rozumienie cierpienia (jak łatwo zauważyć, nasz bohater „rozsadza" ramy tej rubryki).
- a poza tym jak zawsze Byk, Weres, Szmilichowski.
Dane techniczne
Wymiary | 205 x 288 mm |
Okładka | miękka |
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.