Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.

Nieznany Świat 4/2001

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0

Opis

W numerze:
 • Lecznicza siła modlitwy - już samo hasło: modlitwy na oddziale kardiologii wywołało furię ortodoksów naukowych. Tymczasem w wyniku eksperymentu przeprowadzonego w szpitalu w San Francisco okazało się, że w przypadku chorych, w intencji których modliły się wytypowane grupy ludzi, znajdujące się niekiedy w odległości kilkuset kilometrów od kliniki, konieczność leczenia antybiotykami okazała się pięciokrotnie niższa niż w zespołach kontrolnych, obrzęk płuc spowodowany niewydolnością serca trzykrotnie mniejszy, a żadnego z pacjentów nie trzeba było podłączać do sztucznego płuca. Inne doświadczenie, tzw. eksperyment Spindrifta wykazał, że modlitwą można leczyć również... zainfekowane ziarna żyta (osiągnięto bardzo wymierne rezultaty), zaś w przypadku ludzi udowodniono, że skuteczność modlitw nie zależała od religii, w ramach których się odbywały ani od stopnia ich uszczegółowienia. Najwidoczniej więc w tego rodzaju przypadkach doszło do uaktywnienia się pozytywnych energii wywierających wpływ na zdrowie, przy czym nie mogły to być energie samych chorych, którzy o modlitwach wznoszonych w ich intencji często w ogóle nie wiedzieli. Ciekawe badania i bardzo, ale to bardzo pouczające wnioski.
 • Jaja Wszechświata - w naszej tradycji przywiązujemy do nich szczególną wagę z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Nie wszyscy natomiast wiedzą, że w wielu kulturach jajko uosabia jeden z podstawowych nośników i zarazem symboli energii życia. Wiele mitów i podań mówi, że świat został stworzony właśnie z jaja; pojawiają się w nich m.in. takie pojęcia, jak kosmiczne jajo, jajo światła czy słońce - jajo. Zastanawiająca jest też liczba tajemniczych kamiennych jaj odnajdywanych na całym świecie w różnych, często zaskakujących miejscach. O tym, co ma wspólnego z jajem Miasto Ośmiu, o micie kosmologicznym Ludu Fali, jajach zawierających tchnienie i wielu innych fascynujących opowieściach.
 • Wyspy karmicznych powikłań - Malta, na której znajdują się fascynujące budowle megalityczne, jest jednym wielkim tyglem historycznych (i ezoterycznych) komplikacji, o czym świadczą z jednej strony niewyjaśnione zagadki jej przeszłości, z drugiej zaś uprawiane masowo polowania na wędrowne ptaki. Ta ostatnia, barbarzyńska rozrywka jest tam traktowana jako narodowy sport, a próby walki z nią spotykają się z milczeniem polityków oraz kościoła, który na Malcie ma najwięcej do powiedzenia, gdyż religia katolicka uzyskała w konstytucji tego kraju status religii państwowej. Korespondencja z jednego z najbardziej osobliwych zakątków basenu Morza Śródziemnego.
 • Czy Wielki Bolid Polski był rzeczywiście bolidem? - w miarę upływu czasu pojawia się coraz więcej wątpliwości natury głośnego zjawiska sprzed 21 lat, jakie zaobserwowano nad Polską. Wygląda na to, że wbrew temu, co pospiesznie zawyrokowano, przemieszczający się 20 sierpnia 1979 r. nad naszym krajem i obserwowany przez tysiące ludzi tajemniczy świetlisty obiekt nie był bolidem. Ten ostatni bowiem nie mógłby zmieniać kierunków i wykonywać na nieboskłonie osobliwych manewrów, a właśnie na to wskazuje precyzyjna analiza trajektorii jego lotu. Oprócz tego prezentujemy bardzo ciekawe zdjęcia ze Stanów Zjednoczonych i Japonii. Do dziś nie wiadomo, co na nich udało się uchwycić.
 • Melatonina - wahaliśmy się trochę, czy cała sprawa nie pachnie zanadto starzyzną, skoro jednak wielu Czytelników prosiło o publikację na ten temat, życzenie spełniamy. Jak wiadomo, trzydzieści lat badań doprowadziło dwóch amerykańskich naukowców, Waltera Pierpaoli i Williama Regelsona do wniosku, że jeden z produkowanych przez ludzką szyszynkę hormonów jest w stanie nie tylko powstrzymać starzenie się, ale nawet sprawić, że proces ten cofnie się. Melatonina - bo o nią tu chodzi - ma ponadto, ich zdaniem, zbawienne działanie w wielu innych dziedzinach, problem zaś zasadza się w tym, w jaki sposób stymulować wydzielanie jej przez szyszynkę w późniejszym wieku na poziomie z lat młodości. Sposoby takie istnieją - twierdzą autorzy książki, która stała się światowym bestsellerem, ale i wzbudziła kontrowersje.
PONADTO:
 • Święty Graal - tajemnica bez końca (dwa spojrzenia na jeden z najbardziej zagadkowych symboli? przedmiotów? w dziejach świata i historię jego poszukiwań, pełną mrocznych zagadek i epizodów).
 • Czarne scenariusze: czy hipnoelektromanipulacja i nanotechnologia są elementem spisku trzeciego tysiąclecia?
 • Sojagate - czyli o pewnym niestrawnym pasztecie przyrządzonym przez dwie amerykańskie badaczki. W Poczcie healerów polskich Grażyna Przyjemska z Toronto i jej oryginalne terapie.
 • Każdy dzień to piękna baśń.
 • W Światłach Tybetu - Dalajlama: ocean mądrości.
 • Weres, Szmilichowski, Piechota.
 • Wiosenny horoskop.

Dane techniczne

Wymiary 205 x 288 mm
Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl