Nieznany Świat 4/2003

Dostępność: brak towaru
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

W numerze:
 • Zrozumieć Fatimę - liczne znaki zapytania i niejasności związane z ujawnieniem w 2000 roku przez Kościół treści trzeciej przepowiedni fatimskiej nie zmieniają faktu, że w 1917 r. w portugalskiej wiosce doszło bezspornie do nadzwyczajnych wydarzeń, mających swe źródło poza granicami ziemskiego czasu i przestrzeni. Konkluzja taka wydaje się pewna, nawet jeśli ich uważna analiza faktologiczna, dokonana zwłaszcza na szerszym społecznym i historycznym tle, nakazuje ostrożność w traktowaniu tych wydarzeń w kategoriach eschatologicznych. Nie ulega też wątpliwości, że w kontekście dramatu fatimskiego mamy do czynienia z dwiema wielkimi traumatycznymi postaciami. Są nimi siostra Lucia dos Santos i Jan Paweł II - pierwszy papież, który, w przeciwieństwie do swoich poprzedników, uczynił zadość pewnemu szczególnie ważnemu nakazowi fatimskiego posłania. Marek Rymuszko, który od wielu lat gromadzi faktologiczną dokumentację na temat fatimskich tajemnic, pojechał do Portugalii, a bezpośredni kontakt z tym krajem i miejscem domniemanych objawień - jak sam mówi - pod pewnymi względami zmienił ogląd problemu, który od dawna drąży. Jednocześnie wyjazd ten spowodował pojawienie się w dotychczas zebranych reporterskich materiałach kolejnych pytań bez odpowiedzi.
 • O co chodzi w tym życiu - prezentujemy bardzo ciekawy wywiad z Raymondem Moodym opublikowany w czasopiśmie Journal of Alternative and Complementary Medicine. Legendarny badacz doświadczeń bliskich śmierci, autor kultowych książek Życie po życiu, Refleksje o życiu po życiu i W stronę światła - jak się okazuje nadal drąży tę problematykę, łącząc ją z karierą naukową i zwracając szczególną uwagę na graniczne obszary ludzkiej świadomości. R. Moody poza tym, że wygłasza setki wykładów w Stanach Zjednoczonych i Europie, zainteresował się również m.in. stanami hipnogogicznymi i możliwościami, jakie, w celu wygenerowania określonych wizji, stwarza użycie... kryształów. Spisałem niektóre historie - mówi Moody - jakie ujrzałem w kryształowej kuli i wykorzystałem w mojej pracy pisarskiej. Odkryłem, że ma to naprawdę dobroczynne działanie.
 • Zagadka lewitacji - raport Nieznanego Świata na temat jednego z najciekawszych zjawisk psi. Istnieje co najmniej kilkadziesiąt dobrze udokumentowanych przypadków lewitacji ludzi, przy czym niektóre z nich zostały zarejestrowane na zdjęciach i, co szczególnie ważne, filmach (jak np. lewitacja jogina z Southern w Indiach w 1936 r. oraz kobiety w afrykańskim Togo w maju 1975 r.). Czy lewitacja ma jakiś związek z antygrawitacją? Co sądzić o relacjach z lewitowania całkiem pokaźnej grupy świętych - poczynając od Teresy z Avila, poprzez Józefa i Franciszka z Asyżu, a na Ojcu Pio kończąc? Co sprzyja, a co przeszkadza osiągnięciu stanu, w którym przestają obowiązywać prawa fizyki?
 • Szokujące fakty - na odbytej przed kilkoma miesiącami UFO-konferencji w Santa Clara w Kalifornii ujawniono bulwersujące informacje dotyczące m.in. ukrywania przez rządy wielkich mocarstw i establishment wojskowy prawdy o kontaktach z obcymi kulturami kosmicznymi, a także na temat wzięć. Przy okazji przypominamy bardzo podobny w swoim przebiegu UFO-kongres w Brazyli sprzed pięciu lat zakończony wystosowaniem przez jego uczestników apelu do władz o odtajnienie faktów odnoszących się do penetracji Ziemi przez inne cywilizacje. Podobne jak w przypadku wcześniejszych tego rodzaju inicjatyw, także i z niej niewiele wynikło.
PONADTO:
 • Emerytowany sędzia sądu okręgowego opowiada w Dotknięciu Nieznanego o tym, jak od wielu lat opuszcza ciało. Na temat swoich doświadczeń pisze książkę.
 • Walka dnia z nocą, czyli o pewnych zagadkach związanych z przesileniem wiosennym.
 • Więcej światła w naszym, drukowanym już od ponad roku cyklu o piramidach.
 • Szmilichowski o pojawianiu się nowego człowieka.
 • W Okruchach Wszechświata - całkowicie nowa hipoteza numer 86 na temat okoliczności i przyczyn wybuchu nad syberyjską tajgą w czerwcu 1908 r.
 • W Poczcie healerów polskich o mało znanej w Polsce metodzie doktora Tragera, jaką stosuje warszawska naturoterapeutka Katarzyna Stawicka.
 • Tensegrity - psychofizyczny system Carlosa Castenedy przeniesiony w scenerię Kaukazu i egzotycznego Dagestanu, a przy okazji także Polski.

Dane techniczne

Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl