Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.
Zapoznałem się z Polityką Prywatności i Regulaminem Newslettera i wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości.
Produkt dnia
Narum Witamina D3 + Biominerały 300 mg (30 kapsułek)
Narum Witamina D3 + Biominerały 300 mg (30 kapsułek)
49,90 zł 39,90 zł
szt.
Nauka o umyśle
Nauka o umyśle
49,90 zł 19,90 zł
egz.
Mahabharata - Największy epos świata
Mahabharata - Największy epos świata
78,00 zł 42,90 zł
egz.
12 snów
12 snów
24,90 zł 14,00 zł
egz.
Spuścizna Atlantydy. Dziedzictwo Hegolitów
Spuścizna Atlantydy. Dziedzictwo Hegolitów
62,00 zł 25,00 zł
egz.
Żel mineralizujący do higieny jamy ustnej (75ml)
Żel mineralizujący do higieny jamy ustnej (75ml)
42,00 zł 29,00 zł
szt.

Nieznany Świat 4/2005

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

W numerze:
 • Raport Walerego Uwarowa - Na łamach sponsorowanej przez Agencję Bezpieczeństwa Narodowego Federacji Rosyjskiej i Rosyjskie Towarzystwo Geograficzne lokalnej mutacji miesięcznika Nexus ukazała się obszerna publikacja dotycząca osławionej Doliny Śmierci w północno zachodniej Jakucji, gdzie od setek lat znajdywano wystające z wietrznej zmarzliny półokrągłe kopuły i metalowe konstrukcje, kryjące w swoich wnętrzach pomieszczenia, które emanują ciepło. Nie wiadomo skąd się wzięły i jakie związane z nimi niebezpieczeństwo powoduje, że ludzie, którzy znaleźli się w ich środku, często później chorowali i umierali. Wiele informacji na ten temat zawierają podania i legendy miejscowych plemion, które obchodzą ów region stuwiorstowym kołem. Co tam się dzieje i czym są obserwowane na tym obszarze od tysięcy lat zdumiewające zjawiska świetlne i powietrzne eksplozje? Najpełniejsza dotychczas dokumentacja dotycząca jednej z najbardziej tajemniczych i trudnodostępnych stref na Ziemi, położonej w dorzeczu rzeki Wiluj.
 • Zagadka mapy Olausa Magnusa - jakim cudem na mapie z XVI wieku sporządzonej przez szwedzkiego badacza i zarazem katolickiego biskupa znalazły się dane dotyczące m.in. oceanicznych wirów, które dopiero stosunkowo niedawno sfotografowano z satelitów? Skąd jej autor wiedział, że z jednej strony wodnej bariery termicznej występowały inne gatunki zwierząt, niż po drugiej? Jeszcze jedna czarna dziura w historii Ziemi, która czeka na swoje wyjaśnienie.
 • Urubamba: Niebo na Ziemi - hipoteza, która nagle pojawiła się przed moimi oczami: że miasta w Świętej Dolinie są odzwierciedleniem sekwencji gwiazdozbiorów, jakie występują na niebie na tle Drogi Mlecznej była zbyt niewiarygodna, bym w pierwszym momencie ważył się wypowiedzieć ją głośno. Roman Warszewski podczas swoich wędrówek przez Andy dokonał godnego uwagi odkrycia. Czy ma rację w swoich wnioskach?
 • Tajemnica Zielonego Człowieka - jego postać pojawia się w wielu średniowiecznych świątyniach nie tylko związanych z chrześcijaństwem. Nikt nie wie, skąd się wzięła i co symbolizuje, a otoczoną liśćmi twarz zagadkowej istoty można napotkać także w licznych obiektach w Polsce. Leszek Matela na tropie niezwykłego śladu przeszłości.
 • W kręgu Wiszącej Skały - mało znane fakty dotyczące życia australijskiej pisarki Joan Lindsay, autorki kultowego Pikniku pod Wiszącą Skałą. Okazuje się, że w jej obecności zupełnie jak w trakcie bulwersujących wydarzeń sprzed ponad wieku, jakie rozegrały się u podnóża Góry Macedon stawały zegarki, ona sama zaś podczas jednej z podróży dostrzegła kiedyś biegnącą przez pole w przerażeniu grupę zakonnic, których nikt inny oprócz niej nie widział, później zaś okazało się, że w okolicy tej w przeszłości spłonął klasztor. Po śmierci J. Lindsay wyszło również na jaw, że napisała ostatni, niepublikowany wcześniej ostatni rozdział swojej powieści, w której wyjaśnia tajemnicę zaginięcia na Hanging Rock dwóch dziewcząt i ich nauczycielki. Przejmująca i zarazem głęboko poruszająca korespondencja Joanny Sypuły-Gliwy z australijskiej Wiktorii.
PONADTO:
 • Hipnoza: drugie starcie.
 • Eksperyment w samo południe.
 • Szmilichowski o oświeceniu, władzy i świętości.
 • Artefakty w cyklu Odkrywanie Atlantydy i Powrót Marduka (ze znakiem zapytania) w Okruchach Wszechświata.
 • Dogodnić Szypowa.
 • W Poczcie healerów polskich doktor z Porąbki, czyli jeden z najbardziej znanych w naszym kraju lekarzy leczących również za pomocą bioenergoterapii, Kazimierz Pyzia.
 • WYGRAĆ Z NOWOTWOREM zdumiewające wyleczenie za pomocą terapii dźwiękami (pełna dokumentacja lekarska).
 • Dziwne zbiegi okoliczności, tym razem w kontekście Zodiaku.
 • Horoskop na kwiecień.

Dane techniczne

Liczba stron 76
Wymiary 205 x 288 mm
Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl