Nieznany Świat 4/2006

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

W numerze:
 • Przekaz? – podczas prowadzonych w Polsce przez Bruce’a Moena warsztatów Wiedzy o Życiu po Życiu i eksploracji partnerskich polegających na wspólnym poszukiwaniu dusz, z którymi chcemy nawiązać kontakt lub którym możemy pomóc – z inicjatywy osoby należącej do kręgu bliskich doktora Aleksandra Chwastka doszło do eksperymentu związanego z próbą zlokalizowania w Fokusie 27 naszego niegdysiejszego współpracownika, autora prowadzonej w przeszłości w comiesięcznej rubryki Będąc młodym lekarzem. Wiele wskazuje na to, że taki kontakt udało się nawiązać (niezależne zapisy uczestników eksploracji ujawniają w tej mierze bardzo interesujące fakty), choć oczywiście nie usuwa to towarzyszących całej sprawie znaków zapytania.
 • Złota Pani z Ugry – wśród syberyjskich plemion Mansów i Chantów legenda o niej jest bardzo silnie zakorzeniona. Niektórzy twierdzą, że mistyczna złota statua udzielała odpowiedzi na zadawane pytania oraz przepowiadała przyszłość. Do posągu, ukrytego ponoć gdzieś na wyspie pośród bagien, nie udało się nigdy dotrzeć ani Kozakom pacyfikującym obszary zachodniej Syberii, ani sowieckiej władzy. Co zakazanego zobaczył pewien, napotkany przez podróżników człowiek, nim oślepł, o czym zaś opowiedział im stary rosyjski myśliwy?
 • Podwodne ptaki – w Kamorden zmarł w wieku 40 lat delfin Filip. Śmiertelnie chory na nerki przyjął lekarza, jak by go oczekiwał i położył mu na kolanie płetwę w taki sposób, by ułatwić pobranie krwi do analizy. Gdy zbliżała się chwila ostateczna, do wody weszli trenerzy, którzy byli przy Filipie do końca. Coraz to nowe fakty i zdarzenia zdają się wskazywać, iż delfiny dysponują inteligencją porównywalną z ludzką, tyle że zakodowaną w innym ciele i manifestującą się w odmiennym środowisku od naszego. Dwie bardzo interesujące publikacje na ten temat dwóch różnych autorów.
 • UFO w wizjach szamańskich – znany podróżnik, odkrywca i pisarz, autor ponad 30 książek Maciej Kuczyński, który niedawno wrócił ze swojej kolejnej eskapady do Meksyku, gdzie przebywał wśród tamtejszych Indian, drąży swój ulubiony wątek, jakim jest realność faktów i wydarzeń pojawiających się w wizjach szamanów. Na ten temat ukazała się praca peruwiańskiego szamana Pabla Amaringo napisana wspólnie z antropologiem Luisem Eduardo Luną, gdzie zaprezentowano malowidła Amaringi, jakie powstały w efekcie jego transów. Są one pod wieloma względami szokujące i dają sporo do myślenia. Wiele zdaje się sugerować, że to, co podczas swoich wędrówek po zażyciu halucynogenów widzą szamani, ukazuje inne plany istnienia, energie, myślokształty, wszelkie subtelne pola, transcedentalne wzorce, tak jak się one jawią przefiltrowane przez świadomość człowieka. To ukryta „pod” naszym światem, tętniąca życiem kraina, w której także fenomen UFO przestaje być tajemnicą.
 • Gigantyczne rysunki na Palpa Plateau i wielkookie istoty z Palpy – trwa medialna wrzawa wokół odkryć, o jakich pisała niedawno peruwiańska prasa. Chodzi o kolejne olbrzymie figury, zwane geoglifami, naniesione na powierzchnie ziemi przed ponad 2100 laty. Można oglądać je tylko z powietrza, a wyobrażone za ich pomocą istoty mają wielkie oczy. Dwa spojrzenia na tę zagadkę – autorów z Rosji i Niemiec.
Ponadto:
 • O złotych metropoliach i wrotach do innej rzeczywistości w drugiej części Nieśmiertelnych miast
 • Mity greckie okazują się pełne mięsistych faktów świadczących o tym, że często stanowią one odzwierciedlenie prawdziwych wydarzeń.
 • Szmilichowski zadaje prowokujące pytanie, czy można przemierzać Wszechświat z kością w zębach.
 • W Odkrywaniu Atlantydy – niezależna ekspertyza: zapomniany wątek, a w Okruchach Wszechświata nowe wieści z dalekich światów.
 • Bardzo ciekawa publikacja na temat badań kręgów zbożowych w Anglii.
 • W Poczcie healerów polskich znana dziennikarka Ewa Dereń pisze o terapii kwiatem paproci i śląskim uzdrowicielu Zbigniewie Pląderze.
 • Najlepszy biznes na świecie – Janusz Rygielski o pazerności koncernów farmaceutycznych i części lekarzy broniących swoich finansowych interesów (przedruk interesującego i zarazem niezmiernie ważnego artykułu z australijskiego Tygodnika Polskiego).
 • Z ostatniej chwili: Przypadki metafizyczne w katowickiej hali na moment przed katastrofą – reportaż Jana Płaskonia.
 • Marsjańska filmoteka.
 • Horoskop wiosenny.

Dane techniczne

Liczba stron 76
Wymiary 205 x 288 mm
Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl