Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.

Nieznany Świat 4/2009

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0

Opis

W NUMERZE:

 • Ogień z niebios?
  Czym jest cud świętego ognia, który manifestuje się od niepamiętnych lat w każdą sobotę prawosławnej Wielkanocy w bazylice Grobu Pańskiego w Jerozolimie? Czy mamy tu rzeczywiście do czynienia z niezwykłym fenomenem, czy zręczną mistyfikacją? Zdania na ten temat są podzielone, a dyskusję, która toczy się wokół zagadkowego zjawiska, charakteryzują niezwykłe emocje. Na czym polega tajemnica Kuwukli i jaką wartość mają w tej mierze obserwacje świadków, a jaką zachowane dokumenty? Między niewytłumaczalnymi efektami i sekretną zapalniczką.

 • Zaświat zwierzęcy
  Wszystko wskazuje na to, że zwierzęta po porzuceniu swojego fizycznego ciała, podobnie jak ludzie żyją nadal, a w przypadku, gdy z człowiekiem łączy je głęboka, emocjonalna więź, po przejściu na tamtą stronę nie zostaje ona zerwana. Z badań francuskiego lekarza F.W. Pawłowskiego wynika, że w historii mediumizmu najczęściej odnotowywano zjawy psów, kotów, ptaków oraz... wiewiórek, sporo jednak zależy od kręgu kulturowego, w jakim się to dzieje. Ciekawe fakty i wydarzenia, a wśród nich zdumiewające relacje i fotografie. Także fotoreportaż z unikatowego cmentarza dla zwierząt.

 • Zagadki czasu
  Nasz nowy cykl po zakończeniu serialu Odkrywanie Atlantydy. Czy czas istnieje naprawdę, czy jest jedynie iluzją? Czy, jak niekiedy mówimy, naprawdę biegnie, ucieka, czy też w rzeczywistości wydarzenia, w których uczestniczymy, zostały już zapisane, a nam, na podobieństwo czytelnika książki, pozostaje jedynie, rozdział za rozdziałem, podążać za nimi? A może – snuje refleksje w publikacji inaugurującej wielowątkowe rozważania na ten temat Andrzej SzmilichowskiBóg tę powieść czyta i wprowadza do niej korekty, które „mają się stać”? Poprawia i poprawia, aż do momentu, gdy fabuła Go zadowoli?

 • Święty lód, święty deszcz
  O czwartej rano wyjeżdżamy z Cuzco. Szosą na południe kierujemy się w stronę Qoyllor Riti – magicznego miejsca w sercu gór, gdzie tubylcy od wieków czczą... lód spływający ze stoków potężnego masywu Ausangate. Właśnie tam odbywa się wielki religijny miting Indian z najdalszych zakątków Andów. Tak dzieje się co roku przed Bożym Ciałem. Teraz jednak dochodzi dodatkowy czynnik, który uroczystościom, jakim będziemy się przyglądali, przydaje szczególnego znaczenia. Od kilku miesięcy w okolicach Cuzco panuje bezlitosna susza, a Indianie w Qoyllor Riti będą modlić się o deszcz. Bardzo, ale to bardzo interesujący i ilustrowany licznymi zdjęciami reportaż znanego dziennikarza, pisarza oraz podróżnika Romana Warszewskiego. Brak powietrza i autentyczna magia. Czy niezwykły rytuał, w którym uczestniczył autor, został uwieńczony powodzeniem?

 • Borysek: chłopiec z Marsa?
  Pisano o nim w prasie niemal wszystkich kontynentów, a członkowie „Projektu Camelot”, zajmującego się wiwisekcją takich problemów, jak tajemnica roku 2012, UFO, podróże w czasie, czy kontrola umysłu, nakręcili niedawno z jego udziałem film dokumentalny. O unikalnych zdolnościach słynnego rosyjskiego nastolatka jest przekonany m.in. profesor Władysław Ługowienko z Instytutu Ziemskiego Magnetyzmu, Jonosfery i Emisji Fal Radiowych w tamtejszej Akademii Nauk, który od pewnego czasu bada fenomen dzieci indygo w Rosji i innych krajach. I nawet, jeśli opowieści Boryska o własnych marsjańskich korzeniach budzą niedowierzanie, zagadką pozostają jego paranormalne umiejętności i niewytłumaczalny zasób wiedzy, którą dzieli się z innymi.

PONADTO:

 • Kłamstwa księdza Posackiego – o tym, jak krakowski jezuita-demonolog usiłował nieudolnie uszyć nam buty, nie przewidując, że przy okazji wyjdzie szydło z worka
 • Zaginiona mumia
 • Kod Juliusza Verne’a
 • Nieruchomy jak skała – fenomenalny przypadek chłopca z Nepalu
 • W Okruchach Wszechświata – W pogoni za złotym meteorem, a w Poczcie healerów polskich reportaż o trzymanej w dłoniach duszy i łódzkiej refleksoterapeutce Elżbiecie Bienias
 • Horoskop na marzec

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl