Nieznany Świat 4/2017

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 8,90 zł 8.90
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

W NUMERZE:

 • Starożytni astronauci: nauczyciele z nieba
  Mówią o nich mity niemal wszystkich kultur i zakątków planety - od Sumeru poprzez Chiny, aż po Amerykę Południową, a powtarzający się w łańcuchu wielopokoleniowych przekazów motyw, jak wiele na to wskazuje, nie jest przypadkowy. Wątkowi, o którym mowa, poświęcono na świecie setki książek i dziesiątki tysięcy publikacji, okazuje się jednak, że związane z sygnalizowanym problemem kwestie zasługują na szczególnie wnikliwy ogląd, zwłaszcza wówczas, gdy legendy przybierają postać wyrazistego i sugestywnego scenariusza. Pisze o tym w dwuczęściowej, pod pewnymi względami zaskakującej publikacji Piotr Cielebiaś. Introdukcja w bieżącym numerze, dokończenie za miesiąc.
 • Zwierzęta: ofiary ludzkich wojen i polityki
  Przenikliwa analiza losów naszych braci mniejszych, które doświadczają różnego rodzaju okrucieństw również w okresie pokoju, ale w warunkach konfliktów militarnych są w szczególny sposób pokrzywdzone, gdyż nikt się nimi wówczas kompletnie nie przejmuje. Mocny - chwilami bardzo mocny - artykuł Małgorzaty Stępień, która informacje do niego zbierała w wielu źródłach. Przytoczone przez autorkę przykłady (wielu nie znaliśmy) są przejmujące i powinny potrząsnąć niejednym sumieniem, choć, zdaje się, o to najtrudniej. O płonących słoniach, świniach w roli saperów, delfinach z podczepianymi do nich torpedami, krowach rozbrajających pola minowe i wielu innych przejawach zdziczenia naszej cywilizacji. Musimy o tym wszystkim wiedzieć, by z całą determinacją przeciwstawić się praktykom, jakim hołdują zwłaszcza niektórzy odmóżdżeni wojskowi.
 • Przeklęte przedmioty
  Dwa teksty opatrzone wspólnym hasłem wywoławczym. Zakładając, że prezentowane w nich fakty są prawdziwe – a wszystko wskazuje na to, że tak właśnie jest, gdyż towarzyszy im solidna dokumentacja – rodzi się pytanie o siłę sprawczą relacjonowanych zdarzeń. Czy to w szczególności możliwe, by zwykłe na pozór gadżety albo zabawki były nośnikiem złej energii, godzącej w ich właścicieli, a jeśli tak, jaki jest mechanizm tego rodzaju oddziaływania? Gdyby czytelnicy po przeczytaniu obu publikacji mieli na ten temat własne przemyślenia, prosimy się nimi podzielić z redakcją, bo sami, poza rejestracją zjawiska jako takiego, jesteśmy w jego egzegezie cokolwiek bezradni.
 • Piramida w Cañete?
  Znak zapytania jest tu o tyle uzasadniony, że w przypadku formacji w rejonie El Cabezuelo w Hiszpanii nic nie jest do końca pewne. Co odkrył lokalny badacz Manuel Abril i co pozwoliły dotychczas ujawnić amatorskie prace prowadzone na wzgórzu pokrytym bujną szatą roślinną? Skąd wzięły się tam wyłaniające się spod ziemi schody? Ciekawe zdjęcia i czekająca na wyjaśnienie zagadka w relacji naszej korespondentki w Hiszpanii, Anny Lorek.
 • CE 6 z UFO: to może być niebezpieczne
  Znany rosyjski badacz zjawisk z pogranicza i współpracownik w tym kraju Vadim Ilin prezentuje wydarzenia z przeszłości, które wyszły na jaw dopiero po odtajnieniu archiwów służb specjalnych. O odwetowym „uderzeniu” w Indochinach na sowiecki kompleks wojskowy w pobliżu Hanoi zaatakowanego przez rakiety NOL-a (po tym tragicznym w skutkach incydencie na szczeblu dowództwa wydano rozkaz zakazujący otwierania ognia do nieznanych obiektów kosmicznych i podejmowania przeciw nim jakichkolwiek wrogich działań), pionowym lądowaniu w tajdzie maszyny pocztowej An-24, która w normalny sposób nie byłaby w stanie tam osiąść, i losach pewnego pilota, jakiego prototypowy odrzutowiec, po próbie zbliżenia się w rejonie bazy lotniczej Kapustin Jar do obiektu nieznanego pochodzenia, został unieszkodliwiony wystrzelonym w jego kierunku promieniem światła, w efekcie czego stał się całkowicie bezwładny.

PONADTO:

 • Szmilichowski zastanawia się, co Pan Bóg może mieć z ludzkiego strachu.
 • Kogo i za co postanowił przeprosić współpracownik w Australii, dr Janusz Rygielski.
 • Ciąg dalszy Poszukiwań bez końca i serwowanych przez swamiego Dushyanta Savadii życiowych wskazówek oraz podpowiedzi.
 • W Salonie ezoterycznym NŚ o mniej znanym, bardzo ciekawym geniuszu duchowym Franzu Bardonie, w Okruchach Wszechświata o nieosiągalnym kosmicznym horyzoncie, który przypuszczalnie istnieje tylko teoretycznie, a w Poczcie healerów polskich o założycielce Kliniki Medycyny Naturalnej L'Alba Vita w Warszawie Aleksandrze Barańskiej i jej niekonwencjonalnych terapiach.
 • W cyklu o ziołach, lekach naturalnych i suplementach wybuchowy temat: nowotwor.
 • Horoskop na kwiecień.

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl