Nieznany Świat 4/2022 (376)

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 11,90 zł 11.90
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Nieznany Świat 04/2022 (376)

Dostępne wydanie elektroniczne! - e.nieznanyswiat.pl

Spis treści:

Cenzura butnie podnosi głowę
Naiwnie myśleliśmy, iż CENZURA została za nami, w erze socjalizmu. Tymczasem ona coraz butniej podnosi głowę, uzurpując sobie prawo „jedynej słusznej racji”. Dotyczy wszystkiego, co nie na rękę decydentom różnej rangi i autoramentu – pisze Redaktor Naczelna.

Percepcja pierwotna: świadomość roślin
Amerykański ekspert od wariografów zupełnym przypadkiem odkrył, że rośliny reagują w sposób niemal emocjonalny na to, co dzieje się w ich otoczeniu. Aparatura pomiarowa zarejestrowała aktywację w momencie, gdy miała stać się im krzywda albo gdy obok ginęły zwierzęta laboratoryjne. Sceptycy uznali, że to niemożliwe...

Kronika Akaszy
• Odejście mnicha • 2022: rok przełomu w ufologii • Pożegnanie z małą czarną • 1600 lat temu apokalipsa była o włos • Umysł na kacu • Od żaby do człowieka

UFO w panoramie Sudetów
Jedne z najstarszych polskich gór okazują się ufologicznym biegunem, gdzie koncentrują się przypadki o wysokim współczynniku dziwności, tj. takie, w których zjawisko UFO prezentuje w pełnej krasie swą dziwaczną naturę. Najciekawsze zdarzenia z archiwum dolnośląskiego ufologa, Damiana Treli, miały miejsce w rejonie Śnieżnych Kotłów.

Odkrywając Serapeum
Wykuty w skale korytarz tego starożytnego kompleksu wypełniają kamienne sarkofagi wykonane z tak dużą precyzją, że nawet dziś ich skopiowanie stanowiłoby ogromne wyzwanie dla inżynierów oraz kamieniarzy. Tymczasem – jak pisze Andrzej Butra, wszystko wskazuje na to, że skrzynie powstały pod ziemią z przetransportowanych tam w jakiś sposób kilkudziesięciotonowych bloków..

Zobacz chorobę we śnie
Sny mają wartość diagnostyczną – zapowiadają choroby, te lżejsze, jak i poważniejsze. Ich odpowiednia interpretacja może wskazać źródło dolegliwości, a nawet drogi prowadzące do uzdrowienia. Nie zawsze jest to jednak łatwe – pisze Kinga Kościak, profesjonalnie zajmująca się interpretacją marzeń sennych.

Czy Kościół może upaść?
Postawione przez Igora Witkowskiego pytanie jest zasadne nie tylko z uwagi na widoczną dla wszystkich zapaść tej instytucji. Upoważniają do niego także liczne zapowiedzi apokaliptyczne uznane przez Kościół. Do jego krachu nawiązują poza tym dwa najważniejsze objawienia – z Fatimy (1917) oraz Akity (lata 70. ub. w.).

Z wewnętrznej potrzeby
Trudno wyobrazić sobie numer „Nieznanego Świata” bez rubryki Widzę także niebo z tekstami Andrzeja Szmilichowskiego. Te słowa o niebie mówi Marek Rymuszko, zakamuflowany pod postacią jednego z bohaterów opowiadania Andrzeja „Nasiona przyjaźni”. Jest to opowieść o obecności tajemnicy w świecie, który wydaje nam się całkiem racjonalny – pisze o twórczości publicysty NŚ Małgorzata Szafrańska.

Nadal poszukuję prawdy…
Z Ryszardem Ulmanem, ikoną polskiej bioenergoterapii – z okazji 40-lecia pracy w zawodzie naturoterapeuty – o jego przemyśleniach na temat zdrowia, życia i śmierci, funkcjonowania istoty ludzkiej w wielu wymiarach oraz jej relacji z otoczeniem – rozmawia Dorota Czerwińska.

Tajne misje wahadłowca X37B
Jego istnienie nie jest tajne, ale przeznaczenie już tak. X‑37B wyrusza na długie i tajemnicze misje, odnośnie których pojawiło się wiele teorii spiskowych: od wykorzystania wahadłowca jako superbroni po testy silników przyszłości, a nawet… urzeczywistnienie wizji Tesli o darmowej energii.

Astrologia wojny
Metody astrologii militarnej wypracowane we wczesnym średniowieczu, można z powodzeniem wykorzystywać również do analizy obecnych horoskopów wojennych, np. do momentu rozpoczęcia ataku Rosji na Ukrainę – pisze dr Piotr Piotrowski.

Ponadto:
Widzę także niebo: Geronimo
Dotknięcie Nieznanego: Ze wspomnień rodzinnych: ślady
Tych nagrań wysłuchało pół miliarda ludzi – z Markiem Wattsem, synem filozofa i nauczyciela duchowego Alana Wattsa – rozmawiał Wojciech Chudziński
Zabawa w chowanego – Alan Watts o Bogu
Joga, medytacja, praniczny oddech
MedExpress – nowa rubryka zdrowotna
Wilczyca Łopienka
Inspiracje światem nieznanym – obrazy Grzegorza Rabczyńskiego
Wielowymiarowe DNA stymuluje nasze zdrowie i długie życie (cz. II)
Konwencja mentalna: Brzytwa Hoerra
Jolanta Wędel: wróciłam do korzeni!
Kontakt (nie)telepatyczny – czyli listy do Redakcji
Filmoteka NŚ: Katla
Lektury NŚ: 18 spojrzeń na Boga, Nerwy w las, Ceremonie psychodeliczne, UFO w tajnych archiwach FBI, Dhammapada. Droga Buddy. Tom 1
Podcasty NŚ: Dlaczego stare religie muszą odejść
Horoskop na kwiecień 2022

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl