Nieznany Świat 5/2008

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

W NUMERZE:

 • Dysponujemy naukowym dowodem, że „głosy” istnieją
  Ernst Senkowski, zasłużony badacz transkomunikacji, dyplomowany fizyk i emerytowany profesor Advanced Technical College (Fachhochschule) w specjalnym wywiadzie udzielonym Nieznanemu Światu mówi o niechęci środowiska akademickiego wobec uznania za fakt transkontaktów, czyli techniki nawiązywania łączności z tamtą stroną za pomocą radia, telewizora, telefonu i komputera. Profesor, który wielokrotnie sam rozmawiał z zaświatami, w 1992 roku odebrał – jak twierdzi – komunikat od zmarłego w 1948 r. pierw­szego powojennego prymasa Polski kardynała Augusta Hlonda. Jakkolwiek wydaje się to nieprawdo­podobne, do tego rodzaju transkontaktów dochodzi coraz częściej. Czym one są, kto naprawdę z nami rozmawia i czy kiedykolwiek uzyskamy dowód na istnienie innej rzeczywistości? W uzupełnieniu wielo­wąt­ko­wej rozmowy Duchy przed kamerą i mikrofonem – artykuł ukazujący sylwetki najważniejszych pionierów transkomunikacji: Fried­richa Jürgensona i Konstantego Raudivego.
 • Wiedeńscy prorocy führera
  Nazizm czerpał, niestety, również z okultyzmu, a szczególny wpływ na późniejszego wodza Trzeciej Rzeszy wywarła działalność i twórczość dwóch Austriaków: Guido von Lista i Adolfa Josepha Lanza. Ten pierwszy był zafascynowany kultem Odyna i często powtarzał, że aby odkryć czarodziejską zasłonę bytu, należy unikać miejsc, gdzie pulsuje życie. Drugi natomiast twierdził, że przyczyną degeneracji człowieka było dopuszczenie się w zamierzchłej przeszłości przez Aryjczyków aktów seksualnych z gorszymi rasami, co spowodowało upadek ówczesnej kultury. Uważał również, że pierwsi ludzie posiadali narządy służące do wymiany myśli, nadawania i odbierania sygnałów radiowych, a także magazynowania ogromnych zasobów wiedzy. O szaleń­stwie umysłu i zbrodniczych rojeniach, a przy okazji także o tym, dlaczego Wewelsburg – miejsce potencjalnej bitwy pod drzewem brzozy – nigdy nie stał się Watykanem nazistów. Raport NŚ, do którego materiały gromadziliśmy kilka lat .
 • Zagadkowa historia Montserrat
  To najbardziej mistyczne miejsce hiszpańskiej Katalonii, które zawdzięcza swoją sławę domniemanemu cudowi sprzed ponad tysiąca lat, jest zadziwiająco często nękane przez różnorakie kataklizmy. Co się za tym kryje i z jakiego powodu tamtejszy legendarny posąg Madonny z jabłkiem w dłoni jest czarny? Gdzie kończy się mit, a w którym miejscu powinny przemówić historyczne fakty? Pojechaliśmy do Montserrat, by zmierzyć się z legendą i wydarzeniami zapoczątkowanymi widzeniem w Świętej Grocie, które w 880 roku stało się udziałem grupy pastuszków. Wnioski, jak zawsze w takich przypadkach, okazują się niejednoznaczne.
 • Widzenie poza czasem
  Lada chwila do rąk czytelników trafi wydana pod patronatem medialnym Nie­zna­ne­go Świata niezwykle ciekawa reporterska książka Krzysztofa Kamiń­skiego Ojciec Klimuszko – życie i legenda. Autor, który jest naszym stałym współpracownikiem i któ­ry zbierał materiały na ten temat od wielu lat, ujawnia liczne nowe, nieznane fakty z życia słyn­ne­go zakonnika – jasnowidza. M.in. dowiadujemy się, z ja­kiego powodu niemal od początku interesowała się nim ko­munistyczna bezpieka. Pre­zen­tując wybrany fragment książki zachęcamy do zapoznania się z nią w całości
 • Zabójcze zakażenie
  Budzi strach i wywołuje coraz większy niepokój, zwłaszcza, że źródłem choroby, o której ostatnio coraz częściej mówi się w mediach, nierzadko są szpitale oraz inne miejsca związane z życiem w zbiorowości (np. jednostki wojskowe). Chodzi o tajemnicze i bardzo trudne do zwalczania śmiertelnie niebezpieczne schorzenie, nazywane sep­są albo posocznicą. W krajach samej tylko Unii Europejskiej zapada na nią rocznie 146 tysięcy pacjentów. Co jest przyczyną tej swoistej epidemii? Ważną publikację na ten temat uzupełnia reportaż dziennikarki z Gorzowa Doroty Frątczak Przeżyłam sepsę, w którym autorka opisuje, w jaki sposób udało jej się powrócić do świata żywych

PONADTO:

 • Wielka Medytacja 2007 – wyniki monitoringu komputerowego i relacje Czytelników. Hasło Odwaga okazało się bardzo inspirujące!
 • W Odkrywaniu Atlantydy koncepcja pozaziemska, a w Okruchach Wszechświata o pewnym wyklętym w ZSRR profesorze astronomii i jego odkryciach
 • Skrzywiony filar, czyli nasz kręgosłup, japońska metoda Yumeiho i rzeszowski terapeuta Maciej Dłuski w Poczcie healerów polskich
 • Czy ich pogięło? – polemizujemy z dwoma tekstami wydrukowanymi w światowej prasie, których autorzy kpią z ostrzeżeń dotyczących przyczyn i skutków globalnego ocieplenia, szydząc z ekologów lub przypisując im świadome wprowa­dzanie opinii publicznej w błąd. O co tutaj tak naprawdę cho­dzi i kto chce zbijać kapitał na ludzkiej niewiedzy?
 • W kręgu kosmicznej holografii – pożegnanie z jednym z najciekawszych polskich ezoteryków Andrzejem Brzezińskim
 • Horo­skop na maj

Dane techniczne

Liczba stron 84
Wymiary 205 x 288 mm
Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl