Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
Strażnik Tajemnic
Strażnik Tajemnic
59,80 zł 29,90 zł
egz.
Nauka o umyśle
Nauka o umyśle
49,90 zł 19,90 zł
egz.

Nieznany Świat 5/2009

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0

Opis

W NUMERZE:

 • Zrozumieć rzeczywistość, ogarnąć świat
  Czy jako ludzkość jesteśmy grotem strzały Stwórcy wysłanej w czas? Fizyka właśnie uświadamia nam to, o czym mówili od setek, tysięcy lat mistycy. Czy jednak nie jest tak, że dokonania w świecie, w jakim egzystujemy, świecie materii, są wyłącznie dziełem naszych rąk, zaś wszelkie problemy, z którymi się borykamy, biorą początek w nas samych? Dlaczego ciągle się czegoś boimy we własnej przestrzeni życia i czy strach stanowi jego nieodłączony atrybut? Z jakiego powodu lękamy się nieznanego, a jednocześnie tak bardzo nas ono pociąga? Inspirujące rozważania i refleksje Andrzeja Szmilichowskiego, który w innym miejscu numeru, w swoim stałym felietonie zadaje również prowokacyjne pytanie, czy aby na pewno Słońce wschodzi na wschodzie, a zachodzi na zachodzie?

 • Zagadka mózgu
  Prezentujemy zdumiewające fakty, które wywracają do góry nogami naukowe aksjomaty. Okazuje się, że na świecie żyją ludzie, którzy – co bezspornie wykazały badania – niemal nie mają tkanki mózgowej, a mimo to okazują się całkowicie normalni. Jak to w ogóle możliwe? Z drugiej zaś strony, skąd biorą się absolutnie niezwykłe fenomeny pamięci, takie jak dokładnie przeanalizowany i opisany przez doktora Olivera Sacksa w książce Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem przypadek braci Johna i Mchaela? Żyjąc przed blisko półwieczem potrafili oni wymienić bez namysłu daty każdej Wielkiej Nocy z okresu 80 tysięcy lat (takich obliczeń jest dziś w stanie dokonać jedynie komputer), a między sobą porozumiewali się za pomocą sześciocyfrowych liczb. Frapujące tajemnice i nieprawdopodobne, ale w każdym calu prawdziwe wydarzenia w publikacji Janiny Sodolskiej-Urbańskiej.

 • Miliony lat przed naszą erą...
  Swoisty suplement do Zakazanej archeologii. Odnajdywane raz po raz zdumiewające artefakty, świadczące o tym, że prawdziwa historia Ziemi diametralnie różni się od oficjalnej, albo gdzieś przepadają, albo są upychane na zapleczu muzealnych magazynów. Nauka nie wie bowiem, co z nimi począć i na wszelki wypadek woli udawać, iż nie dostrzega zjawiska, które dowodzi, że człowiek pojawił się na naszej planecie o wiele wcześniej, niż głoszą to oficjalne teorie. W Anglii wykopano przedmiot podobny do dzwonu, który liczy sobie 600 milionów lat, a złoty łańcuszek znaleziony w Stanach Zjednoczonych w bryle węgla musiał tam trafić przed 260-320 milionami lat. Odciski ludzkich stóp w prastarych skałach i ślady gigantów w relacji rosyjskiego autora. Szczególnej uwadze polecamy smakowite zdjęcia.

 • Zostawcie nas w spokoju
  W lipcu tego roku przypada okrągła, 40 rocznica pierwszego lądowania człowieka na Księżycu. Nim w światowych mediach zacznie się na ten temat festiwal wspomnieniowych filmów oraz publikacji – wyprzedzając go o kilkanaście tygodni udostępniamy Czytelnikom pierwszy z kilku znajdujących się w naszym archiwum tekstów ujawniających mało znane, wysoce zagadkowe incydenty związane z eksploracją Kosmosu. Jeden z nich, o którym jest mowa w prezentowanym przez nas artykule, dotyczy lotu w grudniu 1968 r. w strefę Srebrnego Globu pojazdu Apollo 8. Co zobaczył wówczas przez iluminator statku kosmicznego jego dowódca Frank Borman, a co uczestnik późniejszej o kilka miesięcy historycznej ekspedycji na Księżyc Apolla 11, Edwin Aldrin? I dlaczego Neil Armstrong, który jako pierwszy człowiek postawił stopę na powierzchni naturalnego satelity Ziemi, nie chciał odpowiedzieć na związane z tym ostatnim incydentem pytanie, jakie zadali mu dziennikarze?

 • Chcą nas oślepić!
  Decydentów z Unii Europejskiej najwyraźniej pogięło. Od jesieni ze sklepów w całej UE, w tym także w Polsce, mają być wycofywane dotychczasowe żarówki, które – pod pozorem oszczędzania energii – zostaną zastąpione świetlówkami. Nowe „żarówki”, co wykazują eksperci i niezależni naukowcy, powodują osłabienie i utratę ostrości wzroku, ból, łzawienie i męczenie się oczu podczas czytania. Sztucznie wytworzona nadwrażliwość na światło słoneczne grozi niebezpieczeństwem odklejenia się siatkówki, a nawet początkami zaćmy. Do tego dochodzą migrenowe bóle głowy, stany depresyjne, bezsenność, rozdrażnienie i niepokój, zmiany aktywności mózgu i ataki padaczkowe, a nawet podatność na nowotwory skóry. Co gorsza, koszty utylizacji świetlówek są bardzo wysokie, a ich uszkodzenie lub zbicie i związane z tym wdychanie oparów rtęci może stać się przyczyną silnych zatruć. Po raz kolejny bijemy na alarm.

PONADTO:

 • METAFIZYKA, CZYLI POWRÓT BYKA – po ponad dwuletniej przerwie felieton Konwencja mentalna wraca na łamy Nieznanego Świata (zob. str. 65)
 • Relacje uczestników ostatniej Wielkiej Medytacji Czytelników Nieznanego Świata, której towarzyszyło hasło Nadzieja
 • W Zagadkach czasu dwa sposoby postrzegania czasu i co to ma wspólnego z wiecznością
 • Dzień Ziemi i my
 • W Okruchach Wszechświata Fenomen Witimski wraz z pytaniem, czy był on dziełem intelektu, a w Poczcie healerów polskich – Ręce, które czynią cuda i warszawski niekonwencjonalny terapeuta oraz chiropraktyk Bartek Kościelski
 • Zamach na prawa człowieka
 • Czym jest trans? – wywiad ze Sławomirem Sówką
 • Głowa na światłowodach
 • Poszukując kapłana Jana – arcyciekawa historia z przeszłości uważana jedynie za legendę; czy jednak słusznie?
 • Mogłem ostrzec przed tsunami – zaskakująca hipoteza badacza amatora z Łańcuta, Mariana Głuszka
 • Horoskop na maj

Opinie o produkcie (0)

Inni kupili również
Nieznany Świat 3/2009
Nieznany Świat 3/2009
6,95 zł
egz.
Nieznany Świat 6/2009
Nieznany Świat 6/2009
6,95 zł
egz.
Nieznany Świat 2/2009
Nieznany Świat 2/2009
6,95 zł
egz.
Nieznany Świat 4/2009
Nieznany Świat 4/2009
6,95 zł
egz.
Nieznany Świat 7/2009
Nieznany Świat 7/2009
6,95 zł
egz.
do góry
Bestsellery
bestseller
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl