Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
Tarot Marsylski - 78 kart do wróżenia
Tarot Marsylski - 78 kart do wróżenia
39,90 zł 9,90 zł
szt.
111 filmów z duszą. Metafizyka w kinie
111 filmów z duszą. Metafizyka w kinie
60,00 zł 9,90 zł
egz.

Nieznany Świat 5/2011

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 7,40 zł 7.40
ilość egz.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0

Opis

W NUMERZE:

 • Łotewskie Stonehenge
  Frapująca publikacja ujawniająca mało znane fakty. Drzewa są tu wyższe niż gdzie indziej, a przy tym nienaturalnie poskręcane i zdeformowane. Wiele z nich ma liście tylko z jednej strony. Poszycie obfituje w rozmaite grzyby oraz rośliny lecznicze, z których część osiąga gigantyczne rozmiary. Ale to nie wszystko. Już w połowie lat 70. ub. wieku satelity NASA obserwowały na terenie Łotwy olbrzymi krąg energii. Jego epicentrum znajdowało się właśnie w pokaińskim lesie. Takie kręgi są ponoć często widoczne na zdjęciach satelitarnych, ale bywają znacznie mniejsze i liczą ok. 20 km średnicy. Natomiast ten promień miał aż 350 kilometrów długości! Nigdzie indziej na Ziemi nie zauważono czegoś podobnego.
 • Przypadek Ewy R
  Punktem wyjścia dla tej publikacji stał się list, jaki wpłynął przed kilkoma miesiącami do redakcji od 37-letniej mieszkanki Kielc, w której obecności parokrotnie przemieszczały się w mieszkaniu przedmioty. Chcąc przekonać się, czy zjawisko psychokinezy generowane jest przez siłę zewnętrzną, czy też być może ma swoje źródło we właściwościach organizmu naszej Czytelniczki, postanowiliśmy poddać ją - oczywiście za zgodą osoby zainteresowanej - badaniom w laboratorium kierowanym przez dr. Ewę Pietrzycką-Wilczewską oraz inżyniera Janusza Wilczewskiego Kieleckiego Studium Bioenergoterapii i Radiestezji, gdzie od wielu lat wykonywane są testy i doświadczenia z udziałem osób o właściwościach ekstrasensytywnych. Co z tego wynikło?
 • Od słodziku do raka
  Strach się bać! Coraz więcej potwierdzonych badaniami faktów zdaje się wskazywać na dużą szkodliwość aspartamu. Zawsze byłam tęga i jak szalona piłam napoje dietetyczne. Wcześniej nie chorowałam, ale w latach 80. zaczęły się kłopoty ze zdrowiem. Miałam wysypkę, zaczęłam tracić wzrok i nie mogłam już jeździć samochodem. Słuch pogorszył się tak bardzo, że muszę teraz używać dwóch aparatów słuchowych. Wiele razy znalazłam się w szpitalu. Zaczęłam kojarzyć moje problemy z aspartamem, którym słodzi się napoje dietetyczne. Pytałam wszystkich, co to jest, ale nikt nie umiał mi odpowiedzieć. Znalazłam informacje o nim w internecie i przestraszyłam się. Najbardziej przeraziły mnie 92 symptomy zatrucia aspartamem opublikowane przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków. U siebie zauważyłam 72 z nich - skarży się Lorena Murray, była pracownica pogotowia ratunkowego. - Pracowałem w San Antonio jako asystent sędziego Johna Wooda i prokurator w Teksasie, byłem też prezesem Federalnego Stowarzyszenia Prawników. Piłem bardzo dużo dietetycznej Coca-Coli i używałem słodziku Equal, choć słyszałem, że to szkodliwe. W pewnym momencie zaczęło mi szwankować zdrowie. Widziałem podwójnie, traciłem pamięć krótkoterminową. Rezonans magnetyczny wykazał guza mózgu. Moja kariera zawodowa legła w gruzach - opowiada Ed Johnson, prawnik z San Antonio. Stowarzyszenia konsumentów i organizacje ekologiczne biją na alarm, a koncerty farmaceutyczne i spożywcze jak zwykle utrzymują, że wszystko jest w najlepszym porządku i nie ma powodów do niepokoju. Nie ma? No to poczytajcie.
 • Tajemnice średniowiecznych lekarzy
  Czyli o tym, o czym się nie mówi. Sporządzali z roślin, soli i minerałów skuteczne lekarstwa (tzw. arkana) tworząc nierzadko podstawy współczesnej farmakologii i chemii farmaceutycznej. Potrafili uśmierzać ból i regenerować spalone tkanki, zszywać nerwy i przeprowadzić trepanację czaszki (!). Dokonywali też przeszczepów i umiejętnie wykorzystywali hirudoterapię, czyli leczenie pijawkami. Słowacki historyk i badacz tajemnic przeszłości Miloš Jesenkŷ na tropie sekretów sprzed kilku wieków.
 • Moja droga do Jaźni
  Trudny, ale ważny tekst stanowiący rezultat kilkudziesięcioletnich przemyśleń Mariana Wasilewskiego, który jest postacią niezwykłą, gdyż, mając wykształcenie z zakresu nauk ścisłych, przed wyjazdem z Polski do Stanów Zjednoczonych zainteresował się fenomenami parapsychicznymi, a w ślad za tym mistyką i filozofią bytu (wcześniej zetknął się ze wspaniałym polskim jasnowidzem, ojcem Czesławem Klimuszką). Jest autorem książek: Psychiczne źródła komunizmu i właśnie Mojej drogi ku Jaźni, w której podsumował swoje przemyślenia oraz bogate doświadczenia. Między zdobywaniem wiedzy o sobie a Planem Stworzenia.

PONADTO:

 • Relacje uczestników Wielkiej Medytacji Nieznanego Świata 2010, której towarzyszyło tym razem hasło Okiełznać chaos
 • Każdemu jego własne niebo - ciąg dalszy rozważań na temat duszy zwierząt w kontekście internetowego artykułu księdza Grzegorza Błocha
 • Od fatum do fizyki w Zagadkach Czasu i tajemniczym bolidzie z pogranicza słowacko-węgierskiego (jeśli to był w ogóle bolid) w Okruchach Wszechświata
 • Wtargnięcie do Antarktyki - dwugłos w sprawie tematu, który podjęliśmy na łamach w dwuczęściowej publikacji u schyłku ub.r.
 • W Poczcie healerów polskich znana łódzka terapeutka Mieczysława Majcherowicz-Perenc i jej życiowa misja
 • Sufi w krzywym zwierciadle - polemika z artykułem Jerzego Grundkowskiego sprzed kilku miesięcy
 • Horoskop na maj.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl