Nieznany Świat 5/2012

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 7,40 zł 7.40
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

W NUMERZE:

 • Wojny pogodowe
  Przyjęta w 1976 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucja zakazuje modyfikowania pogody dla celów militarnych, pozwalając jedynie na prowadzenie badań nad pokojowym wykorzystaniem technologii w tej dziedzinie. Tajemnicą poliszynela jest jednak, że niektóre państwa w ukryciu kontynuują takie eksperymenty i doświadczenia.
  Czy przypadkiem to nie one okazują się odpowiedzialne za przynajmniej część katastrof naturalnych i anomalii pogodowych? Czy dzieje się coś, o czym nie wiemy, a co być może wymknęło się, i to niejeden raz, spod kontroli? Niepokojąca, dwuczęściowa publikacja Grzegorza Szymańskiego
 • Miejsca mocy i szamani w cieniu wulkanów
  Leszek Matela pojechał tym razem do Indonezji, gdzie odkrył frapujące miejsca, a także rozmawiał z tamtejszymi szamanami. Czy słynna piramida tarasowa w Borobudur jest radiolatarnią dla energii Kosmosu, a świątynie na Płaskowyżu Dieng odzwierciedlają mgławice w układzie Oriona? Co kryją kamienne domy bogów, a co oznacza wykorzystująca rośliny lecznicze tradycyjna indonezyjska terapia jamu, jaką posługują się tamtejsi uzdrowiciele?
 • Dysk z Fajstos: tajniki zapisu
  Po zakończeniu trwającego trzy lata cyklu na temat zagadek czasu rozpoczynamy druk nowej wieloodcinkowej publikacji. Chodzi o nigdy nie wydaną książkę poświęconą jednej z największych współcześnie zagadek, jaką jest odnaleziony w 1908 r. podczas wykopalisk w ruinach pałacu królewskiego na Krecie i pokryty tajemniczymi inskrypcjami gliniany krążek o średnicy 14 cm, nazywany Dyskiem z Fajstos. Na rozszyfrowanie zawartej w nim wiedzy Czesław Jana Kowszewicz poświęcił wiele lat. Ktoś kiedyś określił ten artefakt mianem starożytnego CD-romu, w przypadku którego nie znamy maszyny pozwalającej rozszyfrować zakodowane w nim zapisy, a nad sprawą głowią się od dawna badacze z całego świata. Czy sztuka ta udała się autorowi jednego z najciekawszych – w naszej ocenie – opracowań na temat Dysku z Fajstos, jakie kiedykolwiek powstały?
 • Zagadka ariańskiej piramidy
  Reportaż poświęcony mało znanej, tajemniczej polskiej piramidzie w Krynicy nieopodal Rejowca Fabrycznego. Jak wiele na to wskazuje, wzniesiono ją w pradawnym miejscu mocy, a promieniowanie również dziś sięga tu 75 tysięcy jednostek w skali Bovisa, czyli blisko dwanaście razy więcej niż na zwykłym obszarze. Co kryje gęsto porośnięte wzgórze niedaleko drogi z Chełma do Krasnegostawu i skąd wziął się tam tak niezwykły obiekt?
 • Trójgłos w Incydencie Pietrozawodsk'77
  Co stało się 23 września 1977 r. nad rosyjskim miastem i co sprawiło, że ówczesna sowiecka cenzura wyciszyła informacje na ten temat, a niektóre publikacje poświęcone równie spektakularnemu, co bulwersującemu incydentowi zablokowała? Czy jakiś związek z tą sprawą miało wcześniejsze o kilka miesięcy zawiśnięcie latającego spodka nad siedzibą Akademii Nauk Gruzji? Czego bał się wykładowca fizyki podróżujący wówczas nocą samochodem i co stwierdzili kontrolerzy lotów z Helsinek, którzy po przelocie nad Finlandią niezwykłej kuli, przemieszczającej się przez przestrzeń powietrzną tego kraju, prowadzili nasłuch rozmów prowadzonych z terytorium ZSRR? Trzy publikacje, których autorzy dokonują wiwisekcji niewyjaśnionych nigdy wydarzeń sprzed 35 lat
 • Czarodziejskie leki Afrodyty
  Naturalne, legendarne i czysto chemiczne. Mają wzmóc erotyczny pociąg i spotęgować rozkosz. Czy wszystkie z nich są jednak bezpieczne i jaką rolę w tej mierze mogą spełniać określone warzywa i owoce? Co jest autentycznym afrodyzjakiem, a co jedynie jego bezwartościową atrapą?

PONADTO:

 • Wielka Medytacja Czytelników 2011 wraz z towarzyszącym jej hasłem PRZEMIANA – relacje uczestników
 • Anielskiej służby na Ziemi ciąg dalszy
 • O poszukiwaniu odległych planet w Okruchach Wszechświata i o żelaznych rękach znanego śląskiego uzdrowiciela Pawła Trębaczowskiego w Poczcie healerów polskich
 • Jak leczę się sam
 • Trudne życie heretyka
 • Horoskop na maj.

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl