Nieznany Świat 5/2022 (377)

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 11,90 zł 11.90
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Nieznany Świat 05/2022 (377)

Dostępne wydanie elektroniczne! - e.nieznanyswiat.pl

Zakamarki duszy
W stanie zmienionej świadomości możemy głęboko zaglądać w zakamarki naszej duszy, a za jej pośrednictwem nawiązywać kontakt z innymi, równoległym wymiarami (światami), czerpiąc stamtąd informacje oraz wsparcie – pisze w swoim wstępniaku Redaktor Naczelna, nawiązując do publikowanych tradycyjnie w majowym numerze NŚ relacji z grudniowej Wielkiej Medytacji, która tym razem przebiegła pod hasłem Wdzięczność. Relacje uczestników drukujemy na stronach 34–38.

William T. Stead – ezoteryczny społecznik
Był dzieckiem swych czasów: rewolucji przemysłowej, buntów klasowych i zmierzchu kolonializmu. Badał też paranormalne zjawiska, których sam doświadczał i których ślady przetrwały w jego twórczości. Zginął w katastrofie Titanica, której wizja nawiedzała go w snach i sygnałach z niejawnej sfery istnienia. O tej niezwykłej postaci pisze dr Małgorzata Stępień.

Kronika Akaszy
• Wojna na Ukrainie: globalny zryw świadomości • Magiczny kamień w kawałkach • Umierający oglądają film z życia • Latające dziwadło nad Irlandią • Słynny wrak odnaleziony • Czy Elon Musk wyśle Putina na Jowisza?

Z muzyką po zdrowie
Anestezjolog dr Maciej Kierył w latach 70. ub. w. wprowadził muzykę do sali operacyjnej. Pozwalało to na odreagowanie emocji u pacjentów i zniwelowanie zmęczenia personelu medycznego. Efekty okazały się znakomite. Opracowana przez niego metoda Mobilnej Rekreacji Muzycznej znalazła zastosowanie na wielu polach, w tym w pedagogice specjalnej.

Ojciec Resch – papieski łowca tajemnic
Pochodzący z Południowego Tyrolu redemptorysta i profesor psychologii klinicznej, specjalizuje się w badaniu zjawisk nadprzyrodzonych, nie tylko tych związa-nych z religią. Obszar jego zainteresowań obejmuje zarówno manifestacje hałaśliwych duchów, jak i objawienia maryjne, w tym niejednoznacznie oceniane przez Kościół wydarzenia z Medziugorie.

Zapisz się na newsletter
Będziemy cię informować o artykułach, podcastach i ofertach specjalnych.

Targeci – terroryzm i tragizm
Istnieją ludzie, którzy są przekonani, iż jakaś tajemnicza siła bądź grupa osób torturuje ich za pośrednictwem broni elektromagnetycznej lub mikrofalowej, spychając na skraj szaleństwa. Zjawisko, o jakim mowa, wzbudza skrajne emocje, a tzw. targetów – czyli ofiary nękania – oskarża się o problemy psychiczne. Wiele zmieniło się jednak, odkąd na podobne ataki zaczęli uskarżać się pracownicy amerykańskich ambasad. 

Lekarz złamanych serc: o głogu
Piotr Bajko przygląda się zastosowaniu głogu w medycynie tradycyjnej, a także wierzeniom dotyczącym tego cudownie kwitnącego na wiosnę krzewu. Zawarte w jego owocach substancje wspomagają pracę serca, natomiast w folklorze wielu ludów kwiaty wiąże się ze sferą erotyczną. Jest on ponadto naturalną, ciernistą fortecą ochraniającą wiele gatunków zwierząt.

Elektryczny Wszechświat i ślady Armagedonu
Obserwowane przez naszych praprzodków silne wyładowania oraz zorze, mające źródło w głębinach Kosmosu, wzbudzały w nich paniczny strach, dając początek legendom o wojnach bogów. Inne mogły zostać utrwalone w sztuce naskalnej. Najbardziej kontrowersyjny charakter mają jednak gigantyczne ślady, które kosmiczne pioruny pozostawiły na Marsie i Księżycu.

Koherencja serca, mózgu i brzucha
Z Władysławem Batkiewiczem, twórcą Funkcjonalnej Terapii Trzewi – autorskiej metody pracy z narządami jamy brzusznej – rozmawia Joanna Szalast. – Koherencja, czyli spójna praca serca i mózgu, ma duże znaczenie dla szeroko pojmowanego zdrowia fizycznego oraz psychicznego. Stan ten przyczynia się w naturalny sposób do stopniowego rozwoju intuicji oraz wewnętrznej mądrości – tłumaczy terapeuta. 

Z Tutanchamonem i Jagiellończykiem w tle
O Zbyszku Święchu, znakomitym dziennikarzu i pisarzu odkrywającym zagadki historii, a przy okazji sławiącym wawelski gród, znowu w świecie głośno. Zagadki słynnych grobowców Tutanchamona w Dolinie Królów oraz Jagiellończyka na Wawelu, które połączyła klątwa, spotkały się na planie filmowym – pisze Anna Ostrzycka. 

Zodiakalne style wychowania
Nikt nie uczy nas bycia rodzicem, a jednak to jedna z najważniejszych ról w życiu, wymagająca odpowiedzialności i uważności. Psychologia wyróżnia z grubsza trzy typy wychowawcze. Astrologia zna ich tyle, ile jest znaków zodiaku – dwanaście – pisze dr Piotr Piotrowski.

Ponadto:
Jesteśmy kluczem – komentarz Anny Ostrzyckiej dotyczący wojny na Ukrainie ⇒ czytaj felieton
Galeria portretów NŚ: Damian Trela
Widzę także niebo: Formuły i slogany
Dotknięcie Nieznanego: Dziwne wydarzenia, Sto lat i koniec!, UFO pochłaniające światło i dźwięk, Sen o wojnie.
Dr Danuta Adamska-Rutkowska: Wielowymiarowe DNA stymuluje nasze zdrowie i długie życie (cz. III) ⇒ czytaj artykuł
Kontakt (nie)telepatyczny – czyli listy do Redakcji
Izabela Ptak-Marczewska: Kiedy mówię: Kocham Cię
Konwencja mentalna: Syndrom Kasandry
Naturoterapeuta radzi: Choroba królów atakuje wszystkich
Elżbieta Radzikowska: Słów kilka o cukrach
Roman Warszewski: Niebo z brązu i złota
Igor Witkowski: Dlaczego ten świat się wali? ⇒ czytaj felieton
MedExpress: Co po Omikronie?, Nie przesadzać z melatoniną, Witamina D3 tą lepszą.
Lektury NŚ: Przemiany na Ziemi jako wrota do przyszłości, Nauki tajemne w dawnej Polsce. Mistrz Twardowski, Prawo rezonansu, Co pożera Wszechświat i inne zagadki Kosmosu
Filmoteka NŚ: (Nie) patrz w górę! ⇒ czytaj recenzję
Podcasty NŚ: Dokąd zmierza świat? ⇒ słuchaj nagrania
Horoskop na maj 2022

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl