Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
Tarot Marsylski - 78 kart do wróżenia
Tarot Marsylski - 78 kart do wróżenia
39,90 zł 9,90 zł
szt.
111 filmów z duszą. Metafizyka w kinie
111 filmów z duszą. Metafizyka w kinie
60,00 zł 9,90 zł
egz.

Nieznany Świat 6/2004

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0

Opis

W numerze:
 • Dzieci Światła - Salman Rashdie w powieści Dzieci Północy opisuje tajną organizację dzieci obdarzonych paranormalnymi zdolnościami, które przyszły na świat dokładnie w chwili, gdy Indie odzyskały niepodległość. Natomiast w tradycji buddyjskiej z dawien dawna znane jest pojęcie tulku - niezwykłego dziecka, będącego inkarnacją zmarłego dostojnego męża o ponadprzeciętnych przymiotach. Zarówno Dzieci Północy, jak i buddyjskie tulku, a także pojawiające się coraz częściej w innych kręgach kulturowych nastolatki nazywane Dziećmi Indygo mają być niezwykłymi posłańcami predestynowanymi do odegrania w życiu naszej planety szczególnej roli poprzez nadanie rozwojowi ludzkości pożądanego kierunku i wniesienia weń nowej jakości. Publikowany artykuł to tylko sygnał tematu, do którego wrócimy w przyszłości w bardziej pogłębionych publikacjach.
 • Księga Urantii - czym jest ten tajemniczy, spisany na 2000 stronach przekaz? Jakie jest jego pochodzenie i czym wytłumaczyć obecność w przesłaniu informacji, z których wiele znalazło swoje naukowe potwierdzenie dopiero po latach? Skąd biorą się kosmiczne religie i gdzie szukać przyczyn tego, że niektóre channelingi zyskują w świecie tak znaczny rezonans i popularność?
 • Opętania i egzorcyzmy z punktu widzenia parapsychologii - bardzo ciekawa (zwłaszcza w swojej drugiej części, którą wydrukujemy za miesiąc) publikacja włoskiego sędziego i zarazem badacza zjawisk parapsychicznych Felice Massiego, podejmująca m.in. problem pomyłek ocenianych, jakie mogą zostać popełnione na tym polu. Chodzi zwłaszcza o sytuacje, kiedy diabelski rodowód przypisuje się całkiem nieźle już przebadanym fenomenom ze strefy psychotroniki w rodzaju psychokinezy, jasnowidzenia czy telepatii. Skąd się biorą takie wypadki?
 • Między duszą a ciałem - naukowcy coraz częściej zaczynają się interesować duchową stroną człowieka, próbując poddawać ją badaniom i eksperymentom. Czy może im w tym przypadku pomóc osobiste uprawianie medytacji? Czy współczujące myśli i odczucia wpływają na lepsze funkcjonowanie systemu immunologicznego? Czy szpitale powinny stosować terapię modlitwą, skoro coraz więcej jest dowodów na to, iż w wielu, bardzo wielu przypadkach pomaga ona w powrocie do zdrowia? Zaskakujące odkrycia i ich interpretacje w publikacji miesięcznika Caduceus.
 • Epidemie elektryczne w świecie - megaawarie, do których szczególnie często zaczęło dochodzić w ostatnich latach, a których najbardziej spektakularnym przykładem stało się pogrążenie w ciemnościach Nowego Jorku 14 sierpnia 2003 r., prowokują do wielu pytań. Czy rzeczywiście w każdym tego rodzaju przypadku zawiniła technologia, czy może włącza się tu również nieznany czynnik zewnętrzny? Czy w takich sytuacjach wszystko można wytłumaczyć jedynie skutkami wysokich temperatur i wyładowań elektrycznych? Jak na tym tle ocenić relacje świadków mówiące o pojawianiu się w strefach katastrof energetycznych obiektów latających nieznanego pochodzenia? Czy ludzie, którzy utrzymują, że widzieli NOL-e zawisające nad liniami wysokiego napięcia i wyraźnie się od nich zasilające - ulegli omamom? Raport .
PONADTO:
 • Nieporozumienia z szóstką w tle, czyli co mają wspólnego z autentyczną numerologią pewne głęboko zakorzenione przesądy.
 • Szmilichowski o mistyce, nazwanej przez niego śladem boskiej stopy na wietrze wyobraźni i niepożądanych skutkach nadmiernego oszołomienia nią.
 • W cieniu dobrego drzewa: topola - pochłaniacz złej energii.
 • O polskich piramidach i związanych z nimi zagadkach.
 • Do kogo należą znalezione meteoryty (smakowite casusy z obszaru różnych państw w Okruchach Wszechświata).
 • W Poczcie healerów polskich - runy, kamienie i zbłąkani goście trafiający do terapeutki spod Wejherowa, Modesty Miazek.

Dane techniczne

Liczba stron 76
Wymiary 205 x 288 mm
Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl