Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
111 filmów z duszą. Metafizyka w kinie
111 filmów z duszą. Metafizyka w kinie
60,00 zł 9,90 zł
egz.
Tarot Marsylski - 78 kart do wróżenia
Tarot Marsylski - 78 kart do wróżenia
39,90 zł 9,90 zł
szt.

Nieznany Świat 6/2005

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0

Opis

W numerze:
 • Poszukiwacze zaginionej Arki - na przestrzeni ostatnich kilkuset lat szczątki domniemanej Arki Noego widziało wiele osób, a niektóre z nich nawet ją sfotografowały. Było to możliwe wówczas, gdy wskutek wyższych okresowo temperatur pokrywający Ararat, nazywany Górą Bólu i Smutku wieczny śnieg oraz lód topniały, odsłaniając spoczywającą pod nimi tajemniczą drewnianą konstrukcję, która przypomina swoim kształtem ogromną łódź. Ostatnio z pomocą przyszły zdjęcia satelitarne, wcześniej zaś arkę miała także dokładnie sfotografować i pomierzyć rosyjska ekspedycja z 1917 roku. Sporządzone przez nią raporty, wysłane do cara Mikołaja II, po wybuchu rewolucji w tajemniczych okolicznościach zaginęły. Natomiast amerykański milioner Daniel McGivern, który latem ub.r. w celu odnalezienia biblijnego statku planował zorganizowanie wielkiej wyprawy na Ararat, w ostatniej chwili musiał zrezygnować z tego przedsięwzięcia wskutek braku zgody władz Turcji. Pasjonujący raport Wojciecha Chudzińskiego na temat jednej z największych współcześnie zagadek.
 • Republika na palcu - kobietom i zwierzętom płci żeńskiej jest tam wstęp wzbroniony, a po to, by odwiedzić Republikę Mnichów na Półwyspie Chalkidiki, trzeba otrzymać specjalną wizę, która jest wydawana przez greckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych tylko nielicznym i jedynie na cztery dni, czeka się zaś na nią około trzech miesięcy. Podanie powinno zostać odpowiednio uzasadnione, a ten, kto taki wniosek składa, musi mieć ukończone 21 lat. O Świętej Górze Athos i pięciuset mnichach zamieszkujących dwadzieścia klasztorów w korespondencji z Agion Oros – jednego z najbardziej tajemniczych duchowo miejsc Europy pisze Marek Rymuszko.
 • Zew Białej Wody i Odczarowywanie Trójkąta Bermudzkiego - dwa spojrzenia na fenomeny, jakich widownią jest z dawien dawna legendarny akwen morski w rejonie Karaibów. Rosyjscy badacze znaleźli w jego obrębie pewne interesujące współzależności. Natomiast dwaj polscy autorzy – pisarz i zarazem inżynier geolog oraz fizyk jądrowy – w swojej rzetelnie udokumentowanej publikacji odpowiedzialnością za zjawiska, jakie manifestują się w słynnym Trójkącie diabła, obarczają uwięzione w lodowej klatce cząsteczki metanu, czyli tzw. hydraty. Wiele nieznanych faktów i pouczająca lektura.
 • Pogoda umysłu - jest treningiem twórczym wykorzystującym w dużym stopniu element zabawy, a jednocześnie uznaną metodą holistyczną wspomagającą proces rozwoju osobistego. Potrafi również przyczynić się do pokonania wielu chorób. Pozwalając dotrzeć do źródeł negatywnych postaw i przekonań, które są podłożem licznych schorzeń, depresji i dysfunkcji organizmu, sprzyja zdrowieniu na płaszczyźnie umysłu, duszy i ciała. O arteterapii – bo o niej tu mowa – i unikatowym w Polsce ośrodku prowadzonym przez terapeutkę Korynę Opalę–Wnuk w ciekawym reportażu z podjeleniogórskich Karpników.
 • Sprzężenie zwrotne - u podstaw EEG – biofeedbacku leżą stany świadomości, a metoda ta cieszy się na świecie coraz większym uznaniem nie tylko jako użyteczna technika relaksacyjna, lecz również terapeutyczna. O wspomaganiu nią procesu leczenia, a także treningach dla ludzi zdrowych mówią jednym głosem doświadczony praktyk biofeedbacku oraz lekarz naturalista.
PONADTO:
 • Pod lawiną zagadek, czyli niewygodne odkrycia, ślady bogów i klęska Charlesa Darwina.
 • Na wulkanie – ciąg dalszy reperkusji domniemanej klątwy ałtajskiej księżniczki.
 • Szmilichowski sporządza cv człowieka podejmującego wysiłek myślenia.
 • W Odkrywaniu Atlantydy o Atlantydzie przed Atlantydą, a w Okruchach Wszechświata o dziwnej planecie spoza Układu Słonecznego i związanej z nią sensacyjnej hipotezie amerykańskiego profesora Bena Bromleya.
 • UFO czy trójkątne samoloty (pokazujemy szokujące zdjęcia).
 • W Poczcie healerów polskich dobra energia, chińskie zioła i terapeutyczne rozmowy w wydaniu naturoterapeuty z Lęborka, Adama Laszeckiego.
 • Dlaczego lubimy meble drewniane.
 • Czerwcowy horoskop astrologiczny.

Dane techniczne

Wymiary 205 x 288 mm
Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl