Nieznany Świat 6/2008

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

W NUMERZE:

 • Fotograf przeszłości
  Choć może się to wydawać nieprawdopodobne, wszystko wskazuje na to, że Henryk Siłanow z rosyjskiego Woroneża fotografuje zdarzenia, do jakich doszło dawno temu! Na jednym ze zdjęć widać np. uzbrojonych w łuki mongolskich jeźdźców, którzy przekraczają rzekę (scena z XIII wieku, z okresu podbojów Dżyngis Chana), na innym drzewa, które rosły niegdyś na brzegu przed rozmyciem go. Od czasu do czasu pojawiają się też konterfekty ludzi śniegu i wizerunki Obcych. To nie są fotomontaże! Jak to możliwe i co naprawdę utrwala na swoich kliszach badacz z Woroneża? On sam, zmęczony nieustannym szturmem ciekawskich i dziennikarzy, unika ostatnio kontaktów z turystami oraz mediami. Pokazujemy sensacyjne zdjęcia.
 • 7 cudów Nieznanego Świata
  7 lipca 2007 r. ogłoszono w Lizbonie listę Siedmiu Nowych Cudów Świata. My sporządziliśmy ich własny nieznanoświatowy ranking. Od Sfinksa i Tiahuanaco poprzez katedrę w Chartres, indyjskie Mohendżo-Daro i arabską Kaabę aż po Wielkie Zimbabwe oraz płaskowyż Nazca. Frapująca podróż, której towarzyszą wspaniałe zdjęcia. Przy okazji także inne zestawienia i międzynarodowe klasyfikacje cudów.
 • Klątwa Człowieka z Lodowca
  Wychodzą na jaw coraz to nowe fakty związane z odnalezieniem w 1991 r. na lodowcu Similaun w Alpach Oetzalskich na wysokości 3200 metrów zamrożonych zwłok nagiego mężczyzny sprzed kilku tysięcy lat. Chodzi o zachowane w całości najstarsze na świecie ludzkie ciało, a stanowiące konsekwencję tego odkrycia zagadki z biegiem czasu zaowocowały niezwykle ciekawymi ustaleniami. Jak się okazuje, prehistoryczny górski wędrowiec został przypuszczalnie zabity przez ścigających go prześladowców, przy czym śmierć dosięgła Quetzi błyskawicznie (niewykluczone, że był on szamanem). Na tym jednak nie koniec, gdyż odkrywca Człowieka z Lodowca sam zginął w 2004 roku w górach, a życie w tajemniczych okolicznościach straciło ponoć także kilkanaście innych osób związanych z tą sprawą.
 • Seks na orbicie
  Wygląda na to, że pomiędzy uczestnikami i uczestniczkami wypraw kosmicznych dochodziło niekiedy do intymnych zbliżeń, a przynajmniej ich prób. Niektóre stanowiły efekt spontanicznie zawiązanych sympatii, niewykluczone jednak, iż w ramach programów badawczych nie tylko zakładano, lecz wręcz przewidywano takie scenariusze, mimo że oficjalnie wszyscy się tego wypierają. Ujawniając kompletnie nieznane fakty nie oddajemy się pogoni za sensacją. Chodzi bowiem o ważne implikacje wspomnianych zachowań dla fizjologii ludzkiego organizmu i ewentualnych przyszłych narodzin człowieka na okołoziemskiej orbicie czy w trakcie lotów międzyplanetarnych. Jakie znaczenie z tego punktu widzenia ma np. zerowa grawitacja? Bardzo, ale to bardzo ciekawa publikacja naszego słowackiego współpracownika, badacza i pisarza Miloša Jesensky’ego. Przy okazji warto również przeczytać w Okruchach Wszechświata tekst poświęcony tajnym misjom w Układzie Słonecznym.
 • Śladami jednorożca
  Wprawdzie nikt go nigdy nie widział, czy jednak na pewno jest produktem li tylko pięknych prastarych mitów i legend? Ów biały koń, posiadający długi i spiralnie zakręcony róg, który wyrastał mu z czoła, inspiruje od dawna malarzy oraz innych artystów. Okazuje się również jednym z najbardziej zagadkowych i magicznych zarazem symboli związanych ze światem zwierząt. Sporo interesujących informacji plus pobudzające wyobraźnię ilustracje, które warto zobaczyć, gdyż, jak powszechnie się uważa, ujrzenie jednorożca stanowiło zapowiedź szczęścia i pomyślności.
 • Słodka choroba
  Według prognoz Światowej Organizacji Zdrowia liczba diabetyków na świecie w 2025 roku przekroczy 300 milionów (już obecnie sięga ona 175 milionów). Czym tak naprawdę jest cukrzyca i dlaczego walka z nią okazuje się nieskuteczna? O tym, jak z tą przypadłością żyć, przede wszystkim zaś jak zapobiegać cukrzycy, a przy okazji również o rewelacyjnej terapii liśćmi morwy, która okazuje się bardzo obiecującym antidotum na słodką chorobę oraz inne poważne dolegliwości.

PONADTO:

 • Wielka Medytacja 2007 – wyniki monitoringu komputerowego i relacje Czytelników. Hasło Odwaga okazało się bardzo inspirujące!
 • Nowa rubryka: Kronika Akaszy-newsy z najnowszymi doniesieniami z pogranicza nieznanego
 • Szmilichowski o Kronice Akaszy i niezwykłej historii sprzed kilkudziesięciu lat, będącej udziałem pewnego lekarza z Anglii, któremu w podziemiach tybetańskiego klasztoru, na ścianie przypominającej telewizyjny ekran, mnisi wyświetlili film ukazujący wydarzenia z jego życia – zarówno te, które już nastąpiły jak i przyszłe
 • Tajemnicza, mroczna olsza
 • Bliskie Spotkanie I Stopnia nad Atlantykiem
 • Lądowanie Czarnogłowych w Odkrywaniu Atlantydy
 • W Poczcie healerów polskich polsko-amerykański Kręgarz od beznadziejnych przypadków Grzegorz Jabłoński i jego skuteczne zabiegi oraz spektakularne sukcesy po obu stronach oceanu
 • Mistyka codzienności, czyli nieznana historia herbaty
 • Hitler i nazizm ezoteryczny – nadal drążymy problem okultystycznych uwikłań III Rzeszy i jej „demiurgów”
 • Horoskop na czerwiec

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl