Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
Nauka o umyśle
Nauka o umyśle
49,90 zł 19,90 zł
egz.
Strażnik Tajemnic
Strażnik Tajemnic
59,80 zł 29,90 zł
egz.

Nieznany Świat 6/2009

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0

Opis

W NUMERZE:

 • Aby być normalnym, trzeba być trochę szalonym
  Kapitalny wywiad przeprowadzony przez internetowy dziennik Południowego Tyrolu Sűdtirol Online z redemptorystą, psychologiem i paranormologiem (jak sam siebie nazywa), dyrektorem Instytutu Obszarów Granicznych Nauki, profesorem i wykładowcą Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego oraz inicjatorem międzynarodowych Kongresów Imago Mundi, ojcem Andreasem Reschem, który od wielu lat zajmuje się badaniem i analizą fenomenów paranormalnych. Na pytanie, czym powinien charakteryzować się rzetelny paranormolog, ojciec Resch odpowiada: Musi być otwarty na badane fenomeny, interesować się tymi zjawiskami i nie zapominać przy tym o ludziach. Co ojciec Resch widział na własne oczy i co zrobiło na nim największe wrażenie w kategoriach paranormalności właśnie? Doskonały, wręcz akademicki przykład tego, że, będąc duchownym, o wspomnianych problemach można mówić spokojnie i rzeczowo bez odwoływania się do wątków demonicznych. Dodajmy przy okazji, że z ojcem doktorem Andreasem Reschem zetknęliśmy się przed kilkunastu laty osobiście na Światowym Kongresie Uzdrawiania Duchowego w Bazylei.

 • Okręt, który zabijał
  Mroczna, oparta w całości na faktach historia niemieckiego okrętu podwodnego U-65 z okresu pierwszej wojny światowej, z którym wiązało się tak wiele tragicznych wydarzeń i ludzkich śmierci, że trudno to uznać jedynie za przypadek. Marynarze mówili o nim: żelazna trumna, a eksplozji, do jakiej doszło 10 lipca 1918 r., towarzyszyły okoliczności niczym z filmu science-fiction. Jej obserwatorzy twierdzili – podobnie jak wcześniej niezliczeni świadkowie – że na dziobie okrętu widzieli sylwetkę dawno nieżyjącego Drugiego Oficera, którego systematyczne pojawianie się na pokładzie uboota było wielokrotnie przyczyną paniki wśród załogi.

 • Raport Roberta Hastingsa
  Zebrane przez amerykańskiego badacza bezprecedensowe fakty i wydarzenia dotyczące obserwacji UFO w miejscach startów pocisków rakietowych z głowicami nuklearnymi, w tym międzykontynentalnych ICBM. Pierwszy odcinek kilkuczęściowego opracowania, zawierającego bulwersujące zapisy incydentów z udziałem NOL-i w wojskowych bazach rakietowych USA. Obce obiekty były tam nie tylko obserwowane przez dziesiątki świadków, lecz również wyłączały wyrzutnie, zawisały nad silosami, albo wykonywały nad nimi demonstracyjnie ewolucje, a w jednym z udokumentowanych przypadków skasowały zapisy kodów umożliwiających wystrzelenie pocisku. Jeden z najbardziej pasjonujących dokumentów dotyczących aktywności ufozjawiska, które – jak twierdzi nauka – podobno nie istnieje.

 • Bioenergoterapia: miażdżące dowody biofizyczne
  Ujawnione w publikacji Danuty Adamskiej-Rutkowskiej wyniki badań przeprowadzonych w różnych ośrodkach naukowych na świecie wystawiają na pośmiewisko tych wszystkich, którzy utrzymują, że bioenergoterapia to oszustwo, a co najwyżej sugestia. Mało znane rezultaty eksperymentów oraz doświadczeń i często rewelacyjne – dzięki konkretnym ustaleniom badaczy – wnioski. To, w naszej ocenie, najbardziej wszechstronna i najlepiej udokumentowana publikacja na ten temat, jaka kiedykolwiek ukazała się w polskiej prasie, której lekturę polecamy zwłaszcza przedstawicielom świata medycyny traktującym wspomnianą metodę leczenia jako „szarlatanerię”. Raport specjalny Nieznanego Świata.

 • Unikajcie krwistych befsztyków
  Jesteśmy tym, co jemy, a z punktu widzenia ludzkiego zdrowia bardzo ważną rolę spełniają suplementy diety. Dzięki nim możemy bowiem dokonać skutecznego retuszu naszego jadłospisu. – Sam łykam ich codziennie całą garść – mówi w rozmowie z Romanem Warszewskim profesor Harald zur Hausen, laureat ubiegłorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny i fizjologii, twórca szczepionki zapobiegającej powstawaniu raka szyjki macicy. Niestety, niewiele brakowało, by produkcji tej szczepionki w ogóle nie podjęto, gdyż koncerny farmaceutyczne uznały, że jest ona dla nich... mało opłacalna!

PONADTO:

 • Opiekunowie naszych dzieci
 • Andrzej Szmilichowski o filtrach nieustannej nadziei, a Roman Warszewski o tajemnicy śmierci Aleksandra Wielkiego, który, jak wiele na to wskazuje, mógł zostać... żywcem zabalsamowany
 • Codex Alimentarius Polsce na razie nie grozi?
 • Luki w czasie i potęga teraz
 • Magia Angkor
 • Wszechświat wielowymiarowy
 • Poślubiony śmierci w Dziwnych przypadkach kosmonautów
 • W Poczcie healerów polskich fenomenalne ręce bioenergoterapeuty Romana Mączki
 • Granat – owoc życia – ważna publikacja o odkryciu doktora Karla Otto Jacoba i jego reperkusjach w sferze ludzkiego zdrowia
 • Horoskop na czerwiec

Opinie o produkcie (0)

Inni kupili również
Nieznany Świat 7/2009
Nieznany Świat 7/2009
6,95 zł
egz.
Nieznany Świat 10/2009
Nieznany Świat 10/2009
6,95 zł
egz.
Nieznany Świat 9/2009
Nieznany Świat 9/2009
6,95 zł
egz.
Nieznany Świat 11/2009
Nieznany Świat 11/2009
6,95 zł
egz.
Nieznany Świat 5/2009
Nieznany Świat 5/2009
6,95 zł
egz.
do góry
Bestsellery
bestseller
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl