Nieznany Świat 6/2022 (378)

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 11,90 zł 11.90
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Nieznany Świat 06/2022 (378)

Dostępne wydanie elektroniczne! - e.nieznanyswiat.pl

Komunikacja doskonała
Coraz częściej dochodzi do synchroniczności, a szczególnie ciekawe bywa ich zestawienie. Odnoszą się zarówno do planu materialnego, jak i duchowego, spraw codziennych oraz generalnych, pojedynczych osób, a także społeczności. Ostatnio dotyczą one m.in. kwestii komunikacji – pisze w swoim wstępniaku Redaktor Naczelna.

Osobowość mnoga – błąd Matrixa czy kwantowy przeskok świadomości
To jedna z najbardziej tajemniczych, ale i mrocznych przypadłości znanych współczesnej psychiatrii. Ada Edelman przywołuje niezwykle interesujący przypadek polskiego chłopca, który – choć został uznany za osobę niepełnosprawną umysłowo – okazał się dysponować pamięcią, zdolnościami językowymi, wiedzą, a nawet stereotypami postaci, które co jakiś czas przejmowały jego świadomość.

Kronika Akaszy
• Dźwiękowa psychodelia • Ponowny rentgen Piramidy Cheopsa • Całun Turyński a Święty Graal • Selfie kłamią? • Kulturalne ośmiornice • Śmierć legend ufologii.

UFO kontra Wojsko Polskie
Istnieje szereg dobrze udokumentowanych przypadków bliskich spotkań UFO z udziałem żołnierzy WP. Znaczna ich część zdarzyła się w okresie PRL‑u oraz ostatniej dekadzie ub. wieku. Wiele z tych spraw godziło, w tak mocno dziś akcentowane, bezpieczeństwo narodowe. Analizując je polscy ufolodzy często zderzali się ze ścianą, mierząc się z permanentną dezinformacją i utajnianiem. Najciekawszym i najbardziej kontrowersyjnym sprawom przygląda się Damian Trela.

Czas prawdy
W różnego rodzaju zapowiedziach, opisujących okres wielkich, fundamentalnych przemian, powtarza się motyw skonfrontowania ludzi z prawdą – a raczej z różnymi prawdami, o jakich do tego czasu w ogóle nie widzieli – pisze Igor Witkowski.

Post-prawda: matrix w matrixie
Ten stosunkowo młody termin oznacza sytuację, w które obiektywne informacje przegrywają z demagogią opartą na wzbudzaniu sensacji i skrajnych odczuć. Zdaniem niektórych żyjemy już w epoce post-prawdy, w której fakty i realia mało kogo interesują. Niewykluczone jednak, że dalszy rozwój nauki i życia społecznego zrewiduje nasze podejście do prawdy, która koniec końców… może nie istnieć – pisze dr Marcin Kozera.

Leszek Szuman – zagadki za grobu
W tym z pozoru kruchym, schorowanym – wręcz przezroczystym – jak twierdzili niektórzy – człowieku, kryła się ogromna energia wewnętrzna i wiedza. Zapisał się w pamięci jako jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich astrologów. O jego dokonaniach, a także uzdolnieniach, krążyły legendy – do dziś zresztą niezweryfikowane.

Pradawny High-tech
Zajmujący się historią alternatywną J. Douglas Kenyon zapytał kiedyś, ile zrozumielibyśmy z przekazu cywilizacji, która osiągnęła poziom rozwoju dorównujący naszemu, ale doszła do tego zupełnie inną drogą? Czy to dlatego niektóre znaleziska archeologiczne uznawane są za wyklęte? Niektórym z nich przygląda się Marcin Kołodziej.

MedExpress
• Zaszczepieni też chorują • Czym jest lęk ekologiczny? • Zastrzyk na otyłość.

Zdrowe życie po wietnamsku
Zabierając Czytelników w podróż po Wietnamie, Leszek Matela zwraca uwagę na kultywowane tam przekonanie, które do serca powinni wziąć sobie mieszkańcy Zachodu: zdrowie życie zaczyna się od zdrowego jedzenia. Wietnamczycy w swojej kuchni dbają nie tylko o zachowanie równowagi żywiołów, ale również wzbogacają ją szeregiem prozdrowotnych dodatków. Z drugiej strony panuje tam kult długowieczności.

Ciemna energia – niewidoczna kwintesencja
Kwintesencja – najdoskonalszy z żywiołów w strukturze Wszechświata, piąty element w kosmologii Arystotelesa. Podobnie kosmolodzy określają ciemną energię, której istnienia nie potrafią jednak udowodnić. Nie da się jej wykryć ani zmierzyć. Uznaje się natomiast, że stanowi blisko 70% obserwowanego Kosmosu.

Huna – starożytna wiedza kahunów
Amerykanin Max Freedom Long, który jako nauczyciel trafił na Hawaje, zafascynował się dokonaniami i filozofią tamtejszych szamanów. Jego zdaniem ich wiedza stanowi relikt pracywilizacji. Huna to nie tylko teoria, lecz przede wszystkim praktyka, której efektem mogą być nawet przypadki spontanicznego uzdrawiania – pisze Andrzej Wiro-Kiro.

Pluton a sprawa polska
Pluton opuszcza powoli znak Koziorożca, w którym rezydował od 15 lat, i zbliża się do Wodnika. To pociąga za sobą zmianę w dotychczasowej architekturze świata. Zmienią się priorytety władzy oraz rządów mocarstw, a Polskę czeka jeden z najbardziej mrocznych okresów w dziejach – prognozuje dr Piotr Piotrowski.

Ponadto:
Konwencja mentalna: Herostratesi
Gabriela Walaszek: Nowa Ziemia
Widzę także niebo: Nieznośny ciężar bytu
Dotknięcie Nieznanego: Księga Istnienia, Góra zdobyta, Dwie obserwacje w Montrealu, Mocny kontakt
Kontakt (nie)telepatyczny – czyli listy do Redakcji
Piotr Derentowicz: Okadzanie – aromaterapia ciała i duszy
Galeria portretów NŚ: Andrzej Butra
Włodzimierz Paprodziad Dembowski: Introspektrum
Wielka Medytacja NŚ 2021 – relacje (cz. II)
Roman Warszewski: Pinkuylluna. Zapasy na czarną godzinę
Filmoteka NŚ: Ad Astra
Lektury NŚ: Królestwo Boga w Tobie, Światłość i radość…(t.III), Biblia i astrologia, Jestem wdzięczna za raka
Horoskop na czerwiec 2022
Podcasty NŚ: Zdrowie Wielowymiarowe

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl