Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.
Zapoznałem się z Polityką Prywatności i Regulaminem Newslettera i wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości.
Produkt dnia
CELLFOOD WITAMINA C+ (spray) (118 ml)
CELLFOOD WITAMINA C+ (spray) (118 ml)
189,00 zł 149,00 zł
egz.
Szampon uzdrowiskowy mineralny z biosiarką (200g)
Szampon uzdrowiskowy mineralny z biosiarką (200g)
18,00 zł 12,00 zł
szt.
CELLFOOD DIET SWITCH krople (118 ml)
CELLFOOD DIET SWITCH krople (118 ml)
189,00 zł 149,00 zł
egz.
PILONYX
PILONYX
25,00 zł 18,00 zł
egz.
Cellfood Oxygen Gel (50 ml)
Cellfood Oxygen Gel (50 ml)
299,00 zł 190,00 zł
szt.
Żel siarczkowy - Serum Psorino (100 g) - KROK 1
Żel siarczkowy - Serum Psorino (100 g) - KROK 1
35,00 zł 26,00 zł
szt.
CELLFOOD MSM spray (30ml)
CELLFOOD MSM spray (30ml)
229,00 zł 170,00 zł
szt.
Buski żel siarczkowy chłodzący (200g)
Buski żel siarczkowy chłodzący (200g)
19,00 zł 14,00 zł
szt.

Nieznany Świat 7/2003

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

W numerze:
 • Mapa bogów - to przypuszczalnie jedno z najdonioślejszych odkryć w obrębie nieznanego w całej historii ludzkości. W Baszkirii, nieopodal miasta Ufy badacze odnaleźli sensacyjny artefakt - kamienną płytę liczącą, jak się wstępnie szacuje, ok. 120 milionów lat nazwaną Mapą bogów. Przedstawia ona trójwymiarową mapę rejonu południowego Uralu sporządzoną prawdopodobnie z orbity kosmicznej, przy czym najwyraźniej chodzi tu o fragment większej całości – mapy o potencjalnych wymiarach 340 x 340 m, być może odzwierciedlającej obraz całego globu(!). O pomyłce czy oszustwie nie ma mowy – znalezisko jest niewyobrażalnie stare i dotyczy okresu, gdy na naszej planecie, w myśl oficjalnego stanowiska nauki, nie było najmniejszych przejawów inteligentnego życia. Dodajmy, że obecnie NASA z wysokości orbity kosmicznej również sporządza atlas Ziemi, ale praca ta potrwa jeszcze kilka lat, zaś Mapa bogów została wykonana za pomocą całkowicie nieznanej techniki – z użyciem kamienia, szkliwa o niewyjaśnionym składzie i pewnego rodzaju wapiennej "porcelany". Wydarzenie roku.
 • Czy praski zegar odmierza czas do Apokalipsy? - jeszcze jedna zagadka średniowiecza, wokół której coraz więcej znaków zapytania. Kto tak naprawdę stworzył słynnego Orloja, którego podziwiają turyści odwiedzający stolicę Czech? Jakie kody astronomiczne i astrologiczne oraz inne kryje w sobie to dzieło, uchodzące za techniczny fenomen? Kim był oślepiony przez miejskich rajców mistrz Hanus i co łączy go z mistrzem Hanuszem, który miał skonstruować zegar w Gdańsku, później zaś ponoć również wyłupiono mu oczy? Gdzie kończy się legenda, a zaczynają fakty i jak to się stało, że w pewnym, szczególnie ważnym rękopisie z 1588 roku dotyczącym Orloja popełniono tak ewidentny błąd, iż zdaje się on jednoznacznie wskazywać na to, że historię praskiego zegara fałszowano umyślnie, by ukryć... no właśnie, co?
 • Czy zwierzęta myślą, czują i kochają? Czy potrafią redukować ludzki stres? - tradycyjnie u progu lata publikujemy teksty poświęcone różnym, w tym zwłaszcza duchowym aspektom naszego obcowania z braćmi młodszymi i wynikom badań dotyczących ich życia. Najnowsze z tych badań wydają się potwierdzać, iż przynajmniej w przypadku niektórych zwierząt można mówić o procesach myślowych. Z kolei profesor Jeffrey Masson w wywiadzie udzielonym periodykowi Caduceus daje wyraz przekonaniu, że zwierzęta nie tylko czują i przejawiają emocje, lecz pod tym względem człowiek mógłby sporo się od nich nauczyć. Przy okazji także o kocie, z którym kontakt czyni klasówkę lub egzamin znacznie mniej stresogennymi oraz o rezultatach wielkiej, ogólnospołecznej akcji sprzeciwu eksportowania polskich koni na rzeź.
 • Magiczny kamień - W misach było trochę deszczówki. To nią pielgrzymi obmywali twarz. Za pomocą koszulki jedną z tych mis udało się osuszyć. Odkręciłem pięciolitrowy bukłak czerwonego wina i wylałem jego zawartość do naczyń. Równomiernie wypełniła nisze. Chlupot z bukłaka niczym bijące serce pompował kamienne arterie. Czerwone wstęgi oplotły skałę. Ten głaz żył! To była magia! – pisze Piotr Kwiatkiewicz w reportażu z niebezpiecznej wyprawy w rejon dawnej Tracji, podczas której jej uczestnikom towarzyszyły miliony moskitów, skorpiony i żmije.
 • Bezsens SETI: głusi na własne życzenie - trzech różnych autorów, w tym jeden rosyjski i dwóch polskich, udowadnia, że mniemanie, iż kiedyś uda się nawiązać kontakt z cywilizacjami pozaziemskimi za pomocą sygnałów radiowych, jest kompletnie chybione, w związku z czym pieniądze przeznaczane na ten cel oznaczają faktyczne wyrzucanie ich w błoto. Chyba że... to już nasz wniosek – tak naprawdę chodzi o coś zupełnie innego, czego naukowcy biorący udział w nasłuchu Kosmosu nie są świadomi.
PONADTO:
 • W cyklu Zrozumieć piramidy o pewnym mało znanym odczycie z 1937 r. angielskiego inżyniera Dawida Davidsona, dotyczącym przyszłości..
 • W Okruchach Wszechświata ciąg dalszy kometarnych (i nie tylko) zagadek.
 • Przestańmy być ofiarami.
 • W Poczcie helaerów polskich synchroterapia, nazywana obecnie terapią tbs i stosujący tę metodę Zygmunt Łakomy.
 • Najnowsze wyniki badań chrząstki rekina – część trzecia i ostatnia naszego raportu.
 • Młody lekarz o medycznych przyjaciołach Pana Boga, a lekarz naturalista o nadciśnieniu.
 • Żyjąc w nieskończoności – biografia i rady mistrza Yutang Lina.

Dane techniczne

Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl