Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
Mahabharata - Największy epos świata
Mahabharata - Największy epos świata
78,00 zł 42,90 zł
egz.
Zakazana historia ludzkości
Zakazana historia ludzkości
59,80 zł 47,80 zł
egz.
Przemiany na Ziemi jako wrota do przyszłości
Przemiany na Ziemi jako wrota do przyszłości
52,00 zł 40,00 zł
egz.

Nieznany Świat 7/2005

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0

Opis

W numerze:
 • Pogodowe anomalie w przeszłości - wbrew mniemaniu wielu, obserwowane ostatnio wybryki aury na całym świecie, w tym także w Europie, nie są produktem li tylko naszych czasów. 13 marca 1077 roku całą Europę odkryła np. gęsta mgła, która trwała aż 35 dni. W 1186 r. w końcu stycznia zakwitły drzewa, a w lutym jabłka były tak duże, jak włoskie orzechy, natomiast 10 lipca 1252 r. w środkowej części starego kontynentu spadł gęsty grad, który leżał na ziemi przez 7 dni i spowodował straszliwe szkody. Wkrótce potem zapanowały potworne upały. O tych i wielu innych fenomenach Natury, odnotowanych w historycznych zapiskach i kronikach piszą Miloš Jesenský i Robert Leśniakiewicz.
 • Medytacja w więzieniach - Malcolm Gillan, dyrektor ośrodka dla młodocianych przestępców w Anglii oraz Doug Stephenson z Global Retreat Center niedaleko Oxfordu - z ramienia Światowego Uniwersytetu Duchowego Brahma Kumaris poprowadzili w Polsce seminarium dla pracowników służb więziennictwa, podczas którego zaprezentowali nowe metody pracy z osobami odbywającymi kary pozbawienia wolności. Mówiono o duchowości, technikach relaksacji i medytacji, a także o wdrażanym w zakładach penitencjarnych Anglii i Walii programie Nowe Przywództwo. Jeden z uczestników tych warsztatów, człowiek nazywany w potocznej mowie klawiszem, napisał później w ankiecie: Najbardziej utkwiła mi w pamięci sesja na temat doświadczania własnej godności i sposobu "przenoszenia" tego doznania na podopiecznych. O bezprecedensowej w polskich warunkach inicjatywie i jej reperkusjach.
 • Trzeci człowiek - sensacyjne odkrycie dokonane na indonezyjskiej wyspie Flores, gdzie australijscy badacze natrafili na szczątki nieznanego gatunku człowieka, który żył tam jeszcze przed 12 tysiącami lat, spowodowało w świecie nauki potężną konsternację i zamieszanie, zaś przy przekazywaniu informacji o tym wydarzeniu w mediach, także w polskich, dopuszczono się karygodnych manipulacji. Po raz kolejny okazało się, że podręczniki historii należy pisać od nowa, a na Ziemi jest ... o jednego człowieka za dużo.
 • Terapia reinkarnacyjna - z ludzką psychiką nie można sobie poczynać jak szympans z komputerem, który naciska klawisze i cieszy się ze zmiany obrazków, gdyż skutki takiego działania mogą być opłakane – przestrzega Aldona Miroński, która jednocześnie wskazuje na pozytywne rezultaty, jakie może przynieść odpowiedzialna i głęboko przemyślana terapia regresją, czymkolwiek ta ostatnia w rzeczywistości jest. Sztuka życia – pisze znana terapeutka, która przy okazji formułuje Pięć złotych zasad regresji i terapii reinkarnacyjnej – polega na tym, by użyć właściwej mocy we właściwym czasie, sprawnie żonglując przeciwieństwami. Bardzo ciekawa publikacja i równie interesujące wieńczące ją konkluzjej.
 • Zrozumieć homeopatię - ta zaciekle zwalczana przez wielu medycznych ortodoksów i z powodzeniem stosowana przez coraz liczniejszych lekarzy metoda leczenia, wbrew temu, co piszą "znawcy" tematu w rodzaju ortopedy z Lublina, profesora Gregosiewicza i jemu podobnych, wyposażona jest w solidne podstawy wypracowane przez wiedzę i praktykę. Aby coś krytykować, dobrze jest najpierw zrozumieć, o czym się mówi.
PONADTO:
 • Pierwszy cud, czyli o tym, co wydarzyło się przed 56 laty w Lublinie i przebieg wydarzeń w tym mieście, które doprowadziły do szału komunistyczne władze.
 • Zwierzęta i my w Dotknięciu Nieznanego i godnych szczególnego polecenia książkach.
 • W Odkrywaniu AtlantydyPodanie o Atlantydzie słynnego rosyjskiego wizjonera, pisarza, malarza i podróżnika, Mikołaja Rericha.
 • Magia w starożytnym Egipcie – pierwsza część trzyodcinkowej publikacji Miloša Jesenskiego, ujawniającej wiele nieznanych faktów z historii ezoteryki w państwie nad Nilem.
 • Zdarzyło się na Kanarach (rzecz o bulwersujących wydarzeniach, jakich widownią były najbardziej bodaj popularne hiszpańskie wyspy turystyczne przed blisko trzydziestu laty).
 • W Okruchach Wszechświata o meteorycie–widmie nad Australią.
 • W Poczcie healerów polskich matematyk z uzdrowicielskim casusem, czyli Zbigniew Wołasiewicz z lubuskiego Choszczna i jego terapie.
 • Opowieść o Harrym Edwardsie, nazywanym duchowym uzdrowicielem wszechczasów.

Dane techniczne

Liczba stron 76
Wymiary 205 x 288 mm
Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl