Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.

Nieznany Świat 7/2005

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0

Opis

W numerze:
 • Pogodowe anomalie w przeszłości - wbrew mniemaniu wielu, obserwowane ostatnio wybryki aury na całym świecie, w tym także w Europie, nie są produktem li tylko naszych czasów. 13 marca 1077 roku całą Europę odkryła np. gęsta mgła, która trwała aż 35 dni. W 1186 r. w końcu stycznia zakwitły drzewa, a w lutym jabłka były tak duże, jak włoskie orzechy, natomiast 10 lipca 1252 r. w środkowej części starego kontynentu spadł gęsty grad, który leżał na ziemi przez 7 dni i spowodował straszliwe szkody. Wkrótce potem zapanowały potworne upały. O tych i wielu innych fenomenach Natury, odnotowanych w historycznych zapiskach i kronikach piszą Miloš Jesenský i Robert Leśniakiewicz.
 • Medytacja w więzieniach - Malcolm Gillan, dyrektor ośrodka dla młodocianych przestępców w Anglii oraz Doug Stephenson z Global Retreat Center niedaleko Oxfordu - z ramienia Światowego Uniwersytetu Duchowego Brahma Kumaris poprowadzili w Polsce seminarium dla pracowników służb więziennictwa, podczas którego zaprezentowali nowe metody pracy z osobami odbywającymi kary pozbawienia wolności. Mówiono o duchowości, technikach relaksacji i medytacji, a także o wdrażanym w zakładach penitencjarnych Anglii i Walii programie Nowe Przywództwo. Jeden z uczestników tych warsztatów, człowiek nazywany w potocznej mowie klawiszem, napisał później w ankiecie: Najbardziej utkwiła mi w pamięci sesja na temat doświadczania własnej godności i sposobu "przenoszenia" tego doznania na podopiecznych. O bezprecedensowej w polskich warunkach inicjatywie i jej reperkusjach.
 • Trzeci człowiek - sensacyjne odkrycie dokonane na indonezyjskiej wyspie Flores, gdzie australijscy badacze natrafili na szczątki nieznanego gatunku człowieka, który żył tam jeszcze przed 12 tysiącami lat, spowodowało w świecie nauki potężną konsternację i zamieszanie, zaś przy przekazywaniu informacji o tym wydarzeniu w mediach, także w polskich, dopuszczono się karygodnych manipulacji. Po raz kolejny okazało się, że podręczniki historii należy pisać od nowa, a na Ziemi jest ... o jednego człowieka za dużo.
 • Terapia reinkarnacyjna - z ludzką psychiką nie można sobie poczynać jak szympans z komputerem, który naciska klawisze i cieszy się ze zmiany obrazków, gdyż skutki takiego działania mogą być opłakane – przestrzega Aldona Miroński, która jednocześnie wskazuje na pozytywne rezultaty, jakie może przynieść odpowiedzialna i głęboko przemyślana terapia regresją, czymkolwiek ta ostatnia w rzeczywistości jest. Sztuka życia – pisze znana terapeutka, która przy okazji formułuje Pięć złotych zasad regresji i terapii reinkarnacyjnej – polega na tym, by użyć właściwej mocy we właściwym czasie, sprawnie żonglując przeciwieństwami. Bardzo ciekawa publikacja i równie interesujące wieńczące ją konkluzjej.
 • Zrozumieć homeopatię - ta zaciekle zwalczana przez wielu medycznych ortodoksów i z powodzeniem stosowana przez coraz liczniejszych lekarzy metoda leczenia, wbrew temu, co piszą "znawcy" tematu w rodzaju ortopedy z Lublina, profesora Gregosiewicza i jemu podobnych, wyposażona jest w solidne podstawy wypracowane przez wiedzę i praktykę. Aby coś krytykować, dobrze jest najpierw zrozumieć, o czym się mówi.
PONADTO:
 • Pierwszy cud, czyli o tym, co wydarzyło się przed 56 laty w Lublinie i przebieg wydarzeń w tym mieście, które doprowadziły do szału komunistyczne władze.
 • Zwierzęta i my w Dotknięciu Nieznanego i godnych szczególnego polecenia książkach.
 • W Odkrywaniu AtlantydyPodanie o Atlantydzie słynnego rosyjskiego wizjonera, pisarza, malarza i podróżnika, Mikołaja Rericha.
 • Magia w starożytnym Egipcie – pierwsza część trzyodcinkowej publikacji Miloša Jesenskiego, ujawniającej wiele nieznanych faktów z historii ezoteryki w państwie nad Nilem.
 • Zdarzyło się na Kanarach (rzecz o bulwersujących wydarzeniach, jakich widownią były najbardziej bodaj popularne hiszpańskie wyspy turystyczne przed blisko trzydziestu laty).
 • W Okruchach Wszechświata o meteorycie–widmie nad Australią.
 • W Poczcie healerów polskich matematyk z uzdrowicielskim casusem, czyli Zbigniew Wołasiewicz z lubuskiego Choszczna i jego terapie.
 • Opowieść o Harrym Edwardsie, nazywanym duchowym uzdrowicielem wszechczasów.

Dane techniczne

Liczba stron 76
Wymiary 205 x 288 mm
Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl