Nieznany Świat 7/2006

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

W NUMERZE
 • Polskie szlaki świętego Graala
  Czy poszukiwany od dwóch tysięcy lat jeden z najważniejszych artefaktów chrześcijaństwa znalazł się przez pewien czas na naszych ziemiach? Taką wersję konstruuje Wiktoria Leśniakiewicz, odwołująca się m.in. do wydanej na Słowacji książki dr. Miloša Jesensky'ego. Oczywiście cała rzecz może zostać zaprezentowana jedynie w ramach naszego Forum Niezwykłych Hipotez, czyli jednej z tych rubryk w piśmie, gdzie zasady historycznej i poznawczej dedukcji mają prawo posiłkować się również ezoteryką, mitem i legendami. Przy okazji – w oparciu o publikacje brytyjskiego historyka Paula Begga - przypominamy, czym jest (a raczej: może być) święty Graal, gdyż tak naprawdę niczego o nim nie wiemy; nawet tego, czy na pewno chodzi tu o kielich, którego Jezus używał podczas ostatniej wieczerzy, czy może np. kamień (bo są i takie teorie). A może święty Graal to tylko symbol, a taki przedmiot w rzeczywistości w ogóle nie istniał?
 • Żywa woda Viktora Schaubergera
  W przygotowywanej do druku książce o niezwykłych, zapomnianych wynalazcach, która ukaże się przypuszczalnie jesienią br., Wojciech Chudziński i Przemysław Nowakowski przypominają frapującą historię austriackiego odkrywcy, którym interesował się najpierw sam Adolf Hitler, a po wojnie zajęli się nim, zresztą w typowy dla siebie sposób, Amerykanie. Co takiego odkrył ów genialny samouk, że stało się dla niego jasne, iż woda to żywy organizm i z jakiego powodu, mimo lekceważącego potraktowania jego twierdzeń przez świat naukowy, skromny leśniczy ze Steyerlingu przykuł uwagę możnych tego świata?
 • Światło naszych snów
  Wyglądamy jak podczas mozolnej próby otwierania wielkim kluczem zardzewiałych drzwi od zapuszczonego ogrodu (...) Zjednoczenie światła i przestrzeni, otwartości i uważności to brama prowadząca do dzogczen – najwyższej, najtajniejszej wiedzy. Czy zostanie przed nami uchylona? Odkrywczy reportaż Soni Fiszer z warsztatów poświęconych nauce jogi śnienia prowadzonych w Polsce przez lamę Tenzina Wangyala Rinpocze.
 • Chrzanienie w astralny bambus
  Andrzej Szmilichowski żwawo dobiera się do uznanych autorytetów w dziedzinie ezoteryki, włącznie z Louise Hay uważaną w niektórych kręgach za autorkę bez mała kultową, wykazując wątłość lansowanych przez wspomniane osoby w wielką pewnością siebie tez. Jak nietrudno przewidzieć, zapewne nie ujdzie mu to na sucho, z drugiej jednak strony przytoczone cytaty mówią same za siebie.
 • Uratować swoją Duszę
  Pierwsza część traumatycznej spowiedzi znanego pisarza Artura Marino, autora wielu książek, w tym m.in. Rasputin nie znany. Podróż przez ezoteryczną Rosję i Widziałem ciemne słońce. Doświadczenie depresji. Przejmująca opowieść o poszukiwaniu własnej życiowej i duchowej drogi oraz długoletniej walce z chorobą, uwieńczonej ostatecznym zwycięstwem, okupionym jednak wcześniej wieloma psychicznymi załamaniami i egzystencjalnymi rozterkami, które – wiemy o tym z czytelniczych listów – są udziałem wielu. Kim jestem, czyli zapis przeobrażeń formujących ludzkie wnętrze.
 • Cała prawda o psychiatrii
  Lek. med. Krzysztof Chudziński na metodach, do jakich odwołuje się wspomniana dyscyplina, nie pozostawia przysłowiowej suchej nitki. Bezlitosna wiwisekcja popełnionych przez psychiatrów błędów i naciąganych niejednokrotnie teorii, częstej bezradności w objaśnianiu własnych rozbieżnych diagnoz i szafowania lekami depresyjnymi. Zdaniem autora, który sam jest z zawodu lekarzem i którego artykuł zapewne wywoła burzę, psychiatria nie tylko nie jest nauką, lecz, co gorsza, nie jest w stanie nikogo wyleczyć. Może ona co najwyżej zaproponować życie na lekach psychotropowych i niemało skutków ubocznych. Może też wpłynąć na zmianę osobowości. Kontrowersyjna, ale – nie da się ukryć – dająca wiele do myślenia publikacja.
PONADTO:
 • Historia zaginionego lądu, czyli Księga Oera Linda w Odkrywaniu Atlantydy
 • Kamienne kody w korespondencji z Niemiec Anny Ostrzyckiej i Marka Rymuszko, a przy okazji także (w Salonie ezoterycznym Nieznanego Świata) rozważania Moniki Adamczyk o życiu kamieni (sic).
 • Wszystkie światła na fałszerzy – analiza motywacji, jakimi kierują się cropmakerzy, tworzący nierzadko w zbożu, zwłaszcza w Anglii, prawdziwe dzieła sztuki.
 • W Okruchach Wszechświata problem istnienia życia na planetach Tolimana, a w Poczcie healerów polskich matematyk, który stał się cenionym terapeutą, czyli Stanisław Marciniak z Połczyna.
 • Zagadka długowieczności i zdrowe plemię Hunzów – co łączy ze sobą mieszkańców japońskiej Okinawy i członków pewnego tybetańskiego plemienia.
 • Przedstawiamy unikatowy (ponad 5-godzinny) film dokumentalny o życiu i dokonaniach jednego z największych uzdrowicieli duchowych XX wieku Bruno Gröninga.
 • W Śmiechoterapii zemsta logopedy.
 • Horoskop na lipiec.

Dane techniczne

Liczba stron 76
Wymiary 205 x 288 mm
Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl