Nieznany Świat 7/2008

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

W NUMERZE:

 • Zawieszeni między światami
  Rozszczepienie psychiki jako fenomen psychofizyczny oraz zagadki osobowości pojmowanej w kategoriach pola walki między wolą i wolnością. Ta ostatnia to wybór, który zawsze oznacza rezygnację z czegoś, ale nie musi być tożsamy z wyrzeczeniem się pragnień, choćby nieosiągalnych w tym życiu. Dzisiaj, gdy dotarło do nas tak wiele przekazów z tamtej strony, pojawia się szansa, by lepiej i dogłębniej zrozumieć mechanizmy, za sprawą których albo staniemy się bezwolnymi kukiełkami w rękach innych, albo, podlegając nieustannym metamorfozom, będziemy potrafili podejmować suwerenne, świadome decyzje. Bardzo ciekawa publikacja Kamila Ratynieckiego.

 • Przybysz z czwartego wymiaru
  Odnajdywał zaginionych ludzi i przedmioty, odczytywał za pomocą telepatii cudze myśli, potrafił przewidzieć przyszłość, a także – jak wynika z relacji świadków – przemieszczać się w przestrzeni (tzw. zdolność bilokacji). Wybitny badacz ezoteryki doc. dr hab. Roman Bugaj ujawnia nowe fakty na temat jednego z najsłynniejszych jasnowidzów i extrasensów XX wieku, inżyniera Stefana Ossowieckiego. Po Świecie mego ducha i wizjach przyszłości wkrótce na czytelniczym rynku w Polsce pojawi się kolejna książka poświęcona Ossowieckiemu i prowadzonym z nim eksperymentom, tym razem z zakresu tzw. psychometrii.

 • Spowiedź Himmlera
  Szczególny aneks do naszych dwóch wcześniejszych publikacji na temat okultystycznych źródeł niemieckiego nazizmu. Na spotkaniu zorganizowanym przez włoską grupę mediumiczną, nazywaną „Złotym Kręgiem” pojawił się byt, który przedstawił się jako Heinrich Himmler, a relację z zapisu tej rozmowy opublikował miesięcznik Il Giornale dei Misteri, z którym od wielu lat współpracujemy. Bardzo, ale to bardzo kontrowersyjne fragmenty uzyskanych za pośrednictwem medium wypowiedzi jednego z największych hitlerowskich zbrodniarzy i liczne znaki zapytania związane z przekazanymi podczas seansu spirytystycznego informacjami na temat ezoterycznych uwikłań świata. Pomimo towarzyszących tej publikacji wątpliwości uznaliśmy, że warto ją udostępnić również polskim czytelnikom.

 • Śmierć ufonauty w Szwecji
  Tym razem kontrowersje związane z rzekomą relacją sprzed pięćdziesięciu kilku lat. Czy w 1955 r. w skandynawskiej prowincji Västra Norrland nad Zatoką Botnicką doszło do awarii pozaziemskiego pojazdu kosmicznego, a pracujący w pobliżu rzeki pracownicy leśni zdołali nawiązać kontakt z jednym z jego załogantów przed jego tragiczną śmiercią, czy też cała ta sprawa to kolejny humbug? Co stało się z przedmiotem, jaki Obcy miał przy sobie i kim był człowiek, który pojawił się na pewnej kopenhaskiej konferencji poświęconej fenomenowi UFO?

 • Stulecie katastrofy tunguskiej
  Mimo upływu okrągłego wieku nie jesteśmy bliżsi ani o krok od rozwiązania zagadki potężnej eksplozji, do jakiej doszło 23 czerwca 1908 r. nad Podkamienną Tunguską. Symulacje komputerowe wykazują, że miała ona siłę ok. 40 megaton TNT, co odpowiada dwóm tysiącom bomb użytych w Hiroszimie (!) Po latach wyciszania tej sprawy przez sowiecką cenzurę w rejon wybuchu udały się ostatnio kolejne ekspedycje. Niektóre z nich odnalazły na miejscu katastrofy zadziwiające artefakty. Piórem renomowanego tandemu autorskiego z Niemiec, jaki tworzą Grażyna Fosar i Franz Bludorf, wracamy do tematu, któremu w przeszłości poświęciliśmy już kilka publikacji. W związku z nowymi odkryciami zapowiadamy również następne relacje i materiały na ten temat.

PONADTO:

 • Czy duży mózg człowieka powstał przypadkiem? – dziwaczna hipoteza pewnego profesora neurofizjologii z Pensylwanii
 • Szmilichowski o wartości samodzielnej krytycznej obserwacji w trakcie której można sobie wprawdzie poparzyć palce, za to korzystnie wpływa ona na stan naszego ducha i umysłu
 • Czy Wezuwiusz przebudzi się? – są przesłanki, by bacznie śledzić wszystko, co dotyczy jednego z najgroźniejszych wulkanów na świecie, którego erupcja już wielokrotnie w historii wykazywała potężną, niszczycielską siłę
 • Przybysze znikąd, czyli Wielkie Lądowanie Czarnogłowych w Odkrywaniu Atlantydy i niedoceniana apiterapia w wizjerze lekarza
 • Dokąd dopłynął Odyseusz? – dwie oryginalne publikacje próbujące osadzić prastary mit w realiach ówczesnego świata
 • Horoskop na lipiec

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl