Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
Mahabharata - Największy epos świata
Mahabharata - Największy epos świata
78,00 zł 42,90 zł
egz.
Nauka o umyśle
Nauka o umyśle
49,90 zł 19,90 zł
egz.

Nieznany Świat 7/2009

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0

Opis

W NUMERZE:

 • Dookoła jasności
  Mnisi tybetańscy przyszli na nieszpory! Wygląda to tak, jakby ktoś w długim zdaniu wstawił na końcu kwadratową kropkę. To oni. Przecinkiem są gotyccy mnisi. Lecz nadal jest to jedno zdanie. Co jest zdaniem? Spojrzenie ponad siebie, ku niebu. Robią to jedni i drudzy, każdy we własnej modlitwie. Po to wybrali drogę zakonnika. Reporterka Sonia Fiszer wstąpiła do klasztoru, ale tylko na trzy dni. Dzięki temu miała okazję uczestniczyć w bezprecedensowym wydarzeniu: wspólnej medytacji benedyktynów z opactwa i klasztoru w Tyńcu z mnichami buddyjskimi. Wspaniała, epicka opowieść, dotknięcie boskiej mądrości i kontemplacja ciszy.

 • Dziewczynka z billboardu: Kadr życia i obwód zamknięty
  Nieprawdopodobnie metafizyczna w swojej symbolicznej warstwie historia, której punktem wyjścia stało się fenomenalne zdjęcie, wykonane w czerwcu 1976 roku przez fotografika Zdzisława Pacholskiego. Po 33 latach ożyła ona za sprawą wielkiego ulicznego billboardu upamiętniającego wydarzenia z przeszłości Koszalina, później zaś znakomitego, uhonorowanego licznymi nagrodami reportażu radiowego Jolanty Rudnik z tamtejszej rozgłośni. Marek Rymuszko pisze o tym, jak postać czteroletniej dziewczynki, stojącej samotnie na zdobionej strzałkami jezdni, nieoczekiwanie ukazała współczesnym zupełnie nową, duchową perspektywę i jaką w tym rolę odegrali przypadkowy (czy aby na pewno?) fotografik oraz dziennikarka z mikrofonem w ręku.

 • Brytyjski kontrwywiad kontra czarownica
  Nie wierząc w możliwość uzyskania tajnej informacji drogą paranormalnego odczytu, angielskie służby specjalne oskarżyły znane medium Helen Duncan o szpiegostwo. Dramatyczny wojenny incydent na morzu, seans spirytystyczny, który skończył się skandalem i kompromitujący wymiar sprawiedliwości proces sądowy skrytykowany później przez samego premiera Winstona Churchila. Bulwersujące historyczne wydarzenia wraz z ich parapsychicznymi uwikłaniami w publikacji byłego oficera i tropiciela zagadek przeszłości, Szymona Kazimierskiego.

 • Tajemnice podboju Kosmosu: wyścig na Księżyc USA-ZSRR
  W przeddzień 40 rocznicy pierwszego lądowania człowieka na Srebrnym Globie, po serii artykułów, jakie drukowaliśmy w Nieznanym Świecie w latach 1997-2009, ujawniamy nowe zagadki związane z rywalizacją wielkich mocarstw w przestrzeni kosmicznej. Co sfotografowali na orbicie okołoziemskiej członkowie misji Apollo 11? Jakie kody kryły się w głośnym wywiadzie, którego kosmonauta Komarow udzielił (najwyraźniej z inspiracji sowieckich władz) zagranicznym mediom? Kto tak naprawdę i kiedy postawił jako pierwszy stopę na powierzchni naturalnego satelity Ziemi i co na ten temat może jeszcze się znajdować w amerykańskich oraz rosyjskich archiwach?

 • Terapia Gersona
  Z jej pomocą w klinice w Meksyku leczone są najpoważniejsze choroby, w tym także nowotwory, mimo że sam twórca metody, niemiecki lekarz Max Gerson, praktykujący później w Stanach Zjednoczonych, już nie żyje. Jak to możliwe, że jego wypowiedzi przed Komisją Kongresu USA, połączone z prezentacją pacjentów wyleczonych dzięki zastosowaniu terapii Gersona, zostały usunięte z protokołów i materiałów parlamentu? Komu zależało na tym, by nad naturalną kompleksową techniką leczenia, która przywróciła zdrowie wielu ludziom, opuścić zasłonę milczenia?

PONADTO:

 • Andrzej Szmilichowski o kwiatach w boskim wazonie, a Zofia Szlachta o poszukiwaniu starego Tybetu
 • Dlaczego czas przyśpiesza?
 • Odkryj siebie – nietypowy tym razem Poczet healerów polskich i jego bohater, podwarszawski terapeuta oraz egzorcysta w jednej osobie, Stanisław Warlikowski
 • Nałożono nam knebel – druga część pasjonującego UFO-raportu Roberta Hastingsa
 • Człowiek, który przewidział tragiczne trzęsienie ziemi we włoskiej Abruzji w Okruchach Wszechświata
 • Wszechświat wielowymiarowy
 • Zamrożona nieśmiertelność – operujący niesamowitymi faktami raport na temat krioterapii i zamrażania ciał po śmierci z myślą o przyszłym powrocie do życia tych, którzy zmarli
 • Gwałty i cuda, czyli o tym, jak chrystianizowano Skandynawię
 • Horoskop na lipiec

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl