Nieznany Świat 8/2001

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

W numerze:
 • 13:47 - kosmiczne okno czasu naszej świadomości? - najnowsze badania pozwoliły stwierdzić, że pomiędzy godziną 12 a 14 lokalnego czasu gwiazdowego efekty eksperymentów parapsychicznych, zwłaszcza z telekinezą, teleportacją, telepatią, transkomunikacją, jasnowidzeniem czy channelingiem - są blisko czterokrotnie skuteczniejsze od rezultatów uzyskiwanych o innych porach. Mogłoby to oznaczać, iż źródło, które wywiera wpływ na ujawnianie się zdolności paranormalnych, znajduje się poza naszym układem słonecznym. Zaskakująca hipoteza w tekście pary astrofizyków z Niemiec, Grażyny Fosar i Franza Bludorfa.
 • Przemilczane odkrycie - nowozelandzki badacz, lingwista i biolog morza, autor głośnej książki Ameryka pod Chrystusem, Barry Fell dokonał przed 26 laty oszałamiającego odkrycia, które ukazuje w zupełnie nowym świetle dawne oceaniczne podróże i historię zasiedlenia Polinezji. Odczytując starożytne inskrypcje naskalne z wysp Pacyfiku i Nowej Gwinei, ustalił on, że inskrypcje te zostały sporządzone w dialekcie libijskim, niegdyś używanym w zachodnim Egipcie. Co więcej, przedstawił dowody, że język ten stał się podstawą maoryjskiego języka polinezyjskich rzeźbiarzy, zaś starożytni doskonale wiedzieli, że Ziemia ma kształt kulisty i aby to udowodnić, przedsięwzięli wielką morską ekspedycję. Te sensacyjne, ale zarazem doskonale udokumentowane fakty, są przez ortodoksyjnych naukowców przemilczane lub lekceważone, tylko dlatego, że nie zgadzają się z obowiązującymi w tej dziedzinie poglądami.
 • Nocny łowca - co jakiś czas pojawiają się kolejne informacje o latających stworach nieznanych nauce. Niektóre z nich są olbrzymie. Czy mają one coś wspólnego z nietoperzami - jednymi z najbardziej tajemniczych ssaków? Niektórzy badacze podkreślają niezwykłą muskulaturę owych dziwnych stworzeń, czy jednak ustalenia te tłumaczą takie przypadki, jak relacjonowane przez świadków spotkania z ogromnymi "ptakami śmierci"? Skąd wzięło się zakorzenione w wielu mitologiach przekonanie, że ahoel, olitiau czy orang-hati są zwiastunem nieszczęść? Co jeszcze uda się na tym polu odkryć?
 • Doktor Richard Boylan o kosmicznych rasach - znany amerykański psychiatra, hipnolog i zarazem badacz zjawisk UFO -udostępnił Nieznanemu Światu zapis tego, co powiedział na spotkaniu z innymi badaczami fenomenu NOL-i. Jego zdaniem, ziemia jest od dawna penetrowana przez co najmniej pięć cywilizacji kosmicznych, a niektóre wynalazki, takie jak niewidzialny dla radarów samolot czy tworzywo o nazwie teflon, są pochodzenia pozaziemskiego i powstały dzięki analizie szczątków obcych pojazdów, które albo zostały zestrzelone przez wojsko, albo uległy na naszej planecie awarii.
 • Świat duchów: fakty, badania, hipotezy - dwie publikacje prezentujące z jednej strony obfitość obserwacji zjaw, widm oraz niematerialnych istot, często widzianych jednocześnie przez wielu świadków, a nawet zarejestrowanych na taśmie filmowej lub wideo, z drugiej zaś koncepcje formułowane na ten temat przez badaczy fenomenu. Niektórzy z nich uważają, że mamy tu do czynienia ze szczególnym rodzajem telepatii, inni mówią o parafizycznych sobowtórach lub kameleonowej formie energii. Odwieczna strefa cieni pozostaje nadal zagadką.
PONADTO:
 • Mała różnica mózgów.
 • Tajemniczy zamek w Karpatach, czyli na słowackich szlakach Julisza Verne'a. Czy najsłynniejszy w obrębie literatury science ficton pisarz w swojej zagadkowej podróży zahaczył także o Polskę?
 • Czy materializacje są możliwe (jedno z tłumaczeń)?
 • Siedem tajemnych pereł - dokończenie fragmentów Wielkiej Ewangelii Jana spisanej przez Jakuba Lorbera.
 • Grecja ezoteryczna - inne spojrzenie na chętnie odwiedzany przez turystów kraj w korespondencji Leszka Mateli.
 • Zagubiony klucz - Losów ludzkości w rękach bogów i vice versa ciąg dalszy.
 • W Poczcie healerów polskich rejsy po zdrowie pod wodzą gdyńskiego naturoterapeuty, byłego marynarza Lecha Lisieckiego.
 • Dr Kołodziejczyk o urojonych błędach, a Aldona Miroński o pułapkach wieku przekwitania.
 • Niezwykły pęd podziemny - nowe rezultaty badań właściwości czosnku.
 • Kolorowy horoskop kreolski i "zwykły", comiesięczny na sierpień.

Dane techniczne

Wymiary 205 x 288 mm
Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl