Nieznany Świat 8/2008

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

W NUMERZE:

 • Fenomen deja vu
  Co zdarzyło się przed kilku laty na Placu Poczdamskim w Berlinie? Jak zinterpretować sytuację, w jakiej znalazł się mieszkający od niedawna w tym mieście przybysz z Japonii? Gdzie szukać źródeł jego poczucia zagrożenia w konfrontacji z obserwowanymi obrazami i czy miało to związek z przebłyskiem reinkarnacyjnym, czy raczej matrixem miejsca? Nie tylko ludzie, lecz także miejsca, domy, place itd. mają pole morfogenetyczne, innymi słowy: swoją pamięć – piszą Grażyna Fosar i Franz Bludorf, autorzy książki Terra Incognita, którzy sygnalizowanemu problemowi poświęcili w niej wiele uwagi. Czy Yukio Akimoto fotografujący ulice metropolii, którą dopiero zaczął poznawać, nieoczekiwanie dla siebie samego wślizgnął się w pętlę czasową?
 • Zagadka Butentau
  Do wydarzenia, o jakim mowa w tej publikacji, doszło w bezludnym regionie Azji Środkowej na południe od Jeziora Aralskiego. W górnej części ciągnących się tam kilometrami skalnych ścian odkryto setki jaskiń. Tylko część z nich okazała się naturalnego pochodzenia. Inne – co do tego nie ma wątpliwości – są dziełem ludzi. Czy to również oni (ale kiedy i po co?) zamontowali zagadkowe mechanizmy, które sprawiają, że po odpowiednim naciśnięciu skalnego występu odsłaniają się wejścia do prowadzących gdzieś w głąb tuneli? Co zobaczył na własne oczy podczas jednej z wypraw badacz z Taszkientu Nikołaj Aleksiejewicz Gołubiew i dlaczego dopiero po latach milczenia zdecydował się opowiedzieć o niesamowitym incydencie, którego był świadkiem?
 • Dom Mistrza
  Jesteśmy siedzącą w postawie medytacyjnej kupką problemów, generatorem kłopotów, tak nimi przygniecioną, że Tenzin Wangyal obchodzi się z nami przez krótką chwilę jak z chorymi. Nasze ciała energetyczne wyglądają tak, jak by właśnie doznawały zawałów. Silny, kreowany świadomością oddech sprawia jednak, że z nieokreślonej substancji powstają trzy fizycznie odczuwalne ścieżki stwarzające uczucie mocnego szkieletu, a całe ciało prostuje się i nabiera mocy. Nie jesteśmy już chybotliwą rośliną. – Czujecie zmianę, czystość, uwolnienie? – dopytuje się Tenzin. Ale do tego jeszcze daleko – skutek powoduje dopiero nowa seria oddechów. Reportaż Soni Fiszer z następnego – po roku – spotkania z Tenzinem Wangyalem Rinpocze i praktyką tummo.
 • Spalić świętą
  Kim była w rzeczywistości Joanna d’Arc, która zdołała poderwać cały naród do walki? Jak zakwalifikować stany świadomości, które towarzyszyły jej niezwykłym wizjom, za co trybunał inkwizycyjny skazał ją na śmierć na stosie? Czy i jakie siły spoza naszego świata kierowały od pewnego momentu życiem i postępowaniem Dziewicy Orleańskiej i skąd wzięła się jej fałszywa – co obecnie wyszło na jaw – relikwia? Pierwsza część ciekawej, obfitującej w mało znane fakty oraz ustalenia publikacji Wojciecha Chudzińskiego.
 • Nieżywi lekarze nie kłamią
  Głośny, skandalizujący artykuł amerykańskiego lekarza dr. Joela Wallacha, nominowanego w 1991 r. do nagrody Nobla w dziedzinie medycyny. Autor twierdzi, że istnieją wszelkie dane ku temu, byśmy mogli żyć 120-140 lat. Winę za to, że tak się nie dzieje, ponosi brak w naszym pożywieniu witamin i minerałów oraz ich pełnowartościowych suplementów. Lekceważenie tej sprawy przez kolegów po fachu uważa on za skandal, a przy okazji przypomina, że średnia długość życia Amerykanów wynosi obecnie 75 lat z okładem, podczas gdy lekarzy tylko 57. Można z tego wyciągnąć prosty wniosek – ironizuje Wallach – że jeśli ktoś chce żyć przeciętnie 20 lat dłużej, niech odpuści sobie studia medyczne i wykonywanie zawodu lekarza.

PONADTO:

 • Andrzej Szmilichowski przenosi się w czasie do roku 2108, a Marek Rymuszko pojechał do Figueros w hiszpańskiej Katalonii, gdzie znajduje się muzeum Salvadore Dali, by spróbować zgłębić fenomen metaszarad związanych z twórczością ezoterycznego w każdym calu skandalisty wielowymiarowego
 • Ponownie o katastrofie w Giblartarze – appendix Roberta K. Leśniakiewicza do publikacji sprzed roku, po której otrzymał kilka ważnych listów
 • W Odkrywaniu Atlantydy – Hyksosi: potomkowie Atlantów?, a w Okruchach Wszechświata publikacja rosyjskiego akademika, doktora Władimira Rubcowa, który po wielu latach badań doszedł do wniosku, że przed 100 laty nad Podkamienną Tunguską eksplodował nie – jak się powszechnie uważa – meteoryt, lecz sztuczny obiekt
 • W Poczcie healerów polskich rzeszowska uzdrowicielka Elwira Kruk, na temat której, z racji jej częstych wizyt u chorych w szpitalach, wypowiadają się nie tylko pacjenci, lecz również lekarze
 • Dr Alicja Niedzwiecki z Instytutu dr. Ratha w Kalifornii o tym, co sie kryje za atakami na witaminy
 • Egzorcyzmy na Sri Lance związane z wypędzaniem choroby, a obserwowane przez polskiego psychologa i psychoterapeutę
 • Horoskop na sierpień

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl