Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.

Nieznany Świat 8/2009

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0

Opis

W NUMERZE:

 • Dzieci indygo: nowe doniesienia z Rosji
  Bardzo ważna publikacja Grażyny Fosar i Franza Bludorfa, naszych współpracowników z Niemiec, redaktorów naczelnych wysokonakładowego Matrixa 3000 i wydawców periodyku KonteXt, którzy przed niemal rokiem pisali w krytycznie na temat ekscytacji fenomenem dzieci indygo w pewnych kręgach ezoteryków. Tym razem problemem zajęła się m.in. rosyjska psycholog Natalia Michajłowskaja, która niedawno ujawniła wyniki swoich 10-letnich badań nad indygo. Wynika z nich, że dzieci charakteryzujące się bardzo wyrazistymi i nietypowymi cechami psychofizycznymi istnieją rzeczywiście, i to na całym świecie, a w ostatnich latach rodzą się coraz częściej. Interesujące rezultaty przyniosła zwłaszcza naukowa klasyfikacja zjawiska. Okazuje się bowiem, że dzieci, o jakich mowa, po pierwsze, nie są hiperaktywne, a po drugie, co bezsporne, legitymują się szczególnymi właściwościami i uzdolnieniami. Wygląda na to, że mamy do czynienia ze swoistym nowym programem na naszej planecie, choć nie wiadomo, kto i w jakim celu program ten zainicjował. Ciekawe przykłady indygo, a wśród nich m.in. casus 9-letniego Mike’a Smitha z Niemiec, który potrafił wydobywać lekarstwa z zamkniętej buteleczki jedynie za pomocą siły myśli.

 • Lodowe lato 1816
  Gwałtowne anomalie klimatyczne zdarzały się również w przeszłości. W środku czerwca 1816 r. jeziora w kanadyjskiej prowincji Quebec pokryły się lodem; podobnie wyglądała wówczas sytuacja w niektórych krajach Europy oraz północno-wschodnich stanach USA. W sierpniu Nową Anglię zaatakowały silne mrozy, a w regionie Vermontu w lipcu wymarzły ziarna, strumienie zaś zamieniły się w ślizgawki. Co było, mogło być, powodem tych zjawisk?

 • Ostatni lot samolotu 401
  Choć historia ta brzmi na pierwszy rzut oka nieprawdopodobnie, jest od początku do końca prawdziwa. Po katastrofie amerykańskiego samolotu linii Eastern Airlines 29 grudnia 1972 r., w której zginęło 101 pasażerów i członków załogi, na pokładach innych maszyn należących do tego przedsiębiorstwa lotniczego pojawiały się duchy tragicznie zmarłych pilotów, udzielając personelowi instrukcji, a także ostrzegając przed niebezpieczeństwem. Widziało je dziesiątki osób, a manifestowanie się zjaw, z którymi niejednokrotnie rozmawiano, w kilku przypadkach stało się powodem wybuchu paniki. Zjawiska ustały dopiero po tym, gdy wymontowane z rozbitego samolotu części (które, jak uznali eksperci, nadawały się do dalszej eksploatacji, w związku z czym zainstalowano je w innych maszynach) wskutek interwencji nieżyjących pilotów niegdysiejszego lotu 401 definitywnie usunięto.

 • Umadevi czytelnikom trzeciego tysiąclecia
  Opowiadamy o jednej z najbardziej frapujących postaci w obrębie polskiej oraz indyjskiej ezoteryki – niestety w dużym stopniu zapomnianej, mimo że pozostawiła po sobie nieprawdopodobnie bogatą spuściznę. Mowa o Wandzie Dynowskiej-Umadevi – założycielce Biblioteki Polsko-Indyjskiej i niestrudzonej działaczce społecznej, której duchowość wpisała się na trwałe w kulturę dwóch odległych narodów. Kiedy w 1935 roku opuszczała na krótko Polskę, wielu przeczuwało, że czyni to na zawsze, a jej matka uważała, że jedzie na zatracenie. Obcowała z Krishnamurtim i Annie Besant, Maurycym Frydmanem i Mahatmą Gandhim. Przede wszystkim jednak zrobiła dla ludzi wiele dobrego, pracując – jak sama mówiła – z myślą o odległych potomnych. Kiedy w marcu 1971 r. znalazła się w agonii, odmówiła przyjmowania leków. Niezwykła biografia Wielkiej Polki w Salonie Ezoterycznym „Nieznanego Świata”.

 • Rapa Nui: wyspa pełna tajemnic
  Wydawałoby się, że po bloku publikacji Romana Warszewskiego poświęconych Wyspie Wielkanocnej, który wydrukowaliśmy w nr. 4 NŚ z 2004 roku (Równoległa planeta), na temat jednego z najbardziej tajemniczych i zarazem magicznych miejsc na Ziemi nie da się już powiedzieć niczego nowego. A jednak... Prezentowany przez nas reportaż niesie ze sobą nieco inne spojrzenie na zagadki związane z przeszłością Rapa Nui, doskonale wpisując się w formułę Nieznanego Świata. Czy życie na odległej wyspie na Pacyfiku wyginęło kiedyś wskutek promieniowania radioaktywnego?

PONADTO:

 • Skorupa pustki – znakomity, poruszający reportaż Soni Fiszer z kolejnych corocznych warsztatów z Tenzinem Wangyalem Rinpocze, którego lekturę szczególnie polecamy!
 • Cesarz Antarktydy, czyli Słońce jest we wnętrzu Ziemi – historia jednego z najbardziej szalonych, a zarazem ekscentrycznych polskich badaczy i wynalazców
 • W Zagadkach czasu maszyna czasu ojca Ernettiego
 • Utajnione meldunki – trzecia część poruszającego raportu Roberta Hastingsa
 • Żaglowce, słoneczne żaglowce w Okruchach Wszechświata, a w Poczcie healerów polskich łódzki bioenergoterapeuta Józef Jedlicki-Malkow
 • Horoskop na sierpień

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl