Nieznany Świat 9/2003

Dostępność: brak towaru
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

W numerze:
  • Fotografie z wyobraźni - jeden z największych fenomenów parapsychicznych na świecie broni się dzięki solidnym eksperymentom oraz badaniom. Okazuje się, że pewni ludzie są w stanie odcisnąć na błonie fotograficznej swoje myśli, a zwłaszcza wizerunki zadanych im budowli czy też osób. Oczywiście zdarzają się w tym względzie także triki i oszustwa, jednak w niektórych przypadkach, co w szczególności dotyczy słynnego Teda Seriosa, możliwość mistyfikacji podczas prób, jakimi medium było poddawane, została zredukowana praktycznie do zera. Cóż, kiedy nauka nie chce przyjąć takich faktów do wiadomości. Pierwsza część frapującej publikacji Wojciecha M. Chudzińskiego, która ujawnia w tym względzie wiele nowych, interesujących informacji. Są też unikatowe zdjęcia - niektóre z nich pokazujemy w Polsce po raz pierwszy.
  • Spór o śmierć kliniczną - publikujemy blok tekstów związanych ze sprawą, która przed sześciu laty stała się punktem wyjścia dla wydanej przez Nieznany Świat i mającej już kilka dodruków książki Polskie życie po życiu. Impulsem powrotu do tematu stało się doniesienie grupy szwajcarskich i francuskich neurologów, którzy twierdzą, że odkryli w ludzkim mózgu miejsce odpowiedzialne za doznanie uczucia opuszczenia ciała (ich zdaniem oczywiście jest to tylko swoiste złudzenie). Z tezą tą stanowczo polemizuje Alicja Ziętek - osoba, która przeżyła wyjątkowo wyrazistą, jeśli chodzi o przebieg i zapamiętane wówczas szczegóły, śmierć kliniczną. Publikujemy także fragment bezprecedensowej relacji Mellena-Thomasa Benedicta zamieszczonej w książce The Near Death Experience: A Reader (Doświadczenia bliskie śmierci: Wybór). Jej autor, chory na nieuleczalny nowotwór, umierając pozostawał poza ciałem półtorej godziny, a po powrocie do niego w niewytłumaczalny dla medycyny akademickiej sposób ozdrowiał (badania i analizy wykazały, że po śmiertelnym nowotworze z przerzutami nie pozostał ślad).
  • Wylatowo 2003: ciąg dalszy nastąpił - to, co po raz czwarty z rzędu działo się tego lata w małej wsi położonej na pograniczu regionu kujawsko-pomorskiego i Wielkopolski dawno już przekroczyło światowe standardy dotyczące powstawania piktogramów w zbożu i towarzyszących temu fenomenowi okoliczności. Agrosymbole pojawiły się po raz kolejny, nad Wylatowem latały niezidentyfikowane obiekty, a cała okolica, także w innych porach roku, jest terenem manifestowania się licznych niezwykłych zjawisk. To nie zbiorowa psychoza, lecz relacjonowane przez setki świadków konkretne zdarzenia, które w tym roku mieliśmy możność śledzić również bezpośrednio dzięki zainstalowaniu w Wylatowie własnej redakcyjnej bazy.
  • Każdy może przejść przez ogień - pod wpływem pozytywnego nastawienia pacjenta do możliwości wyleczenia zmienia się nie tylko jego metabolizm informacyjny, lecz także czysto chemiczny - mówi wojskowy lekarz, chirurg i specjalista rehabilitacji, doktor komandor Kazimierz Insiński w rozmowie z Romanem Warszewskim. O zaskakujących fenomenach ludzkiego organizmu, przełomie w psychoimmunologii i próbie ognia.
  • Żyworódka pierzasta: cudowna roślinka stulecia - na życzenie czytelników prezentujemy obszerne fragmenty opracowania Janiny Zawadzkiej, która od wielu lat zajmuje się terapeutycznymi właściwościami możliwej do wyhodowania w warunkach domowych roślinki o nazwie kalanchoe pierzaste. Żyworódka goi rany, likwiduje zakażenia, brodawki i ropne wycieki, leczy oparzenia oraz gangreny, pomaga w cukrzycy, gruźlicy, przy bólach serca, chorobie Bürgera i w wielu innych schorzeniach. A wszystko to okazuje się dostępne niemal na wyciągnięcie ręki. O odkryciu dokonanym przez jedną z najciekawszych polskich naturoterapeutek i efektach leczenia żyworódką sprawdzonych na setkach chorych.
PONADTO:
  • Szmilichowski zaleca podróż do wolnej woli. Najciekawsza być może ezoterycznie i poznawczo publikacja w cyklu Zrozumieć piramidy dotycząca Wielkiej Piramidy i jej tajemnic, czyli odkrycia Doroty Kamińskiej - Sinicy.
  • Część druga Życia na Księżycu i wyjątkowo smakowite informacje ab ovo.
  • W Okruchach Wszechświata o zagadkowej eksplozji sprzed dziesięciu lat na Białej Skale.
  • W Poczcie healerów polskich klucze do podświadomości i potrafiący umiejętnie je stosować w celach terapeutycznych uczeń profesor Marii Szulcowej, Wojciech Górecki.
  • Weres o tajemnych szlakach planet.

Dane techniczne

Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl