Nieznany Świat 9/2006

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

W NUMERZE:
 • Wielka tajemnica wody
  Jest podstawą życia i zajmuje 70 procent naszej planety. Jednocześnie związane z nią fenomeny nadal stanowią wielką, niezgłębioną zagadkę. Dlaczego ciągle tak mało wiemy na temat najważniejszej w naszym świecie substancji? O doświadczeniach Hansa Grandera i Jacquesa Benevista, teoriach antropozofów i wodzie tybetańskiego plemienia Hunzów, nowych eksperymentach Masaru Emoto i niezwykłym odkryciu, jakiego dokonano przypadkowo w Taszkiencie przed ponad 30 laty. Raport NŚ.
 • Wystarczy być
  Myślę, że ludzie dlatego czują często wewnętrzną pustkę, gdyż mają bardzo negatywny stosunek do siebie. Patrzymy na zewnątrz, na świat przedmiotów, gdzie są domy, auta... Przywykliśmy do manipulowania tym światem i za to jesteśmy wynagradzani. O sobie też możemy myśleć jak o przedmiocie: jestem za wysoki, za gruby, za chudy. Oczywiście (...) trzeba w pewien sposób nad sobą popracować, żeby zyskać określone właściwości, przymioty. Ale czy jesteśmy tylko zbiorem właściwości, konstrukcją zbudowaną z poszczególnych części? Moim zdaniem, to bardzo szkodliwe, materialistyczne widzenie. Nie jesteśmy rzeczami, jesteśmy promiennymi istnościami – mówi James Low, znany amerykański psychoterapeuta, antropolog i nauczyciel medytacji w rozmowie z Małgorzatą Kacperek.
 • Przebudzenie lamy
  Jak dalece wydawałoby się to nieprawdopodobne, buddyjski klasztor w mieście Iwolginskij w republice Buriacji na Syberii jest od 2002 roku miejscem wydarzeń przypominających fabułę science-fiction. Wszystko wskazuje bowiem na to, że ciało złożonego tam przed 75 laty w podziemne krypcie lamy Khambo Dashi-Dorgio Itighilowa ożyło. Czoło niegdysiejszego mnicha i duchowego ascety skrapla pot, dłonie są miękkie i ciepłe, na ramionach widać prześwitujące żyły, paznokcie lekko rosną, a mózg – co wykazał wykonany przez lekarzy encefalogram – przejawia elektryczną aktywność. Syberyjski klasztor przeżywa szturm pielgrzymów i ekip naukowców, którzy pragną zbadać fenomen, czemu sprzeciwiają się jego obecni mieszkańcy. Sam lama – jak twierdzi lokalna szamanka – ostatnie 10 lat przed porzuceniem swojej fizycznej powłoki (najwyraźniej tylko czasowym) medytował w pozycji lotosu, a tuż przed śmiercią miał powiedzieć, że po 75 latach przebudzi się. Jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń minionych dziesięcioleci.
 • Seans z Kluskim
  Prawdziwy rarytas, czyli relacja z seansu mediumistycznego z udziałem Franka Kluskiego pióra samego mistrza Tadeusza Boya–Żeleńskiego. Została ona opublikowana w Kurierze Porannym 21 lutego 1924 r., a następnie przedrukowana z nieznacznymi skrótami w książce podpułkownika Norberta Okołowicza Wspomnienia z seansów z medium Frankiem Kluskim, wydanej przed 80 laty. Na oczach siedmiu świadków, wśród których byli lekarze, przyrodnicy i dziennikarze materializowały się zjawy, samoczynnie przemieszczały przedmioty, powstawały parafinowe odlewy. Prezentujemy unikatowe, trudno dziś dostępne zdjęcia, a tekst Boya–Żeleńskiego uzupełniamy publikacją o Franku Kluskim – jednym z największych mediów XX wieku.
 • Mistyka Wilczego Szańca
  W Rapie na Mazurach ponoć przecinają się trzy linie silnego promieniowania geomantycznego łączące miejsca mocy. Jedna z nich ma biec m.in. od Kowna przez Rapę i dalej Wilczy Szaniec do Karlsruhe – jednego z większych miejsc mocy w Europie. Angielski badacz geomacji Nigel Pennick twierdzi w związku z tym, że Główną Kwaterę Hitlera zlokalizowano koło Kętrzyna nieprzypadkowo, lecz na podstawie dogłębnej wiedzy geomancyjnej. Przy okazji jednak coś mu się pomyliło i obwołuje Wolfschanze miejscem mocy, w dodatku sytuując tam jakiś kolejny czakram. Tymczasem, jeśli o wspomnianej strefie można w ogóle mówić w jakimkolwiek wymiarze ezoterycznym, nie jest on z pewnością pozytywny, a historia opowiedziana przez niezależnego mazurskiego badacza i tropiciela zagadek przeszłości, Romana Rzepkę uświadamia tę prawdę do bólu. O komarach nękających wodza Trzeciej Rzeszy w lesie Parcz i śmierci, która pewnego styczniowego dnia 1945 r. przybyła do Kronowa nad jeziorem Dejguny na białych koniach. Dojmująca, przesiąknięta mroczną mistyką opowieść.
PONADTO:
 • CYWILIZACJA POD LODEM – ekskluzywny wywiad udzielony Nieznanemu Światu przez niezależnego włoskiego badacza zagadek przeszłości, autora wielu książek, admirała Flavio Barbiero.
 • Podniebne mumie z Llullaillaco – korespondencja Romana Warszewskiego z Argentyny.
 • Duchowość rozkoszy, czyli nic, co ludzkie, nie jest nam obce – druga część odważnej w swoich wnioskach publikacji Aldony Miroński.
 • Szmilichowski o rozjaśnieniu.
 • W Okruchach Wszechświata planety, których nie ma, a w Poczcie healerów polskich znany lekarz Piotr Pałagin i jego homeopatyczno-astrologiczne (sic!) terapie.
 • Podziemne bazy UFO wykryte dzięki zdalnemu widzeniu (technika remote viewing).
 • Porzućcie strach – próba interpretacji Szokującej minuty milczenia.
 • Horoskop na wrzesień.

Dane techniczne

Liczba stron 76
Wymiary 205 x 288 mm
Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

Inni klienci kupili również
Nieznany Świat 10/2006
Nieznany Świat 10/2006

6,95 zł

egz.
Nieznany Świat 11/2006
Nieznany Świat 11/2006

6,95 zł

egz.
Nieznany Świat 12/2006
Nieznany Świat 12/2006

6,95 zł

egz.
Nieznany Świat 1/2007
Nieznany Świat 1/2007

6,95 zł

egz.
Nieznany Świat 2/2007
Nieznany Świat 2/2007

6,95 zł

egz.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl