Nieznany Świat 9/2007

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

W NUMERZE:

 • Edgar Cayce: reaktywacja
  Na temat Śpiącego Proroka ukazało się dotychczas na świecie ponad trzysta książek, a wokół jego postaci i paranormalnych prognoz trwają niekończące się spory. Niedawno we Włoszech ukazała się biografia Cayce'go opatrzona wstępem wnuka najsłynniejszego amerykańskiego medium. Ujawnia ona wiele nieznanych szczegółów z życia człowieka, który twierdził m.in., że ci, którzy znają Boga, powinni się uśmiechać. To nowe rozdanie nadal dzieli badaczy spuścizny jednego z najbardziej zagadkowych współcześnie ludzi, trafnych i chybionych przepowiedni, jakie po sobie pozostawił, a także uzdrowień, których podstawą były słynne ridingi. Składający się z dwóch segmentów wielowątkowy artykuł wraz z kilkoma nieznanymi dotychczas w Polsce zdjęciami.
 • Polityka i czary
  Okazuje się, że w epoce lotów kosmicznych i komputerów rządzący w podejmowanych przez siebie decyzjach nadal niekiedy kierują się metafizyką. Np. iracki dyktator Saddam Hussajn często korzystał ze wskazówek parapsychicznych doradców i przyzywał na pomoc dżiny – duchy pustyni, utożsamiające siły Natury, a w okresie wojny iracko-irańskiej na Uniwersytecie w Bagdadzie utworzony został wydział, gdzie zajmowano się m.in. możliwością zdalnego wpływania na umysły wroga za pomocą technik mentalnych. Kubański satrapa Fidel Castro jest wyznawcą afrykańskiej religii Santerii, w której elementy katolicyzmu przeplatają się nieustannie z magią, a prezydent Czadu utrzymywał systematyczne kontakty z czarownikami. Natomiast przywódcom amerykańskiego imperium zdarzało się korzystać z pomocy astrologów, choć starali się tę słabość utrzymywać w ścisłej tajemnicy.
 • Zagadka mózgu Einsteina
  W sprawie tej poważne i trwające do dziś badania mieszają się z elementami groteski, gdyż rozczłonkowany i pocięty w wąskie plastry mózg jednego z największych geniuszy wszech czasów był przez długie lata przechowywany w kilkunastu słoikach po korniszonach. Wielokrotnie – pisze Roman Warszewskiwysyłano go pocztą z miasta do miasta, nie mając pewności, czy po drodze nie zaginie i przewożono w bagażniku zdezelowanego samochodu przez granicę do sąsiedniej Kanady. W rezultacie wiele fragmentów mózgu Einsteina zostało bezpowrotnie utraconych. Co z tego wszystkiego ostatecznie wynikło?
 • Weekend z szamanem
  Patrzył życzliwie, ale zarazem trochę badawczo; wydawało się, że czeka na jakąś moją reakcję. Źrenice miał czarne, przepastne jak otchłań ałtajskiego piekła rządzonego przez demona Erlika. Ale to nie one sprawiały największe wrażenie. Tęczówki, zwykle u Ałtajczyków ciemnobrązowe, były zielone z jasnymi plamkami, które wyglądały jak płatki srebrzystego metalu. Każda z nich miała inny kształt; przypominały coś znajomego... Po chwili już wiedziałem – to były sylwetki zwierząt zodiakalnych ałtajskiego kalendarza. Rozpoznawałem je bez trudu: bar – tygrys, czyłan – wąż, ułu – smok. Patrzyłem jak zahipnotyzowany – pisze podróżnik, pisarz i badacz Wojciech Grzelak, który przy okazji serwuje solidną dawkę wiedzy na temat syberyjskiego szamanizmu. Czym jest kama i jak wygląda mapa szamańskich podróży.
 • Tłumacząc Nostradamusa
  Jedna z najciekawszych polskich astrolożek i zarazem badaczy Centurii, Ewa Seydlitz, która aktualnie pracuje nad przetłumaczeniem na język polski całości dzieła słynnego wizjonera, dzieli się swoimi refleksjami na temat przeszkód oraz pułapek, na jakie natknęła się w trakcie realizacji tego bezprecedensowego przedsięwzięcia. W niektórych przypadkach bieg czasu przyniósł już rozwiązanie zagadek kryjących się w tekstach Nostradamusa, inne nadal czekają na prawidłową interpretację. Niełatwa, ale bardzo interesująca poznawczo publikacja.

PONADTO:

 • Fantom, ciało subtelne i eksterioryzacja
 • Szmilichowski o poszukiwaniu dróg
 • Atlantyda według pułkownika Uchnasta (czy Posejdon to... proton?)
 • W Okruchach Wszechświata kosmiczna symfonia form i dźwięków (szczególnej uwadze polecamy towarzyszące tej publikacji przepiękne zdjęcia!)
 • Zagadka białych trójkątów rozwiązana – tak przynajmniej uważa Robert K. Leśniakiewicz
 • Kręgi tajemnic po latach (zob. też wprowadzającą do tej niezwykle ciekawej, kilkuodcinkowej publikacji Ścieżkę na str. 3)
 • W Poczcie healerów polskich uzdrawianie jako dar serca i radomska bioenergoterapeutka Teresa Nowak
 • O co w tym wszystkich chodzi? – wywiad z lekarzem i homeopatą, autorem książki Dlaczego ludzie chorują, Piotrem Pałaginem plus najnowsze wyniki badań nad homeopatią
 • Dowód Prawdy - interesująca publikacja poświęcona postaci Avicenny uważanego za jednego z ojców medycyny
 • Mur samotności i profesor Alicja Zemanek w Salonie poezji ezoterycznej
 • Sylwetka jednego z najciekawszych polskich astrologów Jarosława Gronerta i jego horoskopy relokacyjne
 • Horoskop na wrzesień

Dane techniczne

Liczba stron 84
Wymiary 205 x 288 mm
Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl