Nieznany Świat 9/2008

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

W NUMERZE:

 • Dzieci indygo kontra kryształowe: fakty i fikcja
  w obszernej publikacji, zamieszczonej w kierowanym przez siebie niemieckim periodyku KonteXt Grażyna Fosar i Franz Bludorf obalają niektóre mity związane z fenomenem dzieci indygo. Nie odżegnując się od tezy o elicie przyszłości rzucają ją na zupełnie inne tło, zwracając m.in. uwagę na pewne niepokojące fakty i zjawiska, jakie pojawiają się w tle sygnalizowanego problemu, a przy okazji bezlitośnie rozprawiają się z kultową poniekąd w obrębie tej tematyki książką Jan Tober i Lee Carrolla The Indygo Children: The New Kids Have Arrived. Czy dwójka badaczy z Niemiec ma rację? Jeśli nawet nie ze wszystkimi argumentami jesteśmy skłonni się zgodzić, warto je poznać, gdyż nasi zagraniczni współpracownicy ujawniają w tej mierze również pewne nowe, mało znane informacje, dotyczące zwłaszcza funkcjonowania (m.in. w USA) specjalnych centrów dla dzieci indygo, gdzie zostają one odizolowane od świata. O co tu tak naprawdę chodzi? Ze swej strony, w apendyksie do tej publikacji redaktor naczelny Nieznanego Świata Marek Rymuszko pisze, dlaczego, mimo wszystkich zastrzeżeń i wątpliwości, których, jego zdaniem, nie wolno lekceważyć, sam myśli ciepło o dzieciach indygo.

 • Białoruski Nostradamus
  Zainteresowanie jego postacią i propagowanie nieprawdopodobnie celnych proroctw, jakie pozostawił po sobie XIV-wieczny wschodniosłowiański wróżbita Wasilij Niemczyn, wybitny rosyjski astrolog Paweł Głoba przypłacił pobytem w osławionym więzieniu Lefortowo, gdzie został osadzony na mocy wyroku sądu za rzekomą antysowiecką agitację (wcześniej władze groziły mu parokrotnie zamknięciem w szpitalu psychiatrycznym). Ostrość tych represji łatwo zrozumieć po zapoznaniu się z treścią przepowiedni Białoruskiego Nostradamusa. W odniesieniu do niektórych wydarzeń, które już się sprawdziły, są one wręcz wstrząsające (np. jeśli chodzi o postaci Lenina i Stalina, scharakteryzowane z wyprzedzeniem 600 lat!). Niesamowite, mało znane fakty ujawnione w publikacji Wojciecha Chudzińskiego i Waldemara Gajewskiego uzupełnionej wywiadem z Pawłem Głobą.

 • Szczątki pozaziemskiego urządzenia technicznego?
  Co na miejscu Tunguskiej Katastrofy tak naprawdę odnalazła ekspedycja Jurija Łabwina z 2004 r.? Czy to możliwe, by wszyscy jej członkowie, a byli wśród nich m.in. lekarz, inżynier i metaloznawca, ulegli omamom? Dlaczego oceny analiz laboratoryjnych kawałków odłupanych z tajemniczego bloku tak bardzo się od siebie różnią i czy, jeśli fizyk kosmosu, dyrektor katedry fizyki stosowanej na Uniwersytecie w Krasnojarsku Lew Gronicki mówi o Łabwinie oraz jego ekipie, że uprawiają archeologię na czarno, posługuje się w swojej ocenie na pewno jedynie obiektywnymi kryteriami naukowymi? Także o tym, czym są odkryte wcześniej przez Łabwina w pobliżu Wanawary dwa metaliczne pręty.

 • Lecznicza moc duszy
  Profesor kardiologii z Uniwersytetu w Bostonie, Harvey Zarren stwierdza: Wiele symptomów, które dotychczas traktowaliśmy jako zmiany w systemie immunologicznym, albo inne chorobowe manifestacje, w rzeczywistości okazuje się niczym innym, jak objawem tęsknoty za miłością i „bliskością”. Wtóruje mu profesor fizjologii i biofizyki z Uniwersytetu Georgetown w Waszyngtonie, Candace Pent powiadając, iż badania, w których od 20 lat uczestniczy, wskazują, że emocje są związane bezpośrednio ze wszystkimi aspektami naszej fizjologii. Zaś słynny doktor Bernie Siegel (z zawodu lekarz) dodaje: Głębokie odczuwanie to brama prowadząca do serca. Gniew i złość zamykają ją. Miej otwarte serce! O zaskakujących stwierdzeniach luminarzy nauki i medycyny zebranych w niedostępnej na razie w języku polskim książce profesora kardiologii Deana Ornisha.

 • Człowiek, który mieszka w słowach
  Reportaż o liberacie (nie mylić z literatem), czyli Radosławie Nowakowskim z podnóża Łysogór, który robi książki (nie mylić z pisaniem). Jedna z najbardziej niezwykłych historii, z jaką zdarzyło nam się zetknąć. Co ma ona wspólnego z biciem w bębny, strukturami fraktalnymi i monodrumem? Ten ostatni – jak czytamy – to początek ścieżki prowadzącej w gęstwinę. Co jest na jej końcu i czy jest jakiś koniec, okaże się później.

PONADTO:

 • Czy Ernest Hemingway był ultrasensem? (okazuje się, że to, co pisarz opisywał na kartach swoich książek, po upływie lat często w zdumiewający sposób materializowało się i ożywało w jego życiu)
 • Dotknąć innych wymiarów
 • Szmilichowski o kantorku z widokiem na Wszechświat, a znany reporter ze Ściany Wschodniej Andrzej Polakowski o gabinecie przedostatniej szansy i jego gospodarzu, białostockim terapeucie Józefie Kielmanie (publikacja z cyklu Poczet healerów polskich)
 • Zew Białej Góry – tekst i fotoreportaż z niezwykłego miejsca w Turcji Egejskiej
 • Atlantyda – Sud w Odkrywaniu Atlantydy
 • UFO – incydenty na polskim Wybrzeżu: wstępne wnioski i próba oceny. Raport dotyczący wydarzeń sprzed kilkudziesięciu lat wraz z ich współczesnymi reperkusjami
 • W Salonie poezji ezoterycznej Jarosław Ściślak wystawia sam sobie Rachunek za bieżące wcielenie
 • Horoskop na wrzesień.

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl