Nieznany Świat 9/2017

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 8,90 zł 8.90
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

W NUMERZE 9/​2017:

BAYER, PANI BRONIA I MY
O fake newsach, dezinformacji i rozgrzanych głowach (z panią Bronią, rozstrze­lanymi przez ministra bażantami oraz zakamuflowaną opcją niemiecką w tle) pisze redaktor naczelny.

Dostępne również wydanie elek­tron­iczne — e.nieznanyswiat.pl

10 TAJEM­NIC KOS­MOSU
Fascynuje ludzi od pradawnych czasów. Oszałamia swoim bezkresem, zachwyca pięknem, przytłacza precyzją - pisze o wszechświecie Przemysław Nowakowski, zwracając uwagę na fakt, że astronomowie nadal nie są w stanie odpowiedzieć na pytania, co stało się z brakującymi 75 procen­tami kosmosu, co istniało zanim nastąpił Wielki Wybuch i gdzie podziała się anty​Ziemia?

KRONIKA AKASZY
- czyli Newsy, a w nich m.in. o kontrowersyjnych mumiach z Nazca, nowych ustaleniach w sprawie Manuskryptu Wojnicza oraz niepokojących wynikach badań nad popularnymi (i nadużywanymi) lekami na zgagę i wrzody żołądka.

NAJSTARSZY KOMPUTER ŚWIATA
Jacques Cousteau porów­nał go do mechanicznej Mony Lizy. Inni nazywają go starożytnym komputerem. Mechanizm z Antykithiry, wydobyty z dna Morza Jońskiego w 1900 r., powoli odsłania naukowcom swoje tajemnice, zadziwiając precyzją wykonania. Choć przypisywano go Archimedesowi i innym geniuszom antyku, nadal nie wiadomo, czy to Grecy go zbudowali, czy może przebudowali urządzenie pochodzące z innej części świata?

WIDZĘ TAKŻE NIEBO
Wedle stawu grobla — czyli Andrzej Szmilichowski pyta o to, czy gdy wieje wiatr przemian można zwinąć żagiel?

WYŚCIG SZCZURÓW
Pow­staje pokoleniowa sztafeta. A apetyt rośnie w miarę jedzenia. Oczekuje się wspaniałych rezultatów. Nie myśli się o tym, że dzieci i wnuki będą się w jakiś sposób wzajemnie zagryzać — mówi dr Mieczysław Cenin — inżynier i psycholog o niepokojącym trendzie jakim jest wszechobecny wyścig szczurów. O cenie tego zjawiska dla psychiki i ducha jego uczestników oraz dla społeczeństwa rozmawia z nim Michel B. Rachel.

FATIMA — INNE SPOJRZENIE
Niezależnie od tego, czy IV tajemnica fatimska istnieje czy też nie, przynajmniej jeden sekret z objawień Kościół nadal trzyma w ukryciu. Jest nim orędzie z objawienia Matki Bożej z La Salette przeznaczone dla papieża, a spisane przez jego uczestnika Maximina Giraud…

DOTKNIĘCIE NIEZNANEGO
W nim m.in. prekognicyjne dozna nia przed atakami z 9/​11 oraz opowieść o serii niezwykłych przypadków wyglądających jak odgórnie ustalony przez opatrzność plan.

TRZECIE OKO W OKU
W Forum niezwykłych hipotez Krystyna Kruczyńska przygląda się zaskakującej i mało znanej teorii o pozamózgowym źródle zdolności PSI, pytając czy trzecie oko rzeczywiście wiąże się ze wzrokiem?

W KRĘGU SYMBOLI
Obrazy Ewy Sokołowskiej

TAJEMNICZE KSIĘŻYCE SATURNA
W Okruchach wszechświata Andrzej Miszczak przedstawia najnowsze wyniki badań nad księżycami gazowego olbrzyma — miejscami niezwykle obiecującymi w kwestii poszukiwania obcych form życia…

FATA PĂDURII — BLISKIE SPOTKANIA Z PANIĄ LASU
Fragment najnowszej książki zaprzyjaźnionego z nami ufologa i uczonego rumuńskiego dr. Dana Far­caşa, opowiadający o niezwykłym przypadku z pogranicza żywego folkloru i ufologii. Kim była postać, która spotykał Ioan-Dorel Bizeu: Panią Lasu czy gościem z gwiazd?

ZEW KOSMOSU I PRZYSIĘGA MILCZENIA
Kamienna platforma do lądowania i wiarygodność platońskiej relacji o Atlantydzie — czyli co znajdowało się w sercu zaginionego lądu?

TEN, KTO MA WIEDZĘ, NIE MUSI SIĘ BAĆ 
Według kalendarza Majów, od 26 lipca br znajdujemy się w dwunastym, przedostatnim roku 13-letniego cyklu przebudzenia. Lata 2017 – 18 to nasze być albo nie być — pisze Hanna Kotwicka, objaśniając tajemnice Tzolkina.

WEZWANIE
O przekazach Rashy — Amerykanki, która zamieszkała pod świętą górą Arunachala w indyjskim Tamil Nadu, wchodząc w kontakt z bytami utożsamiającymi się z terminem Jedność.

BIOFOTONY W POKARMIE
Dr Urszula Chorzępa o biofotonice, której mottem są słowa Erwina Schrödingera nazywającego nas ssakami świetlnymi i magazynami światła

MISTRZYNI THETA HEALING PRZEMIENIA ŻYCIE
O Theta Healing i korzyściach płynących z tej metody mówi mistrzyni Marianna Bartke.

CO JEST NIE TAK Z DELFINOTERAPIĄ?
Delfinoterapia to bardzo medialna forma zooterapii — pisze Jakub Banasiak. Za historiami o delfinach ochoczo pomagających ludziom kryje się jednak smutna prawda o wykorzystywaniu tych zwierząt w celach czysto biznesowych.

CO SIĘ DZIEJE Z TARCZYCĄ?
Schorzenia tarczycy to kolejna współczesna epidemia obok raka, cukrzycy i innych chorób cywilizacyjnych. O problemie tym mówi się jednak zdecydowanie za mało, wskutek czego społeczeństwo ma o nich niewielkie pojęcie.

INKWIZYTORZY I DYKTATORZY
Raport z bezdroży Andrzeja Szmilichowskiego

KOCHAĆ ZA BARDZO
O wpływie Plutona na miłość i władzę oraz różnych tego skutkach pisze dr Piotr Piotrowski.

PONADTO:

•KONTAKT NIETELEPATYCZNY — CZYLI LISTY DO REDAKCJI
•KONWENCJA MEN­TALNA
•LEKTURY NŚ + TOP 10
•FILMOTEKA NŚ
•HOROSKOP NA WRZESIEŃ

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl