Nieznany Świat 9/2022 (381)

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 11,90 zł 11.90
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Nieznany Świat 09/2022 (381)

Zwiastuny upadku starego porządku

Dostępne wydanie elektroniczne! - e.nieznanyswiat.pl

Spis treści:

Zmagania i walka czy porozumienie i tolerancja?
To zdolność powiedzenia sobie, śmiałego wyartykułowania, co dla nas ważne, czego się boimy, co nas uszczęśliwia, zasmuca. To prowadzi do samooczyszczenia, uwolnienia obciążeń i własnego potencjału – pisze o PRAWIDŁOWEJ KOMUNIKACJI Redaktor Naczelna.

Sojusz interdyscyplinarny
O tym, że zjawiska anomalne są formalnie możliwe z punktu widzenia fizyki, o różnych sposobach tłumaczenia świata oraz roli intuicji, z fizykiem i informatykiem, badaczem czasu, prof. Markiem Góździem – rozmawiała Anna Dąbrowska.

Kronika Akaszy
• Glony w natarciu • Czy próbki z Marsa zagrażają Ziemi? • Borges Wikipedii.

LaMDA – sztuczna inteligencja z duszą
W połowie czerwca uwagę światowej opinii publicznej skupiły rewelacje Blake’a Lemoine’a pracującego z nową technologią firmy Google, wykorzystującą sztuczną inteligencję. Prowadząc z nią konwersacje Lemoine doszedł do wniosku, że system wykształcił świadomość, a nawet coś w rodzaju życia duchowego.

Demoniczne czarne psy
Jeszcze nasi dziadkowie z przerażeniem wsłuchiwali się w opowieści o spotkaniach ze złowróżbnymi czarnymi psami, uważanymi za inkarnację Złego. Według innych wierzeń, najlepszy przyjaciel człowieka był tylko jednym z wielu wcieleń siły, która mogła przyjmować w ludzkich oczach dowolne kształty – pisze Arkadiusz Miazga. 

Tajemnice epigenetyki: jak dziedziczymy traumy przodków?
Chcemy tego, czy nie, nosimy w sobie traumy przodków. Co gorsze, przekazujemy je kolejnym pokoleniom, a stres, strach i doznane krzywdy mogą mieć niebagatelny wpływ na kondycję pokoleń, które nigdy nie doświadczyły wojny, głodu czy prześladowania.

Geniusze czasów starożytnych
Samoloty, maszyny liczące czy skomplikowane zabiegi medyczne nie są wyłącznie osiągnięciami naszych czasów, uważają zwolennicy alternatywnej wersji dziejów, powołując się na znaleziska archeologiczne jak Ptak z Sahary czy Dysk genetyczny.

Sarva Dharma – jedność wszystkich religii i kultur
To chór jedyny w swoim rodzaju, a jego duszą, twórcą i dyrygentem jest Maria Quoos. Po skromnych początkach, dziś jego członkowie śpiewają pieśni duchowe w 19 językach, a ich ideą jest szerzenie jedność kultur, religii oraz ludzi.

Poza granicami naszych zmysłów
Po przerwie spowodowanej pandemią, Robert Buchta wybiera się w podróż po polskich drogach w poszukiwaniu miejsc mocy. Opisuje m.in. Wawel, sanktuarium w Zabawie oraz pomnik ku pamięci ofiar wypadków drogowych, dzieląc się spostrzeżeniami na temat energii subtelnych w naszym otoczeniu.

Spojrzenie w Marsjańską Twarz
W 1976 r. sonda Viking 1 sfotografowała tajemniczą formację, do złudzenia przypominającą ludzką twarz. NASA oficjalnie uznała to za iluzję optyczną, jednak mało kto wie, że przez lata dokładano starań, aby lepiej przyjrzeć się tej marsjańskiej anomalii. Jednej z wielu.

Eko-osada Brzozówka
– czyli wizyta w siedlisku państwa Fijałowskich. Po parcelacji nabytego przez nich gruntu, na miejsce zaczęli ściągać pierwsi osadnicy, pragnący żyć według swoich zasad i z poszanowaniem praw Natury. Miejsce to przyciąga też ludzi o niezwykłych pasjach, artystów, nauczycieli, terapeutów…

Ponadto:
Igor Witkowski: Czy przebudowa człowieka jest w ogóle możliwa?
Dotknięcie Nieznanego: UFO na Wybrzeżu
Andrzej Szmilichowski: Jak świat światem
Śladami Micińskiego (cz. III): Potiomkin – wielki pancernik kłamstwa
Konwencja mentalna: Prund w komórkach
Danuta Adamska-Rutkowska: Zwiastuny upadku starego porządku (cz. II)
MedExpress: Wirusem w Raka, Bill Gates: COVID może dopiero stać się groźny, Co dalej z małpią ospą?
Wodór molekularny i jego niezwykłe właściwości
Spermidyna wydłuża życie
Wszystko dzięki zwierzętom – więzienna opowieść Jerzego Gila
Kontakt (nie)telepatyczny – czyli listy do Redakcji
Filmoteka NŚ: Batman
Lektury NŚ: Alchemia snów, Rozmowy ze śmiercią, Pismo automatyczne. Praktyczny poradnik, Dlaczego woo-woo działa?, Poltergeist. Przypaden z Enfield
Piotr Piotrowski: Gwiazdy uszkadzają wzrok
Horoskop na wrzesień 2022

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl