Podwójna spirala

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 39,99 zł 39.99
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Żyjąc wśród ludzi należących do różnych narodowości, poznając ich obyczaje, obserwując ich przyzwyczajenia i tradycje, nauczyłem się patrzeć krytycznie na swoje własne przyzwyczajenia i tradycyjny model myślenia.

Napisałem tę książkę dla ludzi, którzy, tak jak ja, cenią sobie nade wszystko wolność – ten podstawowy przywilej dziecka Kosmosu, którym w gruncie rzeczy jest każdy z nas. Wolność nie jest produktem, nie można jej kupić, ani nawet zdobyć. Wolnym można tylko być. Ten sposób bycia jest przez mistyków nazywany niebem. Rezygnacja z wolności to też forma bytu – nazywana piekłem. Medycy użyliby tu takich pojęć jak „zdrowie” i „choroba”. Nikt z nas nie może być wolny, a zarazem chory. Żaden człowiek nie może też „pieklić się”, a jednocześnie doświadczać w sobie niebiańskiego spokoju, ciszy i miłości – tych wzniosłych uczuć, które wchodzą w skład wolności.

Moim mottem stało się przekonanie, że wolnym jest ten człowiek, który rewolucję rozpoczyna w sobie samym, nie w świecie zewnętrznym; który najpierw zmienia siebie, a nie walczy fanatycznie z innymi.

,,Podwójna spirala” to niesamowita skarbnica głębokich przemyśleń i duchowych rozważań autora na temat ludzkiej natury – lektura, która umożliwia czytelnikowi poszerzenie horyzontów umysłowych.

Roman Nacht - urodził się w Kaliszu w 1946 roku. Do roku 1964 mieszkał w Katowicach, skąd – wraz z rodzicami – z konieczności wyemigrował do Izraela. W wyniku tego automatycznie utracił polskie obywatelstwo, które usilnie stara się odzyskać. W lutym 1966 roku został powołany do służby wojskowej w armii izraelskiej, gdzie spędził trzy lata. W 1969 roku opuścił Izrael i powrócił do Europy. Osiedlił się we Frankfurcie nad Menem, gdzie pracował i pogłębiał wiedzę. W 1973 roku został osadzony w więzieniu w Berlinie Wschodnim, jako więzień polityczny, gdzie odsiedział dziewiętnaście miesięcy. Od 1976 roku zajmuje się treningiem autogennym, psychologią praktyczną i ezoteryczną. Od wyjazdu z Izraela wiele podróżował, interesując się przede wszystkim drogami rozwoju duchowego, ufologią oraz tzw. zjawiskami parapsychicznymi. Od czasu opuszczenia Ojczyzny mieszkał w Izraelu, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, na Tahiti i wysepce Makemo (Polinezja), a także w Indiach (Auroville). W Tel Awiwie (1977) przyszedł na świat jego syn, Robert, a w Chicago (1981) – córka, Pleya. W latach 90-tych ubiegłego stulecia aż do roku 2000 prowadził austriacko-izraelski instytut medycyny holopatycznej.

Dane techniczne

Autor Roman Nacht
Data wydania 2022, Grudzień
Numer wydania 1
Liczba stron 285
Okładka miękka

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

27 lipca 2016

Recenzja książki autorstwa Romana Nachta pt. PODWÓJNA SPIRALA Jest to książka moim zdaniem niezwykła. Ktoś zapyta co w niej niezwykłego? Przecież większość książek jest swój sposób niezwykła, ale wiele z nich po przeczytaniu odkłada się na półkę i można do nich nie wracać. „Podwójna spirala” pióra Romana Nachta – jego psychografia - prowadzi człowieka pozwalając mu na złapanie swoistego oddechu. Treść książki stanowi swoistą odtrutkę na morze toksyn w którym obecnie żyjemy oraz na toksyny które nazbierały się w głębi duszy - w nas samych. Autor w swojej książce jako człowiek nie wyznaniowy przypomina nam, że człowiek jako istota kosmiczna zapomina o tym, że niesie w sobie dwie iskry Życia – Iskrę Boską i Iskrę Chrystusa, dzięki czemu jest nosicielem uniwersalnego prawa wolności i jako boska istota do takiej wolności ogarniającej wszystko człowiek powinien świadomie dążyć(o ile już rozpoznał, że jest niewolnikiem materialistycznego systemu). Dziś Roman Nacht jestterapeutą praktykującym medycynę holopatyczną – najmłodszą gałąź medycyny energetycznej / informacyjnej; w Polsce znany także ze swoich specyficznych wykładów i wystąpień w Niezależnej Telewizji internetowej [NTV] Janusza Zagórskiego. W swojej książce Nacht opisuje nie tylko swoje wczesne dzieciństwo w PRLu, ale także uciążliwy dla niego okres służby wojskowej w armii izraelskiej, doświadczenia zdobyte w więzieniach STASI w NRD, pobyt w Indiach, pobyt na jednej z wysepek Archipelagu Tuamoto, swoją działalność w USA…i choćby dlatego jest to lektura, do której warto co jakiś czas powrócić.

Inni klienci kupili również
Przejście do Złotej Ery w 2032. Światowe prognozy ekonomiczne, klimatyczne. polityczne i duchowe
Przejście do Złotej Ery w 2032. Światowe prognozy ekonomiczne, klimatyczne. polityczne i duchowe

29,40 zł

Cena regularna:

36,75 zł

Najniższa cena: 23,50 zł
egz.
Klucze Henocha - Księga Wiedzy
Klucze Henocha - Księga Wiedzy

180,00 zł

egz.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl