Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
Mahabharata - Największy epos świata
Mahabharata - Największy epos świata
78,00 zł 42,90 zł
egz.

Podwójna spirala

  • promocja
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 15,00 zł 29,50 zł 15.00
Cena w innych sklepach: 29,50 zł
ilość egz.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: KOS

Opis

Żyjąc wśród ludzi należących do różnych narodowości, poznając ich obyczaje, obserwując ich przyzwyczajenia i tradycje, nauczyłem się patrzeć krytycznie na swoje własne przyzwyczajenia i tradycyjny model myślenia.
Napisałem tę książkę dla ludzi, którzy, tak jak ja, cenią sobie nade wszystko wolność – ten podstawowy przywilej dziecka Kosmosu, którym w gruncie rzeczy jest każdy z nas. Wolność nie jest produktem, nie można jej kupić, ani nawet zdobyć. Wolnym można tylko być. Ten sposób bycia jest przez mistyków nazywany niebem. Rezygnacja z wolności to też forma bytu – nazywana piekłem. Medycy użyliby tu takich pojęć jak „zdrowie” i „choroba”. Nikt z nas nie może być wolny, a zarazem chory. Żaden człowiek nie może też „pieklić się”, a jednocześnie doświadczać w sobie niebiańskiego spokoju, ciszy i miłości – tych wzniosłych uczuć, które wchodzą w skład wolności. Moim mottem stało się przekonanie, że wolnym jest ten człowiek, który rewolucję rozpoczyna w sobie samym, nie w świecie zewnętrznym; który najpierw zmienia siebie, a nie walczy fanatycznie z innymi.

Roman Nacht - urodził się w Kaliszu w 1946 roku. Do roku 1964 mieszkał w Katowicach, skąd – wraz z rodzicami – z konieczności wyemigrował do Izraela. W wyniku tego automatycznie utracił polskie obywatelstwo, które usilnie stara się odzyskać. W lutym 1966 roku został powołany do służby wojskowej w armii izraelskiej, gdzie spędził trzy lata. W 1969 roku opuścił Izrael i powrócił do Europy. Osiedlił się we Frankfurcie nad Menem, gdzie pracował i pogłębiał wiedzę. W 1973 roku został osadzony w więzieniu w Berlinie Wschodnim, jako więzień polityczny, gdzie odsiedział dziewiętnaście miesięcy. Od 1976 roku zajmuje się treningiem autogennym, psychologią praktyczną i ezoteryczną. Od wyjazdu z Izraela wiele podróżował, interesując się przede wszystkim drogami rozwoju duchowego, ufologią oraz tzw. zjawiskami parapsychicznymi. Od czasu opuszczenia Ojczyzny mieszkał w Izraelu, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, na Tahiti i wysepce Makemo (Polinezja), a także w Indiach (Auroville). W Tel Awiwie (1977) przyszedł na świat jego syn, Robert, a w Chicago (1981) – córka, Pleya. W latach 90-tych ubiegłego stulecia aż do roku 2000 prowadził austriacko-izraelski instytut medycyny holopatycznej. Ostatnio, ze względu na ciężką chorobę zmarłej w tym roku żony mieszkał w Warszawie i pracował jako business consultant.

Autor: Roman Nacht

Dane techniczne

Autor Roman Nacht
Seria wydawnicza Rajski Ptak
Data wydania 2005, Listopad
Numer wydania 1
ISBN 83-89375-42-7
Liczba stron 240
Wymiary 144 x 205 mm
Okładka miękka

Opinie o produkcie (1)

27 lipca 2016

Recenzja książki autorstwa Romana Nachta pt. PODWÓJNA SPIRALA Jest to książka moim zdaniem niezwykła. Ktoś zapyta co w niej niezwykłego? Przecież większość książek jest swój sposób niezwykła, ale wiele z nich po przeczytaniu odkłada się na półkę i można do nich nie wracać. „Podwójna spirala” pióra Romana Nachta – jego psychografia - prowadzi człowieka pozwalając mu na złapanie swoistego oddechu. Treść książki stanowi swoistą odtrutkę na morze toksyn w którym obecnie żyjemy oraz na toksyny które nazbierały się w głębi duszy - w nas samych. Autor w swojej książce jako człowiek nie wyznaniowy przypomina nam, że człowiek jako istota kosmiczna zapomina o tym, że niesie w sobie dwie iskry Życia – Iskrę Boską i Iskrę Chrystusa, dzięki czemu jest nosicielem uniwersalnego prawa wolności i jako boska istota do takiej wolności ogarniającej wszystko człowiek powinien świadomie dążyć(o ile już rozpoznał, że jest niewolnikiem materialistycznego systemu). Dziś Roman Nacht jestterapeutą praktykującym medycynę holopatyczną – najmłodszą gałąź medycyny energetycznej / informacyjnej; w Polsce znany także ze swoich specyficznych wykładów i wystąpień w Niezależnej Telewizji internetowej [NTV] Janusza Zagórskiego. W swojej książce Nacht opisuje nie tylko swoje wczesne dzieciństwo w PRLu, ale także uciążliwy dla niego okres służby wojskowej w armii izraelskiej, doświadczenia zdobyte w więzieniach STASI w NRD, pobyt w Indiach, pobyt na jednej z wysepek Archipelagu Tuamoto, swoją działalność w USA…i choćby dlatego jest to lektura, do której warto co jakiś czas powrócić.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl