Życie wewnętrzne. Tom 1

zycie_wewnetrzne_tom_1.jpg
  • promocja
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 37,40 zł

Cena regularna: 44,00 zł

37.40
Najniższa cena od wprowadzenia towaru: 44,00 zł
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Mistrzowie szkolą uczniów, za pomocą których w dużej części realizują swoje plany. Wielu jest też ludzi, którzy wykonują pracę dla Mistrzów i są wprawdzie świadomi bratniej dłoni, jednak nie do końca potrafią rozpoznać źródło takiej pomocy. Tylko dzięki takiemu wsparciu otrzymanemu z góry ludzkość osiągnęła swój obecny poziom rozwoju. Cała ewolucja wzięła bowiem początek od Istoty Boskiej, a my jesteśmy iskrami Boskiego płomienia, do którego kiedyś powrócimy. Autor wspomina pradawne misteria, które służyły przeprowadzaniu uczniów przez inicjacje wiodące do coraz wyższych poziomów świadomości.

W drugiej części C.W. Leadbeater przedstawia najważniejsze religie, jakie powstały na naszej planecie. Opowiada o buddyzmie, chrześcijaństwie, hinduizmie oraz o tym, który z Mistrzów był ich założycielem.

Cytaty z książki C. W. Leadbeater Życie wewnętrzne Tom 1:

Uczniowie nauk tajemnych – nawet ci, którzy studiują je od wielu lat – nie potrafią czasem ujrzeć mistrzów takimi, jakimi są oni naprawdę. Często przekonywałem się, że uważa się ich za anioły albo dewów, za istoty przewyższające nas tak dalece, że niemożliwością jest uzyskać od nich jakąkolwiek pomoc. Ich wielkość jest niezaprzeczalna i pod tym względem dystans dzielący nas od nich może wydawać się niewyobrażalny; z innego punktu widzenia jednak są oni wciąż bardzo blisko nas, współczują nam, pozostają przy nas i są jak najbardziej realni. Aby rozjaśnić nieco tę kwestię, spróbujmy przede wszystkim zdefiniować pojęcie „mistrza”.

Mistrzem jest zawsze ten, kto przynależy do Wielkiego Białego Braterstwa – kto osiągnął wystarczający poziom, by przyjmować uczniów. Wielkie Białe Bractwo jest organizacją odmienną od wszystkich istniejących na świecie i z tego powodu często źle rozumianą. Mówi się o niej czasem jako o Bractwie z Himalajów albo Tybetu i wyobraża sobie jako grupę hinduskich ascetów zamieszkujących wspólnie w jakimś klasztorze położonym w niedostępnych górach. To wyobrażenie wypływa być może stąd, że dwaj bracia najbardziej zaangażowani w proces tworzenia Towarzystwa Teozoficznego mieszkają obecnie w Tybecie i żyją w ciałach Hindusów. Aby jednak właściwie zrozumieć fakty, lepiej jest obrać inny punkt widzenia.

(…)

Niewielką liczbę tych Mistrzów, którzy wciąż dla nas pracują, musimy podzielić na dwie grupy: tych, którzy wciąż zachowują ciała fizyczne, i tych, którzy się ich wyzbyli. Tych drugich nazywa się często Nirmanakaya. Trwają oni w zawieszeniu pomiędzy tym światem a nirwaną i poświęcają cały swój czas i energię dla wytwarzania sił duchowych służących dobru ludzkości. Siły przez nich gromadzone tworzą coś w rodzaju zbiornika, z którego mistrzowie i ich uczniowie mogą czerpać w swojej pracy dla ludzkości. Nirmanakaya, który pozostaje w kontakcie z niższymi wymiarami, bywa z tego powodu nazywany nieszczęśliwym, lecz niesłusznie. Chodzi tu o to, że nie odczuwa on radości płynącej z pracy w wyższych wymiarach, wymiarach nirwanicznych. Postanowił pozostać w niższych wymiarach, by pomagać tym, którzy wciąż cierpią. To prawda, że powrót z wyższego życia do tego świata przypomina zejście z wyżyn wypełnionych świeżym powietrzem i blaskiem słońca do mrocznych i cuchnących lochów, jednakże ten, który decyduje się na to, by pomagać innym opuścić lochy, wcale nie jest nieszczęśliwy, a przeciwnie, jest pełen radości płynącej z faktu pomagania innym, niezależnie od tego, jak wielka przepaść dzieli oba światy, jak straszne jest uczucie zniewolenia i presji. Zaiste ten, kto odrzucił taką możliwość niesienia pomocy, musiał poczuć się bardziej nieszczęśliwym, bardziej pełnym skruchy. Gdy raz naprawdę ujrzeliśmy duchową niedolę świata i stan tych, którzy potrzebują tej pomocy, już nigdy nie będziemy obojętni jak ci, którzy tego nie widzieli.

Dane techniczne

Autor C.W. Leadbeater
Data wydania 2022, Maj
Numer wydania 1
ISBN 9788366388659
Liczba stron 144
Wymiary 145 x 205 mm
Okładka miękka

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl