
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.

Ajurweda i piękno
Cena regularna:
towar niedostępny






Opis
W książce Ajurweda i piękno zostały przedstawione następujące tematy:
*Podstawy wiedzy ajurwedyjskiej
*Odżywianie menu dla vata, pitta, kapha
*Ćwiczenia i aktywność
*Oczyszczanie, masaże, kąpiele, lewatywy
*Pielęgnacja całego ciała
*Porady kosmetyczne i receptury dla osób vata, pitta, kapha
*Przepisy kulinarne
Ajurweda uczy, jak osiągnąć zdrowe, szczęśliwe, spokojne i długie życie. Jako że nauka ajurwedy odnosi się do ciała, umysłu i duszy, to piękno według ajurwedy rozumiane jest także jako zjawisko występujące na trzech poziomach - fizycznym, umysłowym i duchowym. W ajurwedzie podstawą jest osiąganie równowagi w sposób naturalny, a więc z użyciem ziół, owoców i warzyw jako naturalnych kosmetyków pielęgnujących urodę. W ajurwedzie obowiązuje wręcz zasada, że na skórę nie należy nakładać czegoś, czego nie można zjeść! Cokolwiek nakładamy na skórę, ostatecznie dostaje się do wnętrza naszego ciała poprzez pory skóry i dlatego wszystko, co na skórę nakładamy, powinno być tak samo czyste i zdrowe jak pokarm, który spożywamy. Do produkcji peelingów, maseczek kosmetycznych, szamponów, olejów, kremów i innych produktów do pielęgnacji urody ajurweda zaleca używanie wyłącznie naturalnych składników.
Ciało ludzkie ma naturalną zdolność samooczyszczania. Nadmierna obecność środków chemicznych w naszym codziennym życiu utrudnia ten naturalny proces eliminacji toksyn. Z tego powodu nasze ciało nie jest w stanie usuwać nawet naturalnych odpadów produkowanych przez samo siebie w procesie przemiany materii. Może to prowadzić do wielu problemów, które odbijają się negatywnie na urodzie, takich jak trądzik, ziemista cera, podkrążone oczy, utrata włosów, cellulit, otyłość i różnego rodzaju skazy skórne. Ciągły stres i zmartwienia o podłożu emocjonalnym także prowadzą do powstawania blokad subtelnych kanałów energetycznych występujących w naszym ciele.
Nasze ciało ma wewnętrzny system samouzdrawiania. Mamy też naturalną zdolność regeneracji i odzyskiwania równowagi. Potrzebna jest nam tylko wiedza o tym, kim naprawdę jesteśmy na każdym poziomie swojego istnienia - fizycznym (jaki mamy typ konstytucji fizycznej), psychicznym (jakie jakości przeważają w naszym życiu) i duchowym (czy realizujemy swoje powołanie i czy karmimy swoją duszę). Wszystko to gdzieś w głębi serca wiemy, czujemy, czy coś nam służy czy szkodzi, potrzebujemy tylko przełożenia tej intuicyjnej wiedzy na konkretne zasady i działania, dzięki którym zachowamy najlepsze zdrowia, a co za tym idzie, zadowolenie i szczęście.
Wiedza o funkcjonowaniu człowieka, swoista „instrukcja obsługi” ciała, umysłu i ducha spisana została w ajurwedzie tysiące lat temu. Teraz jest coraz bardziej dostępna i może być dla nas wspaniałym przewodnikiem. Ajurwedyjskie zasady zdrowego życia nie wymagają od nas niczego bardziej kosztownego czy skomplikowanego niż dostosowanie diety i stylu życia do reguł zgodnych z Naturą. System ajurwedy obejmuje również łagodne ćwiczenia i dostosowanie codziennych czynności do pory dnia i roku. Prosta zmiana nawyków codziennej rutyny może przynieść wzrost witalności, wydłużenie życia i pozwala obudzić w sobie ten blask, którym świecą zawsze ci, co są zrównoważeni na poziomie ciała i umysłu i żyją w zgodzie ze swoją duszą. To brzmi górnolotnie, lecz nawet na poziomie naszego codziennego życia prawda jest taka, że będąc w pełni zdrową, będziesz w stanie nie tylko pracować skuteczniej, ale także zupełnie się zrelaksować, kiedykolwiek tylko zechcesz. Staniesz się panią swego ciała, a nie jego niewolnicą. We współczesnym życiu nie brakuje sytuacji, które zakłócają naszą naturalną równowagę. Ajurweda może pomóc ją odzyskać.
Dane techniczne
Autor | Partap Chauhan |
Tłumacz | Przemysław Skwarczyński, Elżbieta Żuk-Widmańska |
Data wydania | 2021, Wrzesień |
Numer wydania | 1 |
ISBN | 9788365400093 |
Liczba stron | 306 |
Wymiary | 150 x 215 mm |
Okładka | twarda |
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.