Nieznany Świat 04/2023 (388)

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 11,90 zł 11.90
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Nieznany Świat 04/2023

Spis treści:

Niezależni lekarze pod obstrzałem
3 lutego br. Okręgowa Izba Lekarska w Gdańsku pozbawiła prof. dr hab. n. med. Andrzeja Frydrychowskiego prawa wykonywania zawodu. Wśród zarzutów pojawił się m.in. fakt publicznej rozmowy z Jerzym Ziębą oraz niezgodne z faktami przedstawianie aktualnego stanu wiedzy lekarskiej. W ramach protestu, profesor publicznie spalił dokument uprawniający do uprawiania zawodu, a w mocnym liście otwartym, którego fragmenty cytujemy, wyliczył grzechy główne współczesnych polskich lekarzy, a właściwie – jak to określa – zaleczaczy będących zespołem handlowym przemysłu medycznego i farmaceutycznego. 

Słowiańscy bogowie z gwiazd
Czy podania o demonach powietrznych oraz istotach przybywających z chmur mogą w rzeczywistości odwoływać się do spotkań z przybyszami z innych planet? Okazuje się, że jeszcze nasi pradziadkowie, spotykając ufonautów, braliby te istoty za postacie z ludowego folkloru – pisze Piotr Cielebiaś, poszukując słowiańskich paleoastronautów.

Kronika Akaszy
• Robaki na zdrowie • Strzelanie do UFO • Świetlne kule nad Przełęczą Diatłowa – c.d. zagadki • Da Vinci kontra jabłko Newtona.

Wbrew fizyce i anatomii ludzkiego ciała
W kolejnej odsłonie cyklu poświęconego świadomości, Wojciech Chudziński wskazuje na dowody sugerujące, że oba rodzaje jaźni – ta funkcjonująca poza ciałem przed narodzinami i ta, która pojawia się po śmierci, są niezależne od mózgu. Niewykluczone, że ten działa jak czynnik ograniczający – swego rodzaju filtr, który przepuszcza tylko pewien zakres sygnałów. To dlatego możemy nie pamiętać np. szczegółów z poprzednich inkarnacji.

Aktywacja połączeń międzywymiarowych
Jako istoty wielowymiarowe stanowimy spójną całość ze wszystkim, co istnieje. Sposobem na rozbudzenie w sobie poczucia więzi z całością kreacji i nabycie umiejętności anomalnych (nieakceptowalnych przez konwencjonalną naukę) jest aktywacja w sobie połączeń międzywymiarowych. A tych mamy w swoim ciele niemało – przekonuje dr Danuta Adamska-Rutkowska. Jedną z metod są ćwiczenia kundalini.

Piątka z dwójki – czyli nieoczywisty portret polskiego asa wywiadu
Czy zastosowanie numerologii w badaniach historycznych może powiedzieć nam coś o decyzjach i motywacjach postaci ważnych z dziejowego punktu widzenia? Przyjrzyjmy się temu problemowi na przykładzie mjr. Jana H. Żychonia – niezwykle zasłużonej postaci dla polskiego wywiadu, człowieka nie stroniącego od skandali i bohatera spod Monte Cassino.

Akademia Pana Paprodziada – czyli budzenie męskiej mocy
Celem warsztatów prowadzonych przez znanego muzyka, ale i naturalnego mistyka, jest budzenie i ukierunkowywanie męskiej energii – często uśpionej, zduszonej, bez której niemożliwe jest harmonijne funkcjonowanie związku czy rodziny. Ogromne znaczenie mają też dla niego więzi rodowe, często stargane wichrami historii albo osobistymi traumami.

Od gąsienicy do motyla
– czyli motyl w symbolice ezoterycznej. Te cudownie ubarwione, kojarzące się z nadejściem wiosennej pogody owady, przechodzą cykl rozwojowy, który symbolizuje także duchową przemianę oraz przebudzenie świadomości u człowieka: od nastawionej na konsumpcję gąsienicy, przez poczwarkę w kokonie (oświecenie) po motyla – barwną odmienioną duszę. O tym niezwykle ciekawym zagadnieniu, na przykładzie doświadczonych synchroniczności z motylami w roli głównej, pisze Izabela Ptak-Marczewska.

Wszystko, co mamy – to nasze wybory (cz. I)
Z hipnoterapeutką i ekstrasenską Anielą Wasielke – założycielką Centrum Terapii Naturalnych i Rozwoju Osobistego oraz Rancza z Pasją, o jej wieloletnim dorobku terapeutycznym i niezwykłych doświadczeniach i osobistych przemyśleniach – rozmawia Mirosław Grudzień.

Klimat, pogoda i astrologia
Zmiany w pogodzie ciągle można prognozować, posługując się zasadami dawnej astrologii meteorologicznej, jednak zmiany klimatyczne wymagają innych metod, a nawet wykorzystania… innych planet. Okazuje się, że odkryta w 2003 r. Sedna, która porusza się daleko za Plutonem decyduje o warunkach życia na Ziemi – pisze dr Piotr Piotrowski.

Ponadto:
Każdy ma swoją ścieżkę: Czyżby zmowy c.d.?
Widzę także niebo: Rośnie trawa, rosną dzieci
Rozmowa niedokończona z psychiatrą (cz. II): Czy paradyscypliny mogą wspierać psychiatrię?
Dotknięcie Nieznanego: Moje spotkania z transcendencją (cz. I)
Roswell i tajne akta Einsteina 
Igor Witkowski: Jak dowiemy się, czy życie poza Ziemią istnieje? ⇒ czytaj artykuł
Gdyby dana była mi nieśmiertelność – wspomnienie Edwarda Siekierzyńskiego
Moja Vipassana (cz. II): Widzieć rzeczy takimi, jakimi są – relacja Aleksandry Przybysz
Filmoteka NŚ: Reminiscencja (2021)
Lektury NŚ: Paranormalne. Egzorcyzmy…, Kod ciała, Zdumiewające zdolności roślin, Wielka księga Marsa, Dusza w dżinsach, Kalendarz księżycowy na lata 2023–2026
Horoskop na kwiecień 2023
& inne tematy!

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl