Nieznany Świat 05/2023 (389)

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 11,90 zł 11.90
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Nieznany Świat 05/2023

Spis treści:

W majestacie prawa
Coraz więcej z tego, co dzieje się wokół nas, działa na szkodę zwykłego człowieka, choć nie zawsze sobie to uświadamiamy. Uwikłani jesteśmy w sieci formalizmów i machinacji, które służą głównie wąskiemu gronu kreatorów tej rzeczywistości – pisze w swoim wstępniaku do numeru majowego Redaktor Naczelna.

Magia w imieniu zaklęta
Jest czymś więcej niż wyróżnikiem osoby i urzędową koniecznością. Starożytni Egipcjanie uznawali je za równoznaczne z duszą, a pozbawienie kogoś imienia poczytywali za świętokradztwo. Każde ma określone znaczenie i wibrację, związaną m.in. z jego zapisem oraz genezą – wyjaśnia dr Joanna Bochaczek-Trąbska, zwracając uwagę na kabalistyczne, numerologiczne i astrologiczne konotacje imion.

Kronika Akaszy
• Wielka Piramida w Gizie: co skrywa ten korytarz? • Psy-mutanty? • Obiekty łamiące prawa fizyki (?) • Komputer-grzyb • Steven Spielberg: UFO to ludzie z przyszłości.

Teoria filtra
W piątej odsłonie swojego cyklu, Wojciech Chudziński przygląda się koncepcjom mówiącym, że mózg pełni nie tylko rolę odbiornika świadomości, ale też swoistego… zaworu. Nie wytwarza świadomości, ale ją moduluje i ogranicza. Umysł filtruje ogromną ilość informacji. Co więc pozostaje poza kadrem ludzkiej percepcji? – pyta autor.

Piotr Milko – wiedźmar z Białowieży
Ten urodzony w II poł. XIX w. w miejscowości Woroni Bór w Puszczy Białowieskiej człowiek, owiany jest legendą. Opowieści przypisywały mu szereg niezwykłych umiejętności. Milko, niczym Wolf Messing, miał iście hipnotyczny wpływ na ludzi. Swój dar białowieski mag zawdzięczał ponoć zagadkowej czarnej księdze…

Miejsca mocy na wakacyjnej wyspie
Choć Majorka kojarzy się z wypoczynkiem na plaży i imprezami do rana, jest wyspą o niezwykle bogatej historii oraz licznych miejscach mocy. Od prehistorycznych talajotów i dolmenów, po monumentalną katedrę w Palma de Mallorca. Wszystkie te lokalizacje stanowią koncentrację wyjątkowych energii subtelnych, o których pisze Leszek Matela.


Wielka Medytacja NŚ 2022 – relacje
Pierwszy raz NŚ połączył w tym zakresie siły z Pawłem Byczukiem (HemiSync Polska), który regularnie prowadzi online swoje Medytacje Obfitości i Transformacji, służące w zamyśle globalnemu rozwojowi. Nasi Czytelnicy mieli wybór: medytować pod jego przewodnictwem, czy jak poprzednio – samodzielnie, kameralnie. Jakie były tego rezultaty? I o czym mówią zawierają nadesłane relacje?

Od osobistych przeżyć do wytyczania ścieżki słabym
O usuwaniu autodestrukcyjnych programów i pozbywaniu się traum, także tych z poprzednich inkarnacji, a także o potężnym potencjale hipnozy, z bioenergoterapeutką i hipnoterapeutką Anielą Wasielke, rozmawia w II części wywiadu Mirosław Grudzień.

Jak wpływa na nas Słońce: kosmiczna pogoda a dzieje ludzkości
Mało kto wie, że słoneczna pogoda (ale i niepogoda) wpływa w niewidoczny sposób na naszą psychikę, a nawet… dzieje cywilizacji. Psychiatrzy George E. Davies oraz Walter E. Lowell opublikowali szereg prac na temat wpływu aktywności naszej gwiazdy na zdrowie ludzi. Jeszcze dalej poszedł rosyjski biofizyk Aleksander Czyżewski, dowodząc korelacji między liczbą plam na Słońcu, a rewolucjami i wojnami…

Filary zdrowia
Równowaga ciała, umysłu i ducha słusznie uważana jest za warunek zdrowia. Każde zakłócenie tych elementów skutkuje pogorszeniem możliwości ruchowych, twórczych oraz… percepcji pozazmysłowej – pisze Włodzimierz Borzęcki, wyodrębniając trzy filary zdrowia, które w największym stopniu rzutują na naszą aktywność. To odżywianie, wysiłek fizyczny oraz negatywne, zablokowane w ciele emocje.

MedExpress
• Dobrodziejstwo soku z ziemniaka • Burak dla atlety • Pandemia zaszczepionych • Cynamon wspomaga uczenie się.

Gdy umiera papież
W dobie renesansu dostojnicy kościelni, w tym papieże, chętnie korzystali z porad astrologów. Szczególną sławę zdobył nasz rodak, Baltazar Smosarski, który trafnie przewidział śmierć Leona X – wielkiego pasjonata gwiaździarstwa. Co ciekawe, metody jakie stosował Smosarski przy tworzeniu swoich prognostyków są nadal w użyciu…

Ponadto:
• Andrzej Szmilichowski: Podróż
• Konwencja mentalna: Autostrady dla synaps
• Igor Witkowski: Nowe źródła energii nadchodzą ⇒ czytaj felieton
• Dotknięcie Nieznanego: Moje spotkania z transcendencją (cz. II)
• Urodziłem się okultystą: wspomnienie Jana W. Suligi
• Arkady R. Fiedler: Ameryka Południowa – apteką świata
• Skrzydła i korzenie + Budzenie kobiecej mocy – rozmowa z Anną Niewiarowską
• Filmoteka NŚ: IO
• Lektury NŚ: Medytacje – dobra karma, Zarządzanie samym sobą, Atlas tamtych światów, Słowiańskie sposoby na zdrowie, W zakamarkach mózgu.
• Horoskop na maj 2023
& inne tematy!

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl