Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
Tarot Marsylski - 78 kart do wróżenia
Tarot Marsylski - 78 kart do wróżenia
39,90 zł 9,90 zł
szt.
111 filmów z duszą. Metafizyka w kinie
111 filmów z duszą. Metafizyka w kinie
60,00 zł 9,90 zł
egz.

Nieznany Świat 1/2004

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0

Opis

W numerze:
 • Scenariusze przyszłości i Faktor Majów - wraz z nastaniem Nowego Roku powracają pytania o to, jaka przyszłość czeka naszą cywilizację. Polecimy w Kosmos, czy zejdziemy pod ziemię? Samounicestwimy się, czy dzięki rozwojowi duchowemu osiągniemy zupełnie nową fazę rozwoju? Klęski rozmaitych prognoz futurologicznych, jakie formułowano w minionych latach (w publikacji Wpadka za wpadką serwujemy ich bardzo smakowite przykłady) nakazują z dużą ostrożnością podchodzić do wszelkiego rodzaju tzw. naukowych wizji przyszłości. A co z tymi, których źródłem jest sfera ducha? W jednej z najgłośniejszych książek ostatnich kilkunastu lat noszącej tytuł Faktor Majów jej autor, José Argülles twierdzi, że najbardziej bodaj tajemniczy lud na Ziemi wiedział wszystko to, czego my nie wiemy.
 • Sprawa nr 004/X: Testament Saknussemma - W migotliwym świetle lampy naftowej wąsaty mężczyzna wciska do butelki zwitek papieru i dokładnie zatyka jej wylot kawałkiem materiału. Następnie zakopuje butelkę po szyjkę w drobnym rumoszu. Naraz w ciszy jaskini rozlega się cichy plusk. Odpływ odsłonił wylot tunelu, mężczyzna może teraz wyjść z jaskini. Rzuca jeszcze jedno spojrzenie na zakopaną na brzegu podziemnego jeziorka butelkę, w której zamieścił swą relację o cudach techniki, tak różnych od wszystkiego, co stworzył ludzki rozum i ręce, a które spoczywały w podziemiach pod szczytem Sneffeisa. Był absolutnie pewien, że nie mogły one pochodzić z tego świata. Kosmiczne przesłanie Juliusza Verne a i zagadka związana z jego pobytem w Islandii, której tropem podążył Miloš Jesenski.
 • Mysteria (Tajemnice): wystawa, która okrąża świat - przygotowana i zorganizowana we Włoszech, trafiła również do Stanów Zjednoczonych i Australii. Ta, zdumiewająca swoim rozmachem i pomysłowością (co obrazują zdjęcia) bezprecedensowa ekspozycja próbuje, za pomocą najnowocześniejszych i wyrafinowanych środków audiowizualnych zaprezentować najważniejsze zagadki związane z pochodzeniem człowieka, Ziemi oraz Wszechświata. Od magii i parapsychologii poprzez sekrety Natury aż po fenomen UFO. Skąd przyszliśmy i dlaczego tak mało w nas ciągle ducha, stanowiącego siłę napędową wszelkiego życia?
 • Holograficzny portal we wnętrzu tajnej góry? - dr Richard Boylan twierdzi, że w osławionym amerykańskim Los Alamos funkcjonuje supertajny ośrodek naukowy, który zajmuje się podróżami do innego wymiaru i sekretnymi kontaktami z innymi kulturami kosmicznymi, a przy okazji także pracami nad stworzeniem totalnego systemu inwigilacji ludzi. To właśnie miało być powodem z rezygnacji oskarżeń o szpiegostwo i zdradę stanu, jakie prokuratura USA wytoczyła początkowo przeciwko naukowcowi chińskiego pochodzenia, doktorowi Wen Ho Lee, który wraz ze swoim zespołem ma być zaangażowany w tych pracach. Wierzyć, nie wierzyć?
 • Chaplin w pigułkach - śmiechem można leczyć nawet z poważnych chorób, co do tego nie ma już żadnych wątpliwości. Udowodniły to liczne badania i doświadczenia kliniczne (tak, tak, to nie pomyłka). Patch Adams, prekursor gelotologii, stworzył w amerykańskiej Wirginii szpital, którego personel dba, by pacjenci nie byli ponurzy, a po wydrukowaniu w fachowym piśmie medycznym przez Normana Cousinsa artykułu o terapii śmiechem autor dostał trzy tysiące listów z wyrazami poparcia od lekarzy z całych Stanów Zjednoczonych. Śmieją się również zwierzęta. Pouczający tekst, liczne zabawne zdjęcia.
PONADTO:
 • W niewoli kalendarza (kto by pomyślał, że na naszej planecie obowiązuje około 40 różnych miar czasu).
 • Szmilichowski o ciszy i milczeniu.
 • BUBLE 2003.
 • W cyklu Zrozumieć piramidy grobowiec boga.
 • W Okruchach Wszechświata o życiu pod Słońcem i wynikających stąd implikacjach.
 • W Poczcie healerów polskich lekarz duszy i ciała, dr Maria Teresa Zalewska.
 • Wspaniały koenzym Q.
 • Horoskop na cały 2004 r.

Dane techniczne

Liczba stron 76
Wymiary 205 x 288 mm
Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl