Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.
Zapoznałem się z Polityką Prywatności i Regulaminem Newslettera i wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości.
Produkt dnia
Żel mineralizujący do higieny jamy ustnej (75ml)
Żel mineralizujący do higieny jamy ustnej (75ml)
42,00 zł 29,00 zł
szt.
12 snów
12 snów
24,90 zł 14,00 zł
egz.
Nauka o umyśle
Nauka o umyśle
49,90 zł 19,90 zł
egz.
Spuścizna Atlantydy. Dziedzictwo Hegolitów
Spuścizna Atlantydy. Dziedzictwo Hegolitów
62,00 zł 25,00 zł
egz.
Mahabharata - Największy epos świata
Mahabharata - Największy epos świata
78,00 zł 42,90 zł
egz.
Narum Witamina D3 + Biominerały 300 mg (30 kapsułek)
Narum Witamina D3 + Biominerały 300 mg (30 kapsułek)
49,90 zł 39,90 zł
szt.

Nieznany Świat 1/2005

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

W numerze:
 • Wołanie (z) Ziemi i Rok 2012 - co nas czeka? Dwie bardzo różne publikacje drążące problem przyszłości Błękitnej Planety. W pierwszej przypomniano m.in., jak z pewnymi plagami trapiącymi Ziemię chcieli walczyć niektórzy wybitni naukowcy, myśliciele i polityczni prominenci. W temacie przeludnienia doradzali oni np. zaniechania szczepień ochronnych (po to, by jak najwięcej ludzi zmarło) lub wręcz posłużenie się w celu załatwienia tej sprawy śmiertelnym wirusem. Z kolei Ewa May autorka drugiej publikacji, dotyczącej przerażającej (zdaniem niektórych) perspektywy tego, co ma się wydarzyć 20 i 21 grudnia roku 2012, odkryła ważne numerologiczne kody, które, jej zdaniem, stawiają pod znakiem zapytania trafność proroctwa Oriona i związanej z nim prognozy zagłady Ziemi, czym straszą w swojej głośnej na świecie książce (Proroctwo Oriona na rok 2012 ) Patrick Geryl i Gino Ratinckx.
 • Przypadek Omm Seti - kto wie, czy nie najbardziej poruszająca i zdumiewająca zarazem fabuła reinkarnacyjna na świecie. Jej bohaterką była Angielka Dorothy Eady znana i ceniona badaczka starożytnego Egiptu, która po przeniesieniu się do tego kraju, gdzie jak twierdziła żyła przed tysiącami lat, przybrała imię Omm Seti (Matki Seti). Jest do dziś jedną z najbardziej zagadkowych postaci w historii archeologii, a zapisy pozostawione przez kobietę badacza dzięki prowadzeniu przez nią osobistego dziennika budzą zazwyczaj niedowierzanie. Jednocześnie nie pozwalają odpowiedzieć na pytanie skąd ta do bólu kreatywna, dynamiczna, odważna i zdeterminowana niewiasta wiedziała to, co wiedziała i co zaprowadziło ją do egipskiego Abydos. Sięgający korzeniami w czasy starożytne wątek astralnych kochanków, a przy okazji solidna porcja archeologicznej wiedzy dotyczącej zagadek odległej przeszłości.
 • Dziecko z gwiazd ? - spór wokół dziwnej czaszki, której wiek oszacowano na ok. 900 lat, a którą znalazła w Meksyku młoda Amerykanka, nie słabnie. Badania nie udzieliły jednoznacznej odpowiedzi w kwestii anatomicznych anomalii, jakimi charakteryzuje się znalezisko, a w połączeniu z miejscowymi mitami i podaniami sprawa wydaje się podwójnie zagadkowa. Albo to jest kosmita, albo najbardziej anormalny okaz istoty ludzkiej z czasów Człowieka Słonia podsumowuje wyniki dotychczasowych analiz Lloyd Pye, od którego wszystko się zaczęło. Onże dodaje: Gdy tylko zobaczyłem te oczodoły, poczułem się, jak by strzelił we mnie piorun. Wszyscy przecież orientujemy się, jak wyglądają Szarzy. Pomyślałem: do diaska, czy to może być prawda?
 • Klinika Powrotu do Zdrowia - funkcjonuje w Warszawie i jest mało znana, a szkoda, gdyż zatrudnieni w niej lekarze, psychologowie i inni terapeuci stosują nowatorskie metody terapii także w odniesieniu do chorób uznawanych za nieuleczalne. Generalnie pomagają pacjentom znaleźć mentalne i psychiczne instrumenty umożliwiające powrót do zdrowia. Jakie? O tym w reportażu Marii Rojek.
 • Horoskop na 2005 rok - trzeba czuć ciężar świata i nauczyć się go dźwigać tak, by radość wyparła smutki, a pesymizm zmienił się w optymizm. Nie powinno to być zbyt trudne w nadchodzącym roku 2005, któremu patronuje Merkury mistrz umiejętności współżycia z innymi i sprawnego radzenia sobie ze sprawami zwykłego dnia. To bardzo obiecująca prognoza, mogąca być zapowiedzią złagodzenia tego wszystkiego, co może wyniknąć z kwadratury marsa do Księżyca i Słońca do Jowisza, a także nieprzewidywalnej w skutkach opozycji Księżyca do Urana.
PONADTO:
 • Wielka Medytacja Czytelników Nieznanego Świata.
 • Buble 2004 i bezładna szarża siostry zakonnej Michaeli Pawlik na szkoły waldorfskie oraz ich patrona, Rudolfa Steinera.
 • Fikcja czy rzeczywistość? interesująca faktologia w kolejnym odcinku cyklu Odkrywanie Atlantydy.
 • Dom Ufologicznych Kontaktów fotoreportaż i relacja naszego współpracownika z Tokio, Kiyoshi Amamiyi z bardzo ciekawego miejsca w Japonii.
 • W Poczcie healerów polskich mikrokinezyterapia, porównywana z dotykiem skrzydeł motyla i jej niestrudzona propagatorka Gabriela Berdychowska.
 • Zapomniana ekspedycja "Tunguska 56" w Okruchach Wszechświata.
 • Nasz chleb niepowszedni (ważne odkrycie polskiego naukowca).
 • Druga twarz pospolitego kalendarza, czyli dziesięć rzeczy, o których na pewno nie wiesz.
 • Jasnowidze w akwarium.
 • Oko w oko z Ałmysem: relacja uciekiniera z sowieckiego gułagu, kapitana Rawicza.

Dane techniczne

Liczba stron 76
Wymiary 205 x 288 mm
Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl