Nieznany Świat 12/2003

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

W numerze:
 • Honorowa Nagroda NŚ za 2003 r. dla Stowarzyszenia Gaja - za prowadzoną od wielu lat z wielką konsekwencją i determinacją działalność na rzecz poszanowania w życiu społecznym tak ważnych wartości, jak: ochrona Natury przed dewastacją i zniszczeniem, prawo do godnego życia wszystkich żywych istot, oraz przeciwstawienie się z całą mocą okrucieństwu wobec zwierząt i ich przedmiotowemu traktowaniu, ze szczególnym uwzględnieniem zainicjowanej przez GAJĘ – wspólnie z kilkoma innymi organizacjami – kampanii ogólnokrajowego protestu przeciwko eksportowi koni na rzeź. Także za humanitaryzm, empatię i duchowość przejawianą w codziennym działaniu. Uzasadnienie Nagrody i reportaż o GAI pióra jednego z najlepszych polskich reporterów, Jana Płaskonia.
 • Tajemnice kosmicznych inspiracji - człowiek różnymi drogami może uzyskać wgląd do banku danych Wszechświata. Niekiedy są to prekognicyjne wizje, innym razem przesłania channelingowe, jeszcze kiedy indziej prorocze sny, z których rodzą się wielkie wynalazki. Średniowieczny mnich i filozof Roger Bacon przewidział m.in. powstanie samochodów, samolotów, łodzi motorowych i statków podwodnych, widząc wszystkie te maszyny oczami swojej wyobraźni. Dante Alghieri twierdził, iż jego słynna Boska komedia powstała pod dyktando wyższych energii. Podobnie utrzymywał Johannes Brahms: tworząc swoje muzyczne dzieła wprowadzał się w rodzaj transu, w którym – jak opisywał – jego świadomość była podporządkowana podświadomości. Takich przypadków są setki. Skąd twórcy czerpią niektóre genialne pomysły, a wizjonerzy przepowiednie?
 • Co komu z hibernacji - przed trzema laty norwescy lekarze uratowali kobietę, która zjeżdżając w górach na nartach wpadła do lodowatego potoku. Nie utonęła, ale z powodu zimna zapadła w stan śmierci klinicznej, a temperatura ciała obniżyła się do 13,7 stopni Celsjusza (!). Nigdy jeszcze nie udało się przywrócić do życia tak wychłodzonego człowieka. O tym, że śmierć boi się zimna i wynikających stąd praktycznych wnioskach.
 • Ogniowy poltergeist pod Treviso - w mieszkaniu pewnej włoskiej rodziny z Quinto we Włoszech przez pewien czas zachodziły szczególnie spektakularne zjawiska związane z wybuchami samoistnych pożarów. Paliły się bez żadnego logicznego uzasadnienia meble, firanki i odzież. Służby ratownicze i eksperci w obliczu tego fenomenu okazali się bezradni. Mimo że wszystko działo się niemal na ich oczach, mechanizmu groźnych zdarzeń nie zdołano wyjaśnić.
 • Odkrycie Onaro: szansa dla nieuleczalnie chorych - w byłym ZSSR je utajniono, a po upadku systemu komunistycznego pojawiły się kolejne przeszkody w upowszechnianiu tzw. odkrycia Onaro, wynikające m.in. z oporu ortodoksyjnych naukowców. Chodzi o badania przeprowadzone w 1978 r. przez trzy młode pracownice naukowe, których rezultaty okazały się pod wieloma względami zaskakujące, a nawet szokujące. Dotyczyło to zwłaszcza związku najpoważniejszych chorób ze stresem, który, jak się okazuje, za pośrednictwem określonych stymulatorów może zostać w organizmie przetransformowany w pozytywną reakcję.
 • Uzdrawiająca energia Bruna Gröninga. Sprawdź jej działanie - najważniejsze zdjęcie Bruno Gröninga, z którym łączą się niewytłumaczalne uzdrowienia. Fotografia wraz z redakcyjnym komentarzem.
PONADTO:
 • Wprowadzenie do kolejnej dorocznej Wielkiej Medytacji Czytelników , która odbędzie się tradycyjnie 30 grudnia i której hasłem przewodnim jest tym razem Jedność (Jednia).
 • Otwarte okna materii na wielki finał Fotografii z wyobraźni.
 • Odkrycie w Aosta i awantura o Oriona w cyklu Zrozumieć piramidy.
 • Na końcu świata i Podróż do światła – dwa reporterskie doniesienia z pewnego szczególnego miejsca w Irlandii, gdzie co roku 21 grudnia o określonej godzinie dochodzi do bardzo spektakularnego zjawiska o podłożu astronomicznym i zarazem mistycznym.
 • Z ostatniej chwilii: Jak przebiegał nasz październikowy Kongres Śmierć nie istnieje. Inny wymiar życia – bardzo nietypowa relacja z licznymi zdjęciami.
 • UFO nad Turcją (bardzo smakowita historia!).
 • O kosmicznych przybłędach i gigantycznych diamentach w Okruchach Wszechświata. W Poczcie healerów polskich – zdrowie z astralu i Tomasz Boros – z Pamelą Anderson i wirusem C żółtaczki w tle.
 • Odejście Wielkiego Jogina – rok po.

Dane techniczne

Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl