Nieznany Świat 2/2007

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

W NUMERZE:

 • Gdy Słońce było bogiem?
  Prastare cywilizacje, które poprzedzały naszą, dysponowały tajemną wiedzą na temat pochodzenia życia, a w odległej przeszłości zdołano usystematyzować i, co najważniejsze, logicznie powiązać wiadomości o procesach zachodzących na Słońcu ze zjawiskami w ziemskiej ekosferze. Niestety, z biegiem lat wiedza ta została utracona ze wszystkimi wynikającymi z tego faktu konsekwencjami. Pierwsza część bardzo interesującego, choć i kontrowersyjnego w swoich niektórych wnioskach eseju jednego z czołowych polskich badaczy nieznanego, Krzysztofa Piechoty.
 • Tajemnica Całunu z Manoppello
  Czy w niewielkim włoskim miasteczku w Abruzji została odnaleziona jedna z najcenniejszych relikwii Kościoła katolickiego, Chusta Świętej Weroniki i czy widniejące na niej oblicze jest tożsame z wizerunkiem z Całunu Turyńskiego? Tak uważa grupa badaczy z niemieckim dziennikarzem Paulem Badde na czele. Gdyby mieli rację - a na poparcie swoich twierdzeń prezentują liczne argumenty - byłaby to nie lada sensacja. Portret ten łączy niemożliwe do pogodzenia cechy hologramu i fotografii, malowidła i rysunku; mieni się niczym tęcza, a 10 stojących przed nim osób widzi 10 różniących się między sobą wizerunków - pisze Roman Warszewski, konkludując, że podobnie jak w przypadku Madonny z Guadelupy, obraz, o jakim mowa, nie mógł zostać stworzony przez człowieka, lecz zagadkową nieznaną siłę.
 • Nigdy nie znajdziemy brakującego ogniwa
  Twierdzi Leszek Żuk, analizujący liczne pułapki i niemożności, w jakie uwikłała się darwinowska teoria ewolucji. Wtóruje mu - choć z zupełnie innej, gdyż kosmicznej perspektywy - autor innego artykułu na ten temat zatytułowanego Luka Darwina. Natomiast Wojciech Chudziński zastanawia się, czy w świetle dokonywanych ostatnio ustaleń i odkryć, o których pisze m.in. Hans Joachim Zillmer w książce Pomyłka Darwina, a także np. pytań zadanych przez polskiego autora Józefa Wasilika w edycji Bastard na łonie Macochy, trzeba będzie zmienić historię. Również o nowych sygnałach płynących z Watykanu, które zdają się świadczyć o bardziej elastycznym podejściu Kościoła katolickiego do tej kwestii, niż w nieodległej jeszcze przeszłości. Wszystko to - dodajmy koniecznie - nie ma nic wspólnego z głuptactwami, jakie niedawno wydalił z siebie LPR-owski wiceminister edukacji Mirosław Orzechowski zarzucając Darwinowi kłamstwo i w dodatku wiążąc jego koncepcję (co jest już szczytem idiotyzmu) z wegetarianizmem twórcy jednej z najważniejszych - co nie znaczy: nie obarczonej błędami - teorii naukowej w dziejach świata. Bardzo ciekawy blok publikacji!
 • Oni już tu są
  Kolejny po rocznej przerwie raport dr. Jana Szymańskiego z badań i eksperymentów przeprowadzonych latem 2006 r. w Wylatowie. Tym razem w zbożu nie powstały piktogramy, udało się natomiast zarejestrować fakty oraz zjawiska, które uzasadniają jeszcze większą niż uprzednio ostrożność w ocenie manifestujących się na tym obszarze fenomenów. Coraz bardziej oczywiste staje się - pisze autor - że mamy do czynienia z grą, czy raczej z odbywającą się nad naszymi głowami przepychanką dwóch sił, z których każda posługuje się środkami z półki Wysoko Zaawansowanych Technologii. Jednym z uczestników tych zmagań jest wojsko. Zagadką pozostaje tożsamość drugiego.
 • Nowa Biologia doktora Younga
  Znany amerykański mikrobiolog i biochemik uważa, że przyczyną wszystkich chorób trapiących ludzi, jest nadmierne zakwaszenie organizmu, a na poparcie swoich tez prezentuje m.in. frapujące wyniki badań żywej i zaschniętej krwi. W jaki sposób możemy, i to w szybkim czasie, odzyskać utraconą energię i jaką rolę w tym procesie spełnia z jednej strony właściwe pożywienie, z drugiej zaś światło?

PONADTO:

 • Wielki Kopt - kim był w rzeczywistości słynny Cagliostro?
 • Święty Walenty - patron epileptyków i zakochanych, ale który? (jak się okazuje, w kościele znanych jest 16 świętych noszących to samo imię)
 • W Odkrywaniu Atlantydy o... Kolumbie i jego odkryciu, a w Okruchach Wszechświata o wielkiej eksplozji i ucieczce planet
 • Wenecja: magia karnawału (jedne z najbardziej magicznych zdjęć, jakie kiedykolwiek gościły na łamach Nieznanego Świata)
 • W Poczcie healerów polskich ręce, które goją rany i Krzysztof Świecak z Podlasia
 • W Salonie poezji ezoterycznej NŚ - Ziarna czasu i Andrzej Szmilichowski
 • Horoskop na luty

Dane techniczne

Liczba stron 84
Wymiary 205 x 288
Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl